مجله خبری لحظه نما| اخبار روز، آشپزی، دکوراسیون، سبک زندگی
کد خبر: ۲۳۴۳۵
تاریخ انتشار: ۰۶ تير ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۰
تعداد بازدید: ۱۲۱۵
خواه در تعطیلات به سر ببرید یا در یک هتل، اقامت گزیده باشید و یا شب مهمان کسی باشید، دورشدن از رختخواب خودتان اجازه نمیدهد خواب راحتی داشته باشید.
فروش اسید فسفریک
هیولاهای مرموز
نرخ ارز
مجله خبری لحظه نما:خواه در تعطیلات به سر ببرید یا در یک هتل، اقامت گزیده باشید و یا شب مهمان کسی باشید، دورشدن از رختخواب خودتان اجازه نمیدهد خواب راحتی داشته باشید.

 اخیرا محققان دانشگاه «براون» با بررسی خواب ۳۵ فرد سالم پی برده اند که چرا خوابیدن در یک مکان جدید میتواند تا صبح شما را از این پهلو به آن پهلو کند. محققان با مشاهده امواج مغزی شرکت کنندگان در این آزمایش، متوجه اختلاف شدید بین دو نیمکره مغز شدند؛ یعنی در نیمکره چپ علائم بیداری دیده می شد، درحالی که نیمکره راست نشانه های خواب را نشان میداد. در حقیقت همین نیمکره چپ که هوشیار میماند، هنگام خواب مانند نگهبان شب عمل کرده و خواب عمیق و آرام را از شما سلب می کند. وقتی محیط برای ما تازگی دارد، نیاز به یک سیستم مراقبتی داریم که به وسیله آن، حواسمان به اطراف باشد و بتوانیم هرچیز مشکوکی را شناسایی کنیم.

 دانشمندان دریافتند که این عادت اغلب در جانوران بزرگ ترمشاهده می شود. نیمکره چاپ مغز گوشی به زنگ و مراقب محیط جدید پیرامون است، درحالی که نیمکره راست به خواب رفته است. همین عدم تعادل بین دو نیمکره باعث می شود نسبت به زمانی که در رختخواب خودتان خوابیده بودید، خسته تر و بی حال تربیدار شوید، اما خبر خوب این است که همین : مسئله می تواند بهانه خوبی باشد برای اینکه زودتر به منزل خودتان بازگردید.

جدیدترین روش جوانسازی واژینال
سبک زندگی
کودک وبانوان
گردشگری
فناوری اطلاعات
سلامت
آشپزی
چهره ها
دکوراسیون
رازهای موفقیت
سرگرمی
نام:
ایمیل:
* نظر: