مجله خبری لحظه نما| اخبار روز، آشپزی، دکوراسیون، سبک زندگی
کد خبر: ۲۳۴۲۶
تاریخ انتشار: ۰۲ تير ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۰
تعداد بازدید: ۱۱۹۹
افراد موفق برای رسیدن به موفقیتهای شغلی برنامه ریزی کرده و با استقبال از همین نگرش، زندگی خود را فعالانه سپری می کنند
فروش اسید فسفریک
هیولاهای مرموز
نرخ ارز
مجله خبری لحظه نما: افراد موفق برای رسیدن به موفقیتهای شغلی برنامه ریزی کرده و با استقبال از همین نگرش، زندگی خود را فعالانه سپری می کنند. آنها نخستین ساعات روز را به بالاترین اولویت های خود اختصاص می دهند، پیش از آنکه اولویت های دیگران از راه برساند. در ادامه از ۱۴ کاری می گوییم که آدم های موفق قبل از صرف صبحانه انجام می دهند، البته شاید همه آنها هر روز صبح تمام این کارها را انجام ندهند، اما هریک از این کارها می تواند روشی موثر برای اغاز یک روز نو باشد، آدم های موفق:

۱. صبح زود از خواب بیدار میشوند: چون می دانند زمان، کالای ارزشمندی است و با وجود اینکه وقت آنها به راحتی با تماسهای تلفنی، جلسات و بحران های ناگهانی در محل کار پر میشود، ساعات صبحگاهی تحت کنترلشان است. به همین دلیل بسیاری از آنها پیش از طلوع خورشید، از خواب بیدار می شوند و زمان را تا هر اندازه که بخواهند با آن کاری انجام دهند، فشرده می کنند.

۲. آب می نوشند: بسیاری از مدیران موفق اول صبح به جای قهوه، آب مینوشتند؛ چرا که نوشیدن آب به بالارفتن هوشیاری، آبرسانی به بدن و نیز افزایش متابولیسم کمک می کند.

۳. ورزش می کنند. به نظر میرسد بهترین فعالیت صبحگاهی افراد قدرتمند و ثروتمند، ورزش کردن است؛ از وزنه زدن در منزل گرفته تا ثبت نام در باشگاه ورزشی، ورزش صبحگاهی علاوه براینکه نشان میدهد این افراد بعدا وقت کم نمی آورند، استرس آنان را درطول روز از بین میبرد، تاثیرات منفی غذاهای پرچرب را کم کرده و سوء رژیم های پرچرب و نیز خوابشان را بهبود می بخشد.
 
۴. روی پروژههای کاری که اولویت بالایی دارند، کار می کنند: ساعتهای آرام صبحگاهی می توانند زمان ایده آلی برای تمرکز روی پروژه های مهم کاری باشد، بدون اینکه کسی مزاحمتان شود؛ به علاوه، وقت گذاشتن روی آن در آغاز روز تضمین میکند تا قبل ازهرچیز دیگری مثل فرزندان، همکاران و رئیستان، توجه شما را به خودش جلب کند و از این زمان نهایت استفاده را ببرید.

۵. روی پروژه های مورد علاقه خود کار میکنند. وقتی تمام روز در جلسه بوده اید، مسلما خسته و گرسنه هستید و دارید به این فکر می کنید که شام چه دارید، نوشتن رمان و انجام کارهای هنری، روشی ساده برای فرارکردن از آنهاست. به همین دلیل است که بسیاری از آدمهای موفق یک ساعت قبل از آغازرسمی روز خود به کارهایی می پردازند که به آنها علاقه دارند.

۶. با خانواده خود وقت میگذرانند: ممکن است از صرف یک شام خانوادگی لذت ببریم، اما هیچ جاگفته نشده است که شما مجبور هستید یک میز شام مفصل خانوادگی داشته باشید. برخی آدمهای موفق از ساعات صبح برای سرمایه گذاری روی اوقات خانوادگی خود استفاده میکنند؛ مثلا برای کودکان خود داستان می خوانند یا سعی میکنند با کمک یکدیگر صبحانه را تهیه و صرف کنند.

۷. با همسرشان ارتباط صمیمانه برقرار میکنند: احتمالا بعد از انجام فعالیتهای روزمره، شب ها خسته اید و وقتتان به راحتی با آماده کردن شام و نیزدرازکشیدن جلوی تلویزیون تلف می شود. به همین دلیل آدمهای موفق ارتباط با همسرشان را جزو آداب صبحگاهی قرار میدهند؛ پس حتی اگر هر روز صبح شاد و سرحال نیستید، بکوشید از این ساعتها برای صحبت کردن استفاده کنید.

۸. رختخواب خود را مرتب میکنند. این عادت یک دقیقه ای می تواند در ادامه روز، شما را فردی شادتر و کاراتر کند. مرتب کردن رختخواب لزوما باعث نمیشود در اداره بیشتر کار انجام بدهید، اما از جمله عاداتی است که به بروز عادتهای خوب دیگر کمک می کند. به علاوه افرادی که همیشه رختخواب خود را مرتب می کنند، حس فوق العاده ای از سلامتی خود داشته و مهارت های قدرتمندی نیز در کار بودجه بندی دارند.

۹. هنگام صرف قهوه، شبکه ارتباطی تشکیل می دهند: مخصوصا اگرشام را در منزل صرف می کنید، صبح ها می تواند زمان فوق العاده ای برای ملاقات با دیگران درحین صرف قهوه یا صبحانه باشد. به علاوه، صبحانه های دسته جمعی کمتراز ناهار وسط روز برای کارتان مزاحمت ایجاد می کنند و درضمن بیشتر از مهمانی ها مناسب کارتان هستند.

۱۰. برای پاک سازی ذهن خود مراقبه انجام میدهند. بسیاری از آدمهای موفق قبل از اینکه از در منزل بیرون بروند، خود را وقف تمرینهای معنوی مانند مراقبه یا دعا میکنند تا برای یک روز پرشتاب تمرکز کنند.

1۱. هرآنچه را که به خاطرش شکرگزار هستند، یادداشت می کنند: اظهار قدرشناسی، روش فوق العاده دیگری برای تمرکزگرفتن و رسیدن به نگرشی صحیح پیش از رفتن به اداره است. نوشتن اسامی افراد، مکانها و فرصت هایی که به خاطران ها از خداوند ممنون هستید، چند دقیقه بیشتر وقت نمیگیرد، اما میتواند تفاوت بزرگی را در بینش شما رقم بزند.

۱۲. زمانی که سرحال هستند، برنامه ریزی می کنند: برنامه ریزی برای روز هفته و ماه اینده، ابزار مهمی برای مدیریت زمان است که شما را زمانی که شاد و سرخوش هستید، در مسیردرست نگه میدارد. فراموش نکنید اگر از صبح برای انجام تفکرات بزرگ خود استفاده کنید، به اولویت بندی صحیح و مشخص کردن خط سیر روزمره خود کمک کرده اید.

۱۳. ایمیل های خود را چک میکنند. اگرچه استادان مدیریت زمان توصیه می کنند چک کردن ایمیل را تا جایی که ممکن است، به تعویق بیندازید، اما بسیاری از آدمهای موفق روز خود را با ایمیل آغاز میکنند. براساس تحقیقات، نخستین کاری که بیشتر مدیران اول صبح انجام میدهند، چک کردن ایمیلشان است. انان ممکن است نگاه سریعی به پیام های دریافتی خود بیندازند تا ایمیل های فوری را که نیاز به جواب فوری دارند، ببینند یا چند ایمیل مهم ارسال کنند تا درحالی که ذهنشان شاداب است، بهتر بتوانند تمرکز کنند.

۱۴. اخبار می خوانند: آدمهای موفق خواندن تیتریک خبرها را جزو عادتهای قبل از صرف صبحانه خود قرار داده اند؛ مثلا خواندن روزنامه، چک کردن وبلاگ و فضای مجازی تا زمانی که به محل کارشان می روند، ایده خوبی از آنچه در این جهان درحال اتفاق افتادن است، داشته باشند و دست به تغییران بزنند.

جدیدترین روش جوانسازی واژینال
سبک زندگی
کودک وبانوان
گردشگری
فناوری اطلاعات
سلامت
آشپزی
چهره ها
دکوراسیون
رازهای موفقیت
سرگرمی
نام:
ایمیل:
* نظر: