مجله خبری لحظه نما| اخبار روز، آشپزی، دکوراسیون، سبک زندگی
کد خبر: ۲۳۴۱۵
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۰
تعداد بازدید: ۱۰۹۰
یادتان باشد بی توجهی به اضطراب و دلایل به وجود آمدن آن، نه تنها موجب کاهش اضطرابتان نمی شود، بلکه شما را هر روز نگران ترومضطرب تر از قبل می کند.
فروش اسید فسفریک
هیولاهای مرموز
نرخ ارز
اضطراب یا استرس؟
مجله خبری لحظه نما: اگر خاطرتان باشد در این مطلب درباره تعریف اضطراب واسترس و تفاوتهای این دو صحبت کردیم و گفتیم که گاهی اوقات استرس آزمونها و جمع بندی مطالب باعث نگرانی کنکوری ها می شود؛ همچنین اشاره کردیم که این استرسی بسیار ارزشمند است؛ چرا که موجب مطالعه و تمرکز بیشتر می شود. برای همین اگر نگرانی شما به خاطر استرس این روزهاست، بهتر است بدانید که این اتفاق یک امرطبیعی است؛ پس قدر استرس های این روزهایتان را بدانید و با تلاش بیشترو  حل تست های آزمونهای سراسری سال گذشته، خود را اماده کنکور کنید. ولی اگراضطراب شما مانع درست خوابیدن یا دقیقا مطالعه کردنتان شده و به نوعی درمانده و غمگین شده اید، بهتر است به آن توجه کنید؛ چرا که این نگرانی با استرس متفاوت است.

با اضطراب تان شوخی نکنید
متاسفانه بعضی از افراد به اصطلاح متخصص، با اطلاعات کم راجع به اضطراب صحبت میکنند و آن را یک نگرانی سطحی و بی اهمیت تلقی میکنند. یادتان باشد بی توجهی به اضطراب و دلایل به وجود آمدن آن، نه تنها موجب کاهش اضطرابتان نمی شود، بلکه شما را هرروز نگران تر و مضطرب تر از قبل می کند.

در مواجهه با اضطراب بهتراست تمرکز خود را روی دلایل آن بگذارید، نه برروی نحوه کاهش آن.

دلایل اضطراب خود را مشخص کنید
گام اول پرداختن به اضطراب، بررسی دلایل و ریشه یابی این مسئله است. اینکه شما بدانید اضطراب شما از کجا آمده است، اهم نگرانی شما برطرف می شود. به نظرم می آید که یکی از دلایل عمده اضطراب شما انتظار بیش از حد از خودتان باشد. به طور مثال شما یک بار در کنکور شرکت کرده اید، ولی به این دلیل که تنها پزشکی را درنظردارید، به گزینه های دیگر نگاهی نکرده اید و اکنون هم درحالی تکرارهمان سال گذشته هستید، برای همین مدام نگران نتیجه اید. فارغ از اینکه امسال قبول می شوید یا نه، چرا باید حتما در رشته پزشکی قبول شوید؟ این همه رشته خوب و مناسب در شاخه تجربی وجود دارد و شما هم حتما نباید پزشکی بخوانید تا فرد موفقی به حساب بیایید. چه بسا جامعه امروز ما نیازمند متخصصان حوزه های دیگر هم باشد.

دقت کنید تا زمانی که انتظارهای خودتان را متناسب با واقعیت تلاشتان نکنید، همیشه غمگین و شکست خورده خواهید بود؛ پس تمرکز خود را روی درس خواندن و کسب رتبه بهتر قرار دهید، نه اینکه راه را بر خودتان ببندید و با اضطراب بیش از حد به خود آسیب برسانید.
جدیدترین روش جوانسازی واژینال
سبک زندگی
کودک وبانوان
گردشگری
فناوری اطلاعات
سلامت
آشپزی
چهره ها
دکوراسیون
رازهای موفقیت
سرگرمی
نام:
ایمیل:
* نظر: