مجله خبری لحظه نما| اخبار روز، آشپزی، دکوراسیون، سبک زندگی
کد خبر: ۲۳۴۱۴
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۰
تعداد بازدید: ۱۱۴۸
روزهای نزدیک به کنکور چه باید کرد؟ سال گذشته را به یاد بیاورید. همین زمان ها بود که سال تحصیلی شما آغاز شد و رسما یک کنکوری شدید
فروش اسید فسفریک
هیولاهای مرموز
نرخ ارز
مجله خبری لحظه نما:بهتر است روزهایی را به برگزاری کنکورهای سراسری سال های گذشته اختصاص دهید تا هم مهارت آزمون دادن را در خود تقویت کرده و هم مباحث را خیلی سریع مرور کنید. در روزهای مطالعه دور مطالب جديد را خطا بکشید و تنها به مرور و مطالعه مباحثی که به آن مسلط هستید، بپردازید؛ در این روزهای باقی مانده، حسابی مواظب خواب، تغذیه و استراحت خود باشید؛ چرا که مغز ما برای داشتن عملکرد بهتر، نیاز به سوخت دارد.

تیراول تا تیر آخر
 سال گذشته را به یاد بیاورید. همین زمان ها بود که سال تحصیلی شما آغاز شد و رسما یک کنکوری شدید. یک سال گذشت و شما درحال طی کردن روزهای آخرین مسیرهستید. یک بار به تمام تلاش هایی که کردید، فکر کنید. همه خستگی ها، مطالعه کردن ها، آزمون هاوکلاس ها را درنظر بگیرید. اکنون متوجه می شوید که نه برای رهاشدن از قضیه کنکور، بلکه برای قدردانی از زحمات یک سال گذشته خود، باید این روزهای آخررا جدی و با انرژی پیش بروید. کنکوری های ۹۵، شما امسال خوشی به حالتان بود؛ چرا که حدود یک ماه بیش از داوطلبان سالهای قبلی فرصت مطالعه و جمع بندی داشتید؛ پس با این اوصاف، تک تک روزهای تیرماه را موهبت بدانید و قدردان آن باشید.

زود شلیک نکنید!
 درست است که تابستان آغاز شده و البته خستگی این مسیر به شمافشارآورده است، ولی فراموش نکنید که حتی انصراف از مسابقه دریک متری خط پایان به معنای شکست در آن است. لازم نیست از الان به فکر کنکورسال دیگرباشید. اگرقرار است تلاش کنید، برای کنکور همین امسال این کار را بکنید و مطمئن باشید اگر امروز حاضرنیستید برای تغییر حتی ۱ ٪ نتیجه کنکور۹۵ خود تلاشی کنید، شرکت در کنکور سال بعد نیز رتبه بهتری برای شما نخواهد داشت. هنگام مطالعه و تلاشی برای این روزها شاید افکاری ذهنتان رامشغول کند، شاید مدام به این فکر کنید که چرا هرچه می خوانیم، بازدرصدهایم خیلی فرق نمی کند و یا اینکه نکند درسی ها را فراموش کنیم و ...، اما توجه کنید که این افکاراحتمالا به دلیل استرسی این روزهای شما هستند و قرار نیست رنگ واقعیت بگیرند. از طرفی شما قرار نیست در زندگی و کنکورتان ۱۰۰٪ باشید. همین که امروز بهترازدیروزتان برای کنکور خود تلاش کرده باشید، کافی است. برای همین بهتراست تمرکزتان را برروی تلاش بیشتردراین چند روز باقی مانده بگذارید و نتیجه را فراموش کنید. فارغ از اینکه شما چه نتیجه ای می گیرید، مهم است که در این روزها روحیه خود را قوی کنید و با آمادگی بیشتری در جلسه کنکور حاضر شوید.

 تیراندازی به خود ممنوع!
بسیاری از داوطلبان را دیده ام که هرسالی و یک ماه مانده تا کنکوردچار افکار عجیب و غریبی می شوند و بعضا تصمیماتی میگیرند که به موفقیتی که در انتظارشان است، لطمه وارد می شود. خواسته یا ناخواسته این افکارمنفی، انرژی شما را تلف می کنند و درعوض فقط ضرر تحویلتان می دهند. لازم است دراین زمان باقی مانده، هرگاه افکاری مثل:

 ۱. من کنکور امسال را خراب می کنم.

۲. دوستانم از من قوی تر هستند و من در کنکور شانسی ندارم.

۳. من به خاطر سرعت پایینم در کنکور موفق نمی شوم.

 ۴. بهتر است از الان برای کنکور سال بعد تلاش کنم.

 ۵. شانس دانش آموزان مدارس قوی خیلی بیشتر از من است. به سراغتان آمدند، آنها را با مراقبه، دعا کردن، نمازخواندن، ورزش کردن و قرآن خواندن (با معنی) ازسرخود بیرون کنید؛ همچنین می توانید در مواجهه با افکارمنفی در این روزها به خود بگویید که «مهم نیست نتیجه چی می شه، مهم اینه که من از دیروزبهتردرس بخوانم.»

تیرهایتان را خارج نزنید!
دراین چند روز باقی مانده سعی کنید با تمرکز برروی حل کنکورهای سال گذشته، خصوصا کنکور خارج از کشور سال پیش، با کنکوراخت بگیرید و سبک و سیاق آن را بشناسید. همچنین در روزهای آزمون از رفع اشکال و تصحیح آزمون شباهت خواهد داشت. درانتها بازهم تأکید می کنم، زمانی که مغزشما سوخت کافی برای ادامه مسیر ندارد، دیریا زود از کارمی افتد و آسیب میبیند. در این ایام باقی مانده بسیار مهم است که خواب کافی، حداقل ۶ ساعت در هرشبانه روز، تغذیه مقوی، شامل پروتئین، مغزآجیل، شیر، تخم مرغ و آب فراوان و نیز استراحت کافی را در برنامه هرروز خود داشته باشید تا سیستم شناختی مغزشما بهترین کارکرد خود را به شما ارائه دهد.
جدیدترین روش جوانسازی واژینال
سبک زندگی
کودک وبانوان
گردشگری
فناوری اطلاعات
سلامت
آشپزی
چهره ها
دکوراسیون
رازهای موفقیت
سرگرمی
نام:
ایمیل:
* نظر: