مجله خبری لحظه نما| اخبار روز، آشپزی، دکوراسیون، سبک زندگی
کد خبر: ۲۳۴۳۲
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۰
تعداد بازدید: ۱۴۱۹
تعریف خوشبختی چیست؟ خوشبختی، احساسی است که به واقع تعریف مشخصی ندارد و در ذهن هر فرد، به یک حس خاص تعبیر می شود
فروش اسید فسفریک
هیولاهای مرموز
نرخ ارز
انسان آگاه خوشبختی را تعقیب نمی کند.
مجله خبری لحظه نما: خوشبختی، احساسی است که به واقع تعریف مشخصی ندارد و در ذهن هر فرد، به یک حس خاص تعبیر می شود و با عقیده و ایده های شخصی هرکسی برای زندگی اش در ارتباط است. هر انسانی می تواند چند ساعت از زندگی اش بدون درد باشد و برای دیگری، غرق بودن در تجملات و حتی برای یک دانش آموز نمره خوب و برای دیگری، دستگیری از یک فرد محتاج و.. حس خوشبختی به طور واقعی، باید حسی کاملا مستقل از شرایط باشد، اما ما انسانها به طور خاص آن را مربوط به اطرافمان می دانیم و کمتردر وجود خود، به دنبال  آن هستیم و این کاملا مشخص است که در این سیاره خاکی هرکسی به دنبال هدف و مقاصد خودش بوده و کسی به این دنیا نیامده است تا شما را خوشبخت کند. خوشبختی معمولا با تار نازکی از عدم وابستگی و بی نیازی به ذهن انسان متصل می شود. وابسته نبودن دنیا را برای آزار انسان خلع سلاح می کند و بزرگترین دستاوردش هم حس رضایت و خوشبختی است. اگر هرکسی به آن درجه از فرزانگی و منطق رسیده باشد که مهره های بازی زندگی اش را در جای خود قرار بدهد و از بالا به احساساتش نگاه کنید و بداند که هم احساسات بد و هم احساسات خوب برای زندگی لازم هستند و بودنشان خالی از حکمت نیست، می تواند از جایگاه خودش در زندگی و زمان حال لذت ببرد. حتما شما هم این جمله را زیاد و به شکل های متفاوتی شنیده اید: «از آخرین باری که باد، نخ بادکنکم را از میان انگشتانم ربود، دیگر حالم خوب نشد.» حالا شما می توانید در این عبارت به جای بادکنک هرشی ء یا انسان دیگری را که مورد علاقه فرد است، جایگزین کرده و جمله را همان طور کامل کنید. چقدر این جمله را شنیده اید؟ آیا حالت چهرہ وانقباض عضلات صورت آن شخص را به خاطر دارید؟

قطعا درهنگام گفتن این جمله، صورت او نه تنها هیچ نشانی از خوشحالی و درخشش نداشته، بلکه سرشار از افسوس و غم ناشی از جبر بوده است و اینکه حال و روز و میزان حس خوشبختی اش چقدر وابسته به بودن نخ در میان انگشتانش است و چون حالا نیست، پس نباید خوشحال باشد! این انفعال دربرابر زندگی، مخالف به وجود آمدن حس خوشبختی است.

همه ما در زندگی با افرادی برخورد داشته ایم که در یک لحظه و یک جای زندگی شان ایست کرده اند و ناخودآگاه تصمیم دارند تا ابد در همان نقطه بمانند؛ این ثابت ماندن در زمان، هم میتواند خوشبختی را از شخصی بدزدد و زمان و عمرش با بار سنگینی که به دوش دارد، فقط شبیه نسیم سبک زودگذر از کنارش رد بشود، بدون اینکه مفهوم و آن بار سنگین و پرارزش را در دستانش بگیرد؛ یعنی او لذت های مخصوص همان لحظه را از دست می دهد. در بیشتر موارد انسان ها آن قدر خوشبختی را دوروفزار میدانند که دربرابر این احساس، حریص می شوند؛ مثلا در یک تفریح خانوادگی و در اوج لحظات شاد، هرکسی سعی دارد با عکس انداختن و فیلم گرفتن، این لحظات خوب را به تصویری عینی بدل کند و بعدا هم از این تصویر ذخیره شده لذت ببرد، درحالی که وقتی مشغول ذخیره این تصاویراست، لذت واقعی و رهایی و خلسه درآن لحظه را از دست می دهد. انسان فکر می کند خوشبختی کمیاب است و باید آن را تعقیب کند و البته همین امر است که خوشبختی را در وجود او از بین می برد. یکی دیگر از راه های لمس خوشبختی، مهربانی، به خصوص عطوفت به انسانهای دیگر است؛ چون این کار، حس خوشبختی و رضایت را به طورعمیق در وجود شخصی زنده می کند و داروی تهی شدگی و فقدان در روح انسان خواهد بود. فقط پذیرفتن هرلحظه از زندگی با تمام فرازوفرودها و نوشیدن این زمان همراه با مهربانی و تعامل، حس رضایت عمیق را به زندگی تزریق می کند. قطار زمان در حرکت بوده و هرثانیه ازاین سفرهمراه با چالشهای متفاوت و گوناگون همراه است و خوشبخت کسی است که این لحظات را بدون توقف و با خوشحالی طی کند.

جدیدترین روش جوانسازی واژینال
سبک زندگی
کودک وبانوان
گردشگری
فناوری اطلاعات
سلامت
آشپزی
چهره ها
دکوراسیون
رازهای موفقیت
سرگرمی
نام:
ایمیل:
* نظر: