مجله خبری لحظه نما| اخبار روز، آشپزی، دکوراسیون، سبک زندگی
کد خبر: ۲۳۴۱۰
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۹:۰۰
تعداد بازدید: ۱۰۶۰
می دانید در رویکردهای نوین روانشناسی، هدف اصلی درمانگران چیست؟
فروش اسید فسفریک
هیولاهای مرموز
نرخ ارز
مجله خبری لحظه نما:می دانید در رویکردهای نوین روانشناسی، هدف اصلی درمانگران چیست؟ افزایش انعطاف پذیری روانی. معنای آن را می دانید؟ معنایش این است که روان و روحیه فرد تا حد امکان از حالت سفتی و سختی درآید و تا جایی که ممکن است، نرم، سیال و ملایم شود.

چه فایده ای دارد؟
 فایده اش انطباق و سازگاری سریع با شرایط و از بین بردن فوری ضرباتی است که زندگی، چه بخواهیم و چه نخواهیم، برما وارد می کند! یک گلوله را داخل آب شلیک کنید! آب، گلوله را می بلعد و چند متر بعد بدون اینکه آب آسیبی ببیند، گلوله درونش جای میگیرد، اما اگر همان گلوله را درون یک آجریا دیوار گچی شلیک کنید، می بینید برای همیشه حفره ای زشت و بدقواره روی آن ایجاد می شود؛ پس هرچه یک پدیده نرم تروانعطاف پذیرتر باشد، ضربات وارده به خود را بهتر مدیریت می کند و سریع ترو راحت تربه وضعیت تعادل دائمی و طبیعی خود برمی گردد. وقتی می خواهید یک کامپیوتر بخرید، اگرفروشنده فردی مسلط باشد، معمولا جزو مزایایی که درمورد کامیپوترهای عالی خود ذکر میکند، این است که سرعت بالاآمدن کامپیوتر خیلی بالاست؛ یعنی نسبت به کامپیوترهای دیگر، ازلحظه خاموش بودن تا لحظه آماده به کاربودن مدت کوتاهی باید منتظر بمانید.

همین طور وقتی می خواهند درمورد قدرت موتورو طراحی عالی و یکپارچه یک خودرو صحبت کنند، زمان رسیدن از سرعت صفر تا صد کیلومتر را ملاک می گیرند و شتاب ماشین را معیاری برای عالی بودن ماشین میدانند.

همه اینها یعنی هرقدر که یک انسان سریع تر، راحت تر و زودتر بتواند شوک های عصبی و ضربات روانی زندگی را از خود عبور دهد و به شرایط عادی و طبیعی خود برگردد، آن انسان سالمترو موفق تراست. مهم نیست این شوک و ضربه را کدام عاملی بیرونی یا حتی درونی ایجاد کرده باشد، چون مهم کنارآمدن و هضم و عبورازاین ضربه و نیز بازگشت سریع به وضعیت تعادل و به اصطلاح سرخط امدن بوده و این عاملی است که تعیین میکند فردی موفق است یا خیرا اگر زندگی نامه آدمهای موفق را بررسی کنید، می بینید انها خیلی بیشتر از ادمهای عادی لطمه و آسیب می بینند. بزرگترین مهارتی که این افراد دارند و باعث می شود دائم در جاده موفقیت بمانند و همیشه به سمت قله حرکت کنند، این است که زخم های روانی و شوکهای هیجانی آنها زود ترمیم می یابد و به اصطلاح زودتر روی اتفاقی که افتاده است، نقطه پایان می گذارند و سریع تر هم به سرخط برمی گردند. حال از خود بپرسید مدت زمانی که طول میکشد تا ضربه ای را که در زندگی متحمل شدهاید، هضم کنید و با آن کنار بیایید و دوباره به روالی عادی زندگی تان برگردید، چقدر است؟ آیا راههای کوتاه کردن زمان سوگواری و برگشت سریع به سرخط را می دانید؟ یادتان باشد که لازم است این راهها را به فرزندان و عزیزان خود نیزآموزش دهید، آیا این کار را انجام میدهید؟ از همه مهمتر اینکه اگر تنها راز بزرگ موفقیت، مهارت سریع برگشتن برسرخط است، حاضرید چقدردار تقویت این مهارت در زندگی خود سرمایه گذاری کنید؟
جدیدترین روش جوانسازی واژینال
سبک زندگی
کودک وبانوان
گردشگری
فناوری اطلاعات
سلامت
آشپزی
چهره ها
دکوراسیون
رازهای موفقیت
سرگرمی
نام:
ایمیل:
* نظر: