مجله خبری لحظه نما| اخبار روز، آشپزی، دکوراسیون، سبک زندگی
کد خبر: ۲۳۴۳۱
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۰
تعداد بازدید: ۹۴۸
عدم موفقیت فرد با استعداد می تواند نتیجه عملکرد نامطلوب ذهن او باشد.
فروش اسید فسفریک
هیولاهای مرموز
نرخ ارز
چرا فکر کردن برترین عادت افراد موفق محسوب می شود؟
مجله خبری لحظه نما:عدم موفقیت فرد با استعداد می تواند نتیجه عملکرد نامطلوب ذهن او باشد.

عادت هایی در زندگی وجود دارند که تقریبا بیشتر موفقیت های شما را تحت تاثیر قرار می دهند و همچنین عاداتی هم وجود دارند که موجب شکستهای پی درپی افراد می شوند؛ برای روشن شدن این موضوع می توانیم دویدن را مثال بزنیم؛ افرادی که عادت به دویدن دارند، شاهد فواید بسیاری نظیر سلامت جسم، شادابی، بیماری کمتر و انرژی مضاعف، هستند.
 
خود من یک دونده و از طرفداران سرسخت این ورزش هستم و نیز می دانم که این عادت در زندگی بسیاری از افراد، جایی ندارد؛ چرا که برای عادت کردن به این ورزش باید بسیار کوشید، بسیار عرق ریخت و نیز دردهای فراوانی را تحمل کرد.

خوشبختانه عادت بسیار خوب دیگری وجود دارد که بی شک ازهرنظر می تواند موفقیتهای شما را تحت تاثیر قرار دهد؛ عادتی به ظاهر ساده، اما نیازمند تلاش بسیار. این عادت همان عادتی است که وقتی شما می خواهید از خیابان دوطرفه ای عبور کنید، باعث می شود قبل از هرچیز به دو سمت خیابان نگاه کرده و بعد، از آن عبور کنید. این عادت که نیاز به تمرین فراوان دارد، نه صرف انرژی جسمی، تعریق یا تحمل درد، «عادت به فکرکردن» قبل از انجام هرکار، بازگو کردن هر حرف یا انجام هرواکنشی نام دارد.

عادت به فکرکردن یعنی از تمام اصوات، اندیشه ها و ایده هایی که درذهنتان می پیچد، آگاه شوید. ایجاد این عادت به شما میگوید که شما فردی هستید که توانایی فکرکردن دارید و از این توانایی خود نیزآگاه هستید. همچنین این عادت ماهرانه، موجب می شود شما بتوانید افکار و احساسات خود را به وضوح ببینید، این افکار را به طور هدفمند به عمل تبدیل کنید و ازآنچه می خواهید انجام دهید، آگاه شوید. درواقع وقتی فکرکردن در شما به یک عادت تبدیل شده و در درونتان نهادینه شود، ذهن شما درلحظه قادر خواهد بود به طور خودکار قبل از اقدام به هر عملی، فکر کند. چه بسا مشکلاتی که به خاطر همین فکرنکردن و اقدام های عجولانه، برای افراد پیش می آید. شاید بسیاری از ما با خود بگوییم که ما هم درطول روز بارها این کار را انجام می دهیم، اما یادتان باشد که تفاوت بسیاری بین یک تفکر چند ثانیه ای و گذرا و تفکری عمیق و تاثیرگذار که با تمرکز صورت می گیرد، وجود دارد. و همین افکار گذاراست که موجب شده افراد نتوانند ارزش واقعی و فواید این عادت را درک کنند و درنتیجه به سادگی از کنار عادات تاثیرگذار گذاشته اند و به همین دلیل همان طور که قبلا اشاره کردم، بسیاری از افراد دویدن را برای خود به یک عادت تبدیل نمیکنند؛ چرا که درباره فواید این ورزش اصلا فکر نکرده اند یا اگر هم فکر کرده اند، تفکری سطحی و گذرا بوده است. ما نیازمند آن هستیم که به گونه ای هدفمند تلاش کنیم تا ذهن خود را به فکرکردن عادت دهیم و سپس این عادت سودمند را در تمام جنبه های زندگی خود از فواید فکرکردن قبل از اقدام به عمل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

- کاهش استرس

- تقویت هوش هیجانی

- افزایش قدرت تصمیم گیری

ممکن است شما از خود بپرسید چطور چنین عادت

ساده ای چنین فوایدی را به دنبال دارد. اما اثبات شده است که این عادت به ظاهر ساده، نقش بسیار موثری درمطلوب شدن عملکردهای ذهن دارد و تمام موفقیتها و شکستهای افراد نتیجه عملکرد ذهنی همچنان درحال کشف و بررسی عوامل ارتقا دهنده عملکرد ذهنی هستند.
مثلا شما قطعا فردی را می شناسید که باهوش و با استعداد است، اما نتوانسته است به موفقیتی که شایسته آن است، دست یابد. عدم موفقیت چنین فرد با استعدادی می تواند نتیجه عملکرد نامطلوب ذهن او باشد. اگرچه این فرد، با استعداد است، اما قطعا نتوانسته از افکاری که در ذهن خود دارد، آگاه شود، به آن ها عمل کند و تصمیمات صحیحی در زندگی بگیرد؛ چرا که توانایی فکرکردن ندارد.

و برعکس مطمئنا فردی را هم می شناساید که آنگونه که باید و شاید، فردی باهوش و با استعداد نیست، اما زندگی موفقی دارد؛ چرا که چنین فردی قطعا از عملکرد ذهنی بالایی برخوردار بوده و این توانایی باعث شدخ است او بتواند تصمیمات درستی برای زندگی خود بگیرد. درواقع او توانسته است ذهن خود را بخواند و ازایده ها و اندیشه هایی که در ذهنش می گذرند، آگاه شود و آگاهانه اندیشه هایش را به عمل تبدیل کند. بنابراین ذهن خود را عادت دهید که قبل از اقدام به هر عملی، فکر کند؛ چرا که این کار، باعث میشود موانعب که در مسیر عملکردهای مطلوب ذهنی ایجاد می شود، رفع شـوند و عملکردهای ذهنی مطلوب، موفقیت شما را تحت تاثیر قرار دهند.
جدیدترین روش جوانسازی واژینال
سبک زندگی
کودک وبانوان
گردشگری
فناوری اطلاعات
سلامت
آشپزی
چهره ها
دکوراسیون
رازهای موفقیت
سرگرمی
نام:
ایمیل:
* نظر: