مجله خبری لحظه نما| اخبار روز، آشپزی، دکوراسیون، سبک زندگی
کد خبر: ۲۳۴۲۲
تاریخ انتشار: ۰۲ تير ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۰
تعداد بازدید: ۱۱۸۳
کجای کارمان می لنگد..!
منظور از روابط خارج زناشویی روابطی است که از سوی اجتماع و نیز طرف مقابل پذیرفته نیستند و خیانت محسوب میشوند یعنی همان چیزی که نه شرع ونه عرف جامعه می پذیرد
فروش اسید فسفریک
هیولاهای مرموز
نرخ ارز
دلایل شکل گیری روابط خارج زناشویی
مجله خبری لحظه نما:پرده اتاق را میکشد و پنجره را باز میکند، بلکه فضای خانه کمی روشن شود یا فضای خفه و گرفته اتاقشان ذره ای بهتر شود. او با خود فکر می کند دیگر در این خانه نفس کشیدن سخت شده؛ چون چند وقتی است تاریکی، فضای خانه را پر کرده و سکوت برلحظات آن حکمفرماست. نوعی بی توجهی در رفتار، گفتار و کردار همسرش می دید که او را آزار میداد و مشکوکش کرده بود که بالاخره با جست وجوهای بسیار، ماجرا را فهمید و حالا دیگر نمی دانست چه حسی به همسرش دارد؛ دلش شکسته و از همسرش بسیار از رده خاطر و عصبانی است.

حالا از خود می پرسد که چه باید بکند؛ برود یا بماند؛ اصلا چطور میتواند چنین وضعی را تحمل کند؟ ذهنش مانند پاندول ساعتی به هر سمتی می رفت و هربار روی یک تصمیم می ایستاد، اما نمیتوانست تصمیم نهایی و پایداری بگیرید. امروزه بسیاری از زوجها چنین شرایطی را تجربه کرده اند و میدانند بیشترین چیزی که می تواند در این مواقع به آنها کمک کند، حفظ آرامش برای رویارویی با مشکلات، مدیریت آنها و اتخاذ تصمیمی مهم برای ادامه ارتباط است.

رابطه خارج زنانشونی
منظور از روابط خارج زناشویی روابطی است که از سوی اجتماع و نیز طرف مقابل پذیرفته نیستند و خیانت محسوب میشوند یعنی همان چیزی که نه شرع ونه عرف جامعه می پذیرد. گرچه متاسفانه در طی سالها این روابط وجود داشته است، اما در حال حاضر این موارد در سطح جامعه بیشتر دیده میشود.

آن هم به این دلیل که امروزه محرکهای دیداری و شنیداری هم بیشتر شده است؛ درست مثل فیلمهایی که افراد میبینند با موضوعاتی که در سایتهای مختلف وجود دارد. در واقع محرکتهای محیطی و ارتباطی آن قدر متنوع شده اند که گاهی فقط برای یک بار هم که شده است. افراد دوست دارند آنها را انتخاب کنند.

رشد تنوع ارتباطی
با توجه به اینکه بعد از انقلاب صنعتی، زنان بیشتر ازقبل وارد جامعه شده اند، طبیعی است که ارتباطاتشان بیشتر رشد کند و مرد و زن هم خیلی بیشتر از گذشته با هم در ارتباط و تعامل باشند؛ همچنین وجود محرکهای زیباشناختی، مثل توجه بیشتر به نوع پوشش، آرایش و جایگاه اجتماعی زنان از عوامل مهمی هستند که احتمال وارد شدن افراد را به رابطه هایی خارج از زندگی زناشویی بالا میبرد و نیز پیدایش و پیشرفت مد و توجه زیاد به زیباییهای ظاهری از عوامل دیگری هستند که افراد را به این سمت سوق می دهند. نکته مهم دیگری که می توان در این خصوص به آن اشاره کرد، این است که با توجه به اینکه امروزه روابط افراد آزادتر رهاترو فردی تر شده و افراد خودشان به راحتی تصمیم میگیرند و درنهایت هم کنترل های خانوادگی به نوعی کمتر شده است، امکان پیدایش چنین روابطی وجود دارد؛ یعنی انها می توانند با توجه به علاقه و خواسته خود وارد چنین روابطی بشوند.

تغییرات ذائقه: تغییر زندگی
این خیلی طبیعی است که ذائقه ما در زمان های مختلف تغییر کند و مثلا بخواهیم شغلمان را تغییر دهیم یا به طعم جدیدی علاقه پیدا کنیم. اما متاسفانه برخی افراد آن قدر راحت وارد رابطه های جدید و خارج زناشویی می شوند که زندگی شان تحت الشعاع آن رابطه تازه قرار میگیرد. بالطبع برخی افراد خیلی راحت به خود اجازه می دهند به دنبال خواسته های فردی خود بروند و طرف مقابل را نادیده بگیرند و به همین دلیل برای ورود به رابطه خارج از ازدواج، خیلی به خود ساخت نگیرند .

از بین رفتن قبح خیانت
سالها پیش اگر کسی دلش می لرزید و عشقی نابهنگام دامانش را می گرفت، بدون اینکه جرئت ابراز علاقه داشته باشد، حسش را فرو می خورد و چیزی نمی گفت. ولی چندین سال است که بعضی افراد تحت تاثیر عوامل مختلف، مثل تکراری و عادی شدن این کار یا وجود عوامل فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی و ...، خیلی راحت حتی به هوس های زودگذر خود هم پاسخ مثبت داده و به خود حق میدهند از روی خودخواهی هرجور دوست دارند تصمیم بگیرند و بدین ترتیب قبیح خیانت تا حدود زیادی ریخته شده است. گاهی هم افراد می گویند اگر همسرم به من خیانت کرده است، چرا من با او مقابله به مثل نکرده و مثل خودش رفتار نکنم؟!

اینترنت و فضاهای مجازی
عوامل گوناگون و متعددی از جمله تلویزیون و ماهواره، امروزه وجود برخی فیلمها و سریالها و نیز پیدایش مد و نیز تعداد فیلمها و عکسها در فضاهای مجازی، در گسترش این گونه روابط خارج از شرع و عارف بی تاثیر نیستند؛ چرا که با وجود این فضاها و نیز دسترسی آسان به اینترنت، افراد در هر زمان و مکانی می توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و در شهرهای بزرگی مانند تهران هم که کمتر کسی به کسی کار دارد، این کار بسیار آسان تر اتفاق می افتد و شاید به همین علت این موضوع در شهرستان ها کمرنگ تر باشد.

آسیب به خانواده
طبیعتا ورود به روابط خارج زناشویی، خانواده ها را با مشکلات و آسیبهای زیادی مواجه خواهد کرد و هرآسیبی هم که به فرد و کلی خانواده وارد می شود، به گونه ای است که شاید افراد نتوانند به تنهایی از پس آن بربیایند و لازم است حتما از مشاور و متخصص کمک بگیرند. همه این موارد بسته به رابطه ای که میان دو نفر وجود دارد و نیز حالات روحی و روانی فرد و وجود مشکلات اقتصادی صورتهای متفاوتی دارد. فراموش نکنیم وقتی به ما خیانت می شود، به این معنا نیست که حتما خود ما مشکل داریم؛ چون در برخی موارد، برخی افراد تنوع طلب، شخصیتهای ضداجتماعی و قانون شکن و یا برخی افسردگیهای درون فردی موجب می شود خیانت شکل بگیرد.

گاهی هم برآورده نشدن نیازهای افراد ازسوی یکدیگر موجب گرایش آنان به برقراری ارتباطات خارج از حیطه زناشویی می شود که لازم است حتما این اتفاقات بررسی شده و ارتباطات گسسته شده ترمیم شوند.

جدیدترین روش جوانسازی واژینال
سبک زندگی
کودک وبانوان
گردشگری
فناوری اطلاعات
سلامت
آشپزی
چهره ها
دکوراسیون
رازهای موفقیت
سرگرمی
نام:
ایمیل:
* نظر: