مجله خبری لحظه نما| اخبار روز، آشپزی، دکوراسیون، سبک زندگی
کد خبر: ۲۳۴۰۵
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۰
تعداد بازدید: ۱۶۸۹
هفته گذشت خبر ورشکستگی و تعطیلی کارخانه ارج بعد از 80 سال سابقه منتشر شد. خبری که با توضیحات و تبصره های فراوانی همراه شد.
فروش اسید فسفریک
هیولاهای مرموز
نرخ ارز
"ارج" و روزگاری که سپری شد
یخ در بهشت
مجله خبری لحظه نما:هفته گذشت خبر ورشکستگی و تعطیلی کارخانه ارج بعد از 80 سال سابقه منتشر شد. خبری که با توضیحات و تبصره های فراوانی همراه شد. مخالفان دولت موضوع را نتیجه سیاست های اقتصادی دولت دانستند، موافقان دولت نشان دادند که آغاز ورشکستگی کارخانه از سال 88 بوده و درواقع به دولت قبل مربوط است. خود دولتی ها هم از این گفتند که کارخانه برای واگذاری گذاشته شده است. ارج، کارخانه ای که لوازمی مثل یخچال و ماشین لباس شویی و کولر تولید می کرد، در ابتدا کارهای آهنگری، ریخته گری و جوشکاری انجام می داد و نام "ارج" از به هم چسباندن سه حرف اول این فعالیت ها آمده است. این کارخانه توسط خلیل ارجمند، استاد دانشکده فنی دانشگاه تهران تاسیس شده بود.

مهندس ارجمند (که اول اسمش می شود ارج) کارخانه اش را در سال 1316 با هشت نفر پرسنل به راه انداخت و هرچند خودش در پاییز 1323 در سن 35 سالگی در اثر حادثه ای که در حین آزمایش یک ماشین در کارخانه رخ داد، جانش را از دست داد اما شکوفایی کارخانه اش ادامه داشت، طوری که در سال 1354 حدود دوهزار و 300 کارگر در آن مشغول به کار بوند. در کتاب "سرگذشت پنجاه کنشگر اقتصادی ایران" (انتشارات فرهنگ صبا، 1393) ذیل داستان زندگی "خلیل ارجمند" قصه تاسیس ورشد کارخانه "ارج" توضیح داده شده است.
جدیدترین روش جوانسازی واژینال
سبک زندگی
کودک وبانوان
گردشگری
فناوری اطلاعات
سلامت
آشپزی
چهره ها
دکوراسیون
رازهای موفقیت
سرگرمی
نام:
ایمیل:
* نظر: