مجله خبری لحظه نما| اخبار روز، آشپزی، دکوراسیون، سبک زندگی
کد خبر: ۲۳۴۲۳
تاریخ انتشار: ۰۲ تير ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۰
تعداد بازدید: ۱۲۰۹
ازدواج درونگرا با برونگرا - اینکه دو نفر که یکی درونگرا و دیگری برونگراست، آیا میتوانند خوشبخت شوند یا نه، بستگی به شدت درون گرایی و برونگرایی آنها دارد
فروش اسید فسفریک
هیولاهای مرموز
نرخ ارز
مجله خبری لحظه نما:در رابطه با انتخاب همسر دو دیدگاه وجود دارد؛ یکی از این دیدگاه ها معتقد است که زن و شوهر باید مکمل هم باشند، یعنی نقاط ضعف خانم، نقاط قوت آقا باشد و برعکس؛ مثلا اگرخانم خیلی نامنظم است، حتما باید با کسی ازدواج کند که منظم باشد تا نهایتا یک تعادل بینشان برقرار شود و  این دیدگاه، چندان هم قابل دفاع نیست و در موارد مشابه دیده شده که این تفاوتها ازدواج را به جاهای باریکی کشانده و نتوانسته است آرامش را به ارمغان بیاورد؛ اما اینکه دو نفر که یکی درونگرا و دیگری برونگراست، آیا میتوانند خوشبخت شوند یا نه، بستگی به شدت درون گرایی و برونگرایی آنها دارد و اینکه آنها تا چه میزان می خواهند برای ایجاد سازگاری و خوشبختی در زندگی، خود را به دیگری شبیه و نزدیک کنند. دیدگاه دوم، هم کفو بودن و مشابه بودن را برای انتخاب همسر مهم میداند؛ یعنی تا آنجا که می شود، دو نفر مثل هم باشند؛ یعنی هردو، سبک زندگی و ویژگیهای شخصیتی مشابه هم داشته باشند. در واقع این رویکرد نتایج بهتری را برای زوجین داشته است؛ لذا باید عرض کنم این اختلاف شخصیتی در رابطه با درون گرایی و برونگرایی را جدی بگیرید و اگر بقیه پارامترها به هم نزدیک بود و ضریب بالا اورد، می توانید جمع بندی مثبتی از این ازدواج داشته باشید، اما اگر در بعضی دیگر از معیارها نیز شک و تردید دارید، حتما مراقب باشید خودتان را وارد بحران نکنید و حتما هم دقت کنید که از لحاظ فرهنگی، موقعیت اجتماعی و خانوادگی چقدر به هم نزدیک هستید. اگر علاوه بر درون گرا و برونگرا بودن در این موارد هم با هم اختلاف دارید، پیشنهاد نمی شود با هم ازدواج کنید.

در ادامه کمی به عملیاتی کردن ویژگی شخصیتی برونگرا و درونگرا می پردازیم؛ شاید در تصمیم گیری تان بیشتر به شما کمک کند.

آدمهای برونگرا دوست دارند همواره اطرافشان شلوغ باشد، به همه لبخند بزنند، همیشه به گردش و تفریح بروند، اغلب دوست دارند کارهایشان را به تنهایی انجام ندهند و معمولا پراز نیرو و انرژی بوده و بشاش و پرروحیه هستند. آنان ترجیح میدهند مدیریت دیگران را نیز برعهده بگیرند و درضمن زندگی و کارهایشان را به سرعت سپری میکنند؛ درحالی که درون گراها معمولا تنهایی خودشان را ترجیح میدهند و از خلوت خودشان لذت میبرند، آنان مایلند کارهایشان را به تنهایی انجام بدهند و کمترانرژی و نیرو برای با دیگران بودن بگذارند. حالا بررسی کنید که ایا می توانید با ادمی که دارای چنین ویژگی هایی است، زندگی کنید؟

جدیدترین روش جوانسازی واژینال
سبک زندگی
کودک وبانوان
گردشگری
فناوری اطلاعات
سلامت
آشپزی
چهره ها
دکوراسیون
رازهای موفقیت
سرگرمی
نام:
ایمیل:
* نظر: