مجله خبری لحظه نما| اخبار روز، آشپزی، دکوراسیون، سبک زندگی
کد خبر: ۲۳۴۱۱
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۹:۳۰
تعداد بازدید: ۱۲۰۲
تکنیک طلایی کسب ثروت - این اصل طلایی ثروت سازی که از ابتدای تاریخ بشر وجود داشته است و تا انتهای خلقت هم ادامه دارد، چه می گوید؟
فروش اسید فسفریک
هیولاهای مرموز
نرخ ارز
با پولدارکردن دیگران، پولدار شویم!
مجله خبری لحظه نما:می خواهید اسمش را «کارآفرینی» بگذارید یا «فراهم ساختن تسهیلات و مقدمات کسب درآمد برای دیگران»، حتی اگر دوست دارید، اسمش را بگذارید «تهیه و فروش بیل وکلنگ برای معدن کاوان و کاوشگران طلا!» درهرصورت فرقی نمیکند. بعضی ها دوست دارند اسم این کار را بگذارند «واسطه گری و دلالی با هدف توانگری!» و آنان هم با این نوع نامگذاری، سودی را که از این میان عاید شخص واسطه می شود، زیرسوال میبرند و برعکس، عده ای هم آن را کاری سالم میدانند و معتقدند از آنجا که با این روش، برای افراد کم توان و بی دست و پا امکان کسب درآمد فراهم می کند، پس کاری درست و خداپسندانه است. عده ای هم آن را زرنگی و تیزبازی میدانند و همیشه حسرت میخورند که چرا این شگرد و ترفند طلایی، زودتربه فکرآن ها نرسیده بود.

 اما اسمش را هرچه بگذاریم و هرطور تفسیرش کنیم، باز هم در اصل قضیه «توانگری با دست خالی به کمک دیگران» فرقی نمیکند.

 این اصل طلایی ثروت سازی که از ابتدای تاریخ بشر وجود داشته است و تا انتهای خلقت هم ادامه دارد، می گوید: «بدان و آگاه باش که آن ثروت بزرگ و بی نظیری که دنبالش هستی، با کمک دیگران نصیبت می شود. اگر می خواهی به توانگری واقعی برسی، چاره ای نداری جز اینکه سعی کنی در مسیرپولدارکردن دیگران قرار بگیری؛ چون با توانگرسازی دیگران، تو می توانی «فوق توانگر» زندگی خود باشی. با تنهاخوری و تک تازی، چیزی که نهایتا نصیبت می شود، درقدوقواره تلاش خودت است. آن ثروت رویایی که در تجسمهای جاه طلبانه ات آرزو می کنی، فقط با کمک دیگران به دست میآید و این دیگران زمانی تورا در رسیدن به رویاهایت کمک می کنند که توهم بخشی از رویای توانگری آنان باشی. راه سوم این شماره به این نکته طلایی می پردازد و میگوید: «اگر قطره کوچکی هستی و می خواهی به دریا برسی، سعی کن اطراف قطره های دیگر جمع شوی و به آنها کمک کنی تا بزرگ و بزرگ ترشوند و جریان یابند و درنهایت به شکل رودخانه دربیایند و به سمت دریاها جاری شوند.» راه سوم این شماره به یکی از تکنیکهای بی نظیرتوانگری اشاره میکند و آن، خلق فرصت پولسازی و فراهم ساختن شرایط و امکان کسبوکار برای کسانی است که حاضرند ساخت تلاش کنند، اما به دلایل مختلف امکان شروع یک کار را ندارند. اجازہ بدھید دراین خصوص چند مثال بزنیم:

 فردی را میشناسیم که در یک تصادف رانندگی از کمربه پایین فلج شد. او راننده پایه یک بود و بیش از بیست سال سوار بر کامیون های ترانزیت بین کشورها بار جابه جا می کرد، اما در یکی از سفرهایش این اتفاق برایش افتاد. به نظرتان او چه کرد؟

 او بعد از طی دوره نقاهت، بدون معطلی دست به کار شد و زمین بزرگ در حومه شهر خرید و مجوزیک آژانس تاکسی تلفنی شبانه روزی را با دوندگی های فراوان به دست آورد و سپس یک آگهی فراخوان زد واز کلیه افراد امین و متاهلی که صاحب خودرو بودند، خواست تا با او همکاری کنند و درحال حاضر هم آژانس تاکسی او در کل شهر شناخته شده است و نزدیک به صد نفر راننده به صورت تمام وقت و پاره وقت و نیز با جان ودل با او همکاری می کنند. آوازهر راننده فقط ده درصد کرایه را بابت دفترآژانس می گیرد و با جمع کردن این ده درصدها در پایان روز مبلغ قابل ملاحظه ای به دست می آورد.

خوب فکر کنید! او با وجودی که نیمه پایین بدنش از کارافتاده است، ازطریق ایجاد فرصت درآمد سازی برای دیگران، دردرآمد آنها شریک شده و سهمی را هم که از این طریق نصیبش می شود، به قدری است که از تک تک درامد آن افراد، بیشتر است. - بیل گیتس، موسس شرکت مایکروسافت، مهمترین کاری که انجام داد، نوشتن و عرضه سیستم عامل برای کامپیوترهای شخصی با ریزپردازنده های اینتل بود. او بعدها نسخه گرافیکی سیستم عاملی خود را به نام ویندوز گسترش داد و برای بسط و عمومی سازی ویندوز برنامه های کاربردی مهم و مورد نیاز آدمهای عادی، مثل نرم افزارهای تایپ، حروف چینی، مرتب سازی اعداد و نیز حسابداری و بانک اطلاعاتی را نیز تحت محیط ویندوزشکل داد. بیل گیتس ازطریق فروش نرم افزارهای کاربردی به چنان ثروت هنگفتی رسید که چندین بار در صدرتوانگران عالم قرار گرفت. اما اگر خوب فکر کنید میبینید کاری که او کرد، همگانی سازی رایانهها و سهولت کار با نرم افزارهای کاربردی کامپیوتری بود و درواقع بیل گیتس ازطریق ایجاد شرایط ونیزبه وجود آوردن فرصتهای شغلی و راههای درآمد سازی مستقیم، غیرمستقیم و متنوع برای انسانها در سراسر کره زمین، توانست نظرآنها را به محصولات جذاب و به روز خود جلب کرده و از این طریق ثروت سازی کند.

بیل گیتس با این کار خود میلیونها نفر را به ثروت رساند و از این مسیر، میلیاردها دلارثروت نصیب خود کرد؛ یعنی با توانگرساختن دیگران، توانست بزرگترین توانگر روزگار خود شود. یکی از دوستان که صاحب یک شرکت تولید لوازم خانگی بود، به روش سنتی بازاریابی می کرد؛ یعنی جنسی هایی را که تولید می کرد، با حداقل قیمت به واسطه ها و فروشندگان عمده می فروخت و به آنها اجازه می داد تا با افزودن مقداری سود، محصولی را به قیمتی بالاتر به فروشندگان خرد و مغازهدارها عرضه کنند و صاحبان مغازه ها هم بعد از کشیدن مبلغی اضافی روی قیمت محصولی، آن را تحویل مشتری می دادند. در این میان تمام دردسرهای گارانتی و خدمات پس از فروشی و نصب و تعمیروتعویضی و ضمانت هم برعهده تولید کننده اصلی بود. این دوست ما از حضور شرکت های رقیب خارجی در بازارمی نالید و می گفت که آنها به دلیل دسترسی به نیروهای کاری ارزان و سیستمهای تولید اتوماتیک وفناوری تولید پربھره تر، میتوانند محصولات مرغوب تری را باقیمت رقابتی کمتر به فروشندگان برسانند و درنتیجه هم سود بیشتری نصیب واسطه ها و دلالان فروش می آید و مشتری هم جنس مرغوب تری را با قیمتی مشابه دریافت می کند؛ در نتیجه آینده روشنی را برای کار خود نمی بیند و جرئت تغییرخط تولید و عرضه محصولات جدید را هم ندارد. و وقتی یکی از افراد خوش فکر، پیشنهاد بازاریابی مستقیم و فروش بدون واسطه را داد و گفت که خریداران می توانند در نقش یک بازاریاب هم عمل کنند و پرداخت کمیسیون ودرصد بازاریابی هم به هر خریداری که یک مشتری جدید معرفی کند، داده شود، این دوست کارخانه دار اما گل از گلش شکفت.
 
او درکنار سیستم بازاریابی سانتی خودش، یک نظام بازاریابی عرضه مستقیم محصولی به مشتری را طرح ریزی کرد و به صورت شفاف مکانیسمهای عقد قرارداد با مشتریانی که خواهان بازاریابی بودند و درضمن زمینه پرداخت روشن سود فروش محصولات را به خریداران فراهم کرد و ودرعرضی کمتراز یک سال توانست ضمن اینکه سود بسیار مناسبی را به بازاریابیهای شخصی و فردی بپردازد، میزان فروشی خود را نیز بالا برد و چندین خط تولید جدید را هم راه اندازی کرد. درواقع او به جای پرداخت سود حاصل از فروشی، به تعداد محدود و انگشت شماری دلال و واسطه شناخته شده، آن سود را بیان عده زیادی از افراد بیکار اما طالب شاغل و درآمد سالم تقسیم کرد و با مطرح ساختن محصولات خود به عنوان محصولاتی مفید و مناسب، موفق شد نشان تجاری خود را بین گروهها و اقشار گوناگون مردم جا بیندازد. تعدادی از جوانان خوش ذوق همین مملکت روزی تصمیم گرفتند برای معلم های خصوصی که سواد درس دادن دارند، اما از داشتن مکان مناسبی برای تدریس محرومند، کلاسی فراهم کنند. آنها با خود گفتند که اگر یک بانک اطلاعاتی از افرادی را که مکان های مناسب قابل استفاده برای تدریس درساعات خاصی از شبانه روزدارند، تهیه کنند، می توانند با تجمیع اطلاعات، مدرس ها و معلم ها را در نزدیک ترین و مناسب ترین فضا دانش آموزان نزدیک کنند و به عنوان واسطه ای بین انان که فضای آموزشی مناسبی در اختیار دارند و نیز مدرسانی که توانایی تدریسی دارند، قرار بگیرند و با دریافت مبلغی از معلم و دانش اموز، به ثروت خوبی دست یابند. بد نیست بدانیدان ها همه این کارها را از منزل و ازطریق شبکه اینترنت و تلفن مدیریت می کنند و جابه جایی زیادی هم ندارند! گروهی از کارآفرینان خوش فکر هم تصمیم گرفتند که واسطه ای میان کدبانوهای ایرانی و افرادی شوند که مایلند از غذاهای سالم و خانگی استفاده کنند؛ پس آنان وب سایتی را طراحی کردند و ازآشپزها و کسانی که مایل به دریافت غذاهای خانگی هستند، خواستند در این فضا ثبت نام کنند؛ درضمن پولی به حساب مدیران سایت واریزمی شود و آنها بعد از کمکردن مبلغ مربوط به کارمزد خود، آن را تحویل خانمهای کدبانویی قرار میدهند که هرروز درکنار غذای خانواده، مقداری نیز غذای اضافی برای کسانی که نمی شناسند اما پول میپردازند، می پزند.

 بسیاری از این خانم های کدبانو ماهانه از همسران خود بیشترپول درمی آورند و صد البته کارآفرینان خوش فکری که وب سایت واسط را ساخته اند نیز توانگرتر از قبل شده اند.

 فکر کنیم با این مثالهایی که گفته شد، تا حد زیادی متوجه تکنیک پولدارشدن از طریق پولدارساختن بقیه شده باشید. درواقع یادگیری و تسلط به این شگرد توانگری زیاد هم ساخت نیست. فقط باید کمی نگاه خود را بازتر کنیم و تعریفی را که از توانگری در ذهن ما انداخته اند، وسعت ببخشیم و مهمتر از همه این برداشت غلط را که ثروت اندوزی فقط با تک خوری به دست می آید، از ذهن بیرون کنیم؛ چون به محض اصلاح باورهای غلط درمورد توانگری، خواهیم دید که افقهای جدید توانگری مقابلمان گشوده می شود. افق هایی که در آن ما تنها ثروتمند شهرنیستیم، بلکه همزمان با عده کثیری از کسانی که می شناسیم و نمی شناسیم، در دریایی از نعمتهایی که هرلحظه افزون ترمی گردند، غرق لذت و شادی هستیم.

جدیدترین روش جوانسازی واژینال
سبک زندگی
کودک وبانوان
گردشگری
فناوری اطلاعات
سلامت
آشپزی
چهره ها
دکوراسیون
رازهای موفقیت
سرگرمی
نام:
ایمیل:
* نظر: