مجله خبری لحظه نما| اخبار روز، آشپزی، دکوراسیون، سبک زندگی
کد خبر: ۲۳۳۹۹
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۰
تعداد بازدید: ۱۵۹۴
کپشن نام و لباس تیمها که در گوشه بالای سمت راست تمام بازیهای جام ملتهای اروپا کار شرکت توزیع کننده بازیها در خاورمیانه نیست. کار جوانان برومند خودمان است
فروش اسید فسفریک
هیولاهای مرموز
نرخ ارز
مجله خبری لحظه نما:در بریتانیا هرزن حامله ای حق دارد در هر زمان و هر مکانی که خواست قضای حاجت کند؛ حتی در کلاه یک افسر پلیس لندن، «مردن در ساختمان پارلمان انگلیس غیرقانونی است و مجرم بازداشت خواهد شد»، «ورود هر حیوانی به پارلمان انگلیس ممنوع است، به غیر از بز گاندی»؛ بریتانیا نزدیک به ۸۰۰ سال است که پارلمان دارد و همه میدانند که چیزی به نام قانون اساسی در این مملکت وجود خارجی ندارد. (قوانین احمقانه ای شبیه آنچه بالاتر خواندید  واقعی هستند) فقط مختص انگلیسی جنایتکار نیست. در همین جام جم خودمان هم قوانین ابلهانه کم نیست. دستورالعملهای کتبی وشفاهی که به تهیه کنندگان ابلاغ می شود. برای اجرایش جریمه های سنگین مالی تعیین می کنند و معمولا با تغییرات مدیریتی به همان سادگی که وضع شده بودند. ملغی می شوند. اینجا فقط هفت نمونه کوچک و شایع از این قوانین رسانهای خنده دار را میخوانید. شنیده ها و شایعه هایی که رنگ واقعیت به خود گرفته اند.
 
وقتی لباس تیم ها به پیش فرض تلویزیون ما نمی خورد
بیخیال هماهنگی
کپشن نام و لباس تیمها که در گوشه بالای سمت راست تمام بازیهای جام ملتهای اروپا میبینید، کار شرکت توزیع کننده این بازیها در منطقه خاورمیانه نیست. کار جوانان برومند و کار بلد خودمان است که این کپشان ها را با توجه به لباس هر تیم، از پیش آماده کرده اند. مشکل انجاست که تیمها، بدون اطلاع تلویزیون ما گاهی ازلباس دوم خود استفاده می کنند نتیجه این می شود که ان بالا نام خلاصه شده و لاتین تیمها با رنگ لباس شان هست، ولی هیچ تناسبی با بازی در حال پخش ندارد. خب شما که اینقدر زحمت کشیده اید، اینقدر گل های گلید، یک همتی بکنید و لباس دوم تیم هاراهم طراحی کنید تا مخاطب با دو لباس کاملا متفاوت با پخش زنده مواجه نشود. کار خوب تان را کامل کنید دیگر...

وقتی نماینده سابق به تلویزیون می رود
زوج طلایی مجری گری در شبکه افق
- برنامـه تلويزيونی «ماه نشان» که یک ویژه برنامه رمضانی است، این شبها به ابراهیم پور روی آنتن شبکه افق می رود. موضوع این برنامه فعالیتهای مردمی است که برای مردم و در راستای خدمت به اجتماع انجام می شوند، اما دیدن «بیژن نوباوه» نماینده سابق مجلس شورای اسلامی که در این دوره به مجلس راه پیدا نکرده، به عنوان مجری، از نکات جالب توجه است و یادآور این بیت مشهورمولوی: «هر کسی کو دور ماند از اصل خویش باز جوید روزگار وصل خویش». هرچند او هیچ گاه مجری تلویزیونی نبوده اما سالها خبرنگار صداوسیما بوده و حالامجری گری را هم تجربه می کند. اما نکته جالب تر، حضور «حاج حسین یکتا» در این برنامه است. کسانی که خیلی ها به او لقب پدر معنوی جنبش عدالتخواه میدهند. قرار گرفتن او در کنار یک نماینده سابق و متمایل به جبهه پایداری، ترکیب سیاسی تلویزیونی جالبی است که نشان می دهد این برنامه تا چه حد قرار است تاثیرگذار باشد!

در بین فوتبال، تماشای این برنامه را از دست ندهید.
نام کوچک ممنوع!
این ماجرا برمی گردد به دوره ابتدایی مدیریت ضرغامی. زمانی که دو برنامه پرمخاطب و مجازای «دخترانه» و «پسرانه» روی آنتن می رفت و مجریان هر دو برنامه به دلیل ساختار برنامه و تاکید روی صمیمیت، با اسم کوچک شان شناخته میشدند. مثلا جواد مولانیا در گفت و گوها با اسام کوچک مطرح می شد و دو مجری برنامه دخترانه هم، یکدیگر را ساحر و نیلوفر خطاب می کردند. یکی از فامیل های دور رئیس وقت سازمان (یا چنین فردی) صحنه ای از دخترانه می بیند، نگران دین و دنیای جوانان می شود و در نامه تندی از ضرغامی میخواهد که جلوی این فساد علنی گرفته شود. رئیس تازه نفس هم دستور توبیخ و جریمه تهیه کننده و ممنوعیت اسم کوچک را ابلاغ می کند. ممنوعیتی که هنوز هم پابرجاست و بردن اسم کوچک خانمها در تلویزیون، یک تابوشکنی خطرناک به حساب می آید.

اوباما بدون فیلتر ممنوع
 روی برد معاونت سیاسی و بخش تدوین اخبار، نامهای نصب شد با این مضمون: «تدوینگران و مسوولان محترم پخش / پخش تصویر رئیس جمهور آمریکا تنها با فیلتر شماره ... امکان پذیر است. در صورت تخلف از این دستور، برخورد قانونی صورت می گیرد». قانونی که دیگر نیاز به نامه و نصب در تابلو ندارد و همین امروز هم می توانید در بخشهای خبری شبکه های مختلف نتیجه ان را با چشم ببینید: تصویر اوباما و رؤسای جمهور کشورهای متخاصم، با گرین (نویزهای تصویری) روی آنتن می رود، مگر در پخش زنده (همانند پخش زنده سخنرانی سالانه اوباما از شبکه خبر). شاید اینجوری، دشمنان بفهمند که چقدر بد و منفور هستند!

لیگ انگلیس و کلمه بریتانیا ممنوع
 این قانون را خیلی ها به یاد دارند، چون مربوط به همین چند سال پیش است. جایی که دخالت انگلیس در امور داخلی ما، منجر به تصمیم جالبی از سوی تلویزیون شد؛ لیگ برتر (با توجه به هزینه پرداخت شده ان در ابتدای فصل و مخاطبان قرص آن) همچنان از شبکه ۳ پخش می شد ولی خبر ورزشی همان شبکه از پوشش خبرها و حاشیه های این لیگ امتناع می کرد و حتی تا مدتی، نام و نتایج تیمهای انگلیسی در رقابتهای چمپیونز لیگ هم پوشش داده نمیشد. این قانون یک تبصره هم داشت و همچنان ادامه دارد؛ بردن نام بریتانیا به هر شکلی، ممنوع است و باید بگویید انگلیس!

مجریان با مهمانان غیرهمجنس ممنوع
معاون سیمای وقت دوست نداشت تا مجریانش در برابر مهمانان غیر همجنسی بنشینند؛ یا از آنها ترس داشت که حرف نامربوطی بزنند، یا از مهمانان میترسید که زیادی روی آنتن صمیمی(!) شوند. پس قانون اجرای مجری و مهمان همجنس، وضع و تا همین چند وقت پیش اجرا می شد. مکافات جایی بالا می گرفت که برنامه ای تک مجری داشت و به سبب سوژه باید مهمانی غیرهمجنس به اســــــتوديو می آمد. چاره چیست؟ یا هر برنامه باید برای چنین روزهایی مجری ذخیره داشته باشد یا (همانند تعلیم رانندگی) مهمان برنامه با خانواده روی آنتن برود. این قانون مضحک و دست و پا گیر تا تغییر معاون سیمای سابق اجرا می شد و کم کم کمرنگ شد.

حضورشبانه زنها ممنوع
 این هم یکی از تصمیمات معاون سیمای دوره ضرغامی است وقتی یک شب به طور سرزده به استودیوها سرکشی کرد و چند بانو را دید که در بخشهای مختلف مشغول کارند (فیلم برداری و کارگردانی تلویزیونی از شاغل های شایع بانوان در صداوسیماست). ناراحت خانوادههای این بانوان شد و در اقدامی دلسوزانه حضور بانوان از ساعت ۱۸ کردن کانون گرم خانواده مشغول باشند. قانونی که برای مجریان زنی که برنامه های شبانه داشتند، دردسرساز شد و کلی حاشیه های خنده دار ایجاد کرد.

بردن نام اینستاگرام و تلگرام ممنوع
ریشه این ممنوعیت را باید در توصیه به «استفاده از عبارتهای فارسی» جست. توصیه ای که بعدا تبدیل به تهدید و جریمه شاد و مصیبتی برای تهیه کنندگان، برنامه ها و شبکه های تلویزیونی اینکه هیچ کدام حق نام بردن از تلگرام و اینستاگرام را ندارند. راه حلی چیست؟ دور زدن قانون ابلهانه. بیشتر برنامه های تلویزیونی برای ارتباط گرفتن با مخاطب و تعاملی، نیاز به این شبکه های اجتماعی پرطرفدار چون کانالهای تلگرامی و پیج اینستاگرام دارند ولی از عبارت کلی «شبکه های اجتماعی» استفاده می کنند با ادرس تلگرام.

سوالات پستانداران ممنوع
این یکی دیگر، حسن ختام و شاهکار است؛ به دستور ناظران پخش، در مسابقات رادیویی و تلویزیونی، نباید سوالات «خاص» را از بانوان شرکت کننده پرسید. یعنی اگر زنان به هر شکلی در برنامه ای حاضرند، سوالات جانورشناسی مربوط به پستانداران نباید از انها پرسیده شود. بیماری و توهم را دارید که تا کجا ادامه پیدا می کند؟

جدیدترین روش جوانسازی واژینال
سبک زندگی
کودک وبانوان
گردشگری
فناوری اطلاعات
سلامت
آشپزی
چهره ها
دکوراسیون
رازهای موفقیت
سرگرمی
نام:
ایمیل:
* نظر: