مجله خبری لحظه نما| اخبار روز، آشپزی، دکوراسیون، سبک زندگی
کد خبر: ۲۳۴۵۹
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۰
تعداد بازدید: ۳۵۹۵
راههای دانستن جنسیت جنین - تصمیم گیری درباره ی دانستن جنسيت فرزندتان امری کاملا شخصی است. برای برخی از مادران (و پدران)، این امری ضروی است، در حالی که برای برخی دیگر، هیجان بیشتری در نداستن آن وجود دارد.
فروش اسید فسفریک
هیولاهای مرموز
نرخ ارز
مجله خبری لحظه نما:تصمیم گیری درباره ی دانستن جنسيت فرزندتان امری کاملا شخصی است. برای برخی از مادران (و پدران)، این امری ضروی است، در حالی که برای برخی دیگر، هیجان بیشتری در نداستن آن وجود دارد.

چه زمانی میتوان از آن مطلع شد!
گرچه اندام تناسلی دختر و پسر حدود شش هفتگی شکل گیری خود را شروع می کند، ولی حدوداً بعد از چهارده هفتگی تفاوت آن دو به اندازه ی کافی برجسته است که بتوان آنها را تشخیص داد.

به گفته ی دکتر جاناروسو متخصص زنان و زایمان، در دوره ی کامل، اندام تناسلی پسر کاملاً متفاوت از اندام تناسلی دختر است، اما در اوایل بارداری وقتی نسبتا شبیه هستند، شاید اشتباه شوند. برای تشخیص آن داشتن تجربه ضروری است.

به گفته ی دکتر روسو، برای تشخیص جنسیت فرزند درونتان چند روش وجود دارد، معمول ترین این روش ها تصویربرداری سونوگرافی است. در سونوگرافی هفته یازدهم و سیزدهم اگر سونوگرافیست تبحر کافی داشته باشد، جنسیت بچه مشخص می شود. اما این نتیجه هرگز تضمینی نیست.

آزمایش، آزمایش
با آزمایشهای ژنتیکی مثل سی وی اس (نمونه برداری از پرزهای جفت) یا آمنیوسنتز یا آزمایش به تازگی دسترسی ان آی پی تی (NIPT) نیز تعیین جنسیت جنین امکان پذیر است. این آزمایشها برای بانوانی انجام می شود که فرزندانشان با خطر زیادی برای اختلال کروموزومی روبه رویند. در این آزمایش ها می توان در پی تکه ای از کروموزوم جنس نر در خون مادر بود تا مشخص شود که مادر دختر یا پسر باردار است. معمولا ازمایش نمونه برداری از پرزهای جفت بین هفته ی یازدهم و سیزدهم بارداری و آزمایش آمنیوسنتز بین هفته ی پانزدهم و هفدهم بارداری انجام می شود. به علت طبیعت تهاجمی و پیچیدگیهای (گرچه خطر سقط جنین ناچیز است) این آزمایش ها، نمونه برداری از پرزهای جفت و آمنیوسنتز به ندرت برای تعیین جنسیت استفاده می شود. در برخی بارداری ها بنابر دلایل مختلف، شاید تشخیص نوع ژن و مواد ارثی مادرزادی ضروری باشد. اما نتایج آزمایش ها به عنوان بخشی از نتیجه ی کلی، جنسیت را نیز مشخص می کند.

باید یا نباید
به گفته ی دکتر روان شناس، جینی لاموسه، وقتی نوبه به آگاهی از جنسیت فرزندتان وقتی نوبت به آگاهی از جنسبیت فرزند تان می رسد این تصمیمی بسیار شخصی است - قوانین خاصی وجود ندارد و فکر نمی کنم فشاری در اعتراض به آن وجود داشته باشد. اما در برخی از موارد، این کار می تواند عمل با جنسیت خاصی را دارید، بهتر است پیش از تولد بچه از آن آگاه شوید. وقتی فرزند تان متولد شد، از همان روز نخست انها به عشق و توجه کامل شما نیازمندند. بهتر است، به جای آنکه وقتی محروم از خواب و زیر فشار هورمونی هستید، مجبور باشید ان را تحمل کنید، در دوران بارداری با آن کنار بیایید و به  آن بپردازید.

اگر کسی هستید که احساس در کنترل بودن را دوست دارد و می خواهید از قبل برنامه ریزی کنید یا شاید بخواهید شرایط را برای فرزند دیگر خود آماده سازید، آگاهی از جنسبیت  بچه به شما کمک می کند.

به گفته ی دکتر لاموسه، برای بسیاری از مردم، دانستن جنسیت بچه، بارداری را بسیار واقعی تر می کند. لحظه ای که می توانید او را دخترم یا پسرم بخوانید، او را واقعی تر می یابید و به این ترتیب، به انطباق و برقراری پیوند با او کمک می کند، زیرا وقتی بچه متولد شد، چیزهای زیادی برای منطبق شدن وجود خواهد داشت.

از زبان مادران ... دو مادر، دو تصمیم متفاوت
بله، از آن آگاه شدم
به گفته ی این مادر، برای آگاهی از آن سه علت داشتم اول، اصلا صبور نیستم - این دومین فرزندم است و برای آگاهی از جنسیت آن بی صبر بودم. دوم، اندکی برنامه ریز هستم، پس اگاهی از ان، به من کمک کرد تا بار اساس آن برنامه بریزم، سوم، از قبل دختر دارم و میخواستم برای رسیدن نوزاد، او را آماده کنیم، زیرا او "سفارش" دختر داده بود.

خیر، برای آگاهی از آن صبر می کنم
به گفته ی این مادر، از جنسیت دو دختر اول خود پیش از تولید آگاهی داشتم. اما تجربه ی من با بارداری سومم کاملا متفاوت بود. متوجه روشهای دیگری جز آگاهی از جنسیت بچه شدم که می توانیم با فرزندم پیوند برقرار کنیم. این تصمیم به من، دو دخترم و شوهرم اجازه داد تا با انتظارت کمتر و عشق فراوان کاملا خوشامدگوی بارداری سوم باشیم. همچنین دوست داشتیم که سورپرایز زندگی خود را داشته باشیم! واقعا مهم نیست که جنس بچه چه باشد - تا زمانی که بچه به این دنیا خوشامد گوید منتظر خواهیم ماند.

متخصصان چه می گویند...
دکتر گفت که هنوز نمیتواند جنس فرزندم را تعیین کند. علت آن چه می تواند باشد؟
دکتر روسو، این موضوع بستگی به سن بارداری فرزندتان در زمانی است که تصویر برداری داشته اید. نظر پزشک کامال به وضعیت جنین بستگی دارد. برخی مواقع پرتوهای سونوگرافی نمی تواند تصویر واضحی را تولید کند. اگر سونوگرافیست نتواند به خوبی جنسیت بچه را ببیند، باید تا ملاقات بعدی برای تصویربرداری مجدد تحمل داشته باشید.

سه باور قدیمی برای پیش بینی جنسیت
اگر بخواهید تا موعد زایمان خود صبر کنید تا بدانید که فرزندتان دختر است یا پسر، احتمالا برایتان آزاردهنده خواهد بود! معمولا استفاده از باورهای قدیمی درباره جنسیت بچه هیجان انگیز و لذت بخش است. پس ببینید که آیا میتوانید حدس بزنید، جنسیت فرزندتان چه خواهد بود؟ در زیر چند باور عمومی برای پیش بینی جنسیت بچه آمده است.

آزمون شاقول
این کار را امتحان کنید. نخ یا تار موی خود را به حلقه ی ازدواجتان ببندید و آن را روی شکم خود نگه دارید. اگر حلقه از سمتی به سمت دیگر تاب خورد، گفته می شود که در انتظار پسر هستید - اما اگر حلقه در حالت دایره حرکت کرد، به زودی مادر دختر کوچولویی خواهید شد.

آزمون شکم
می گویند که دخترها در رحم در جایگاه بالاتری قرار میگیرند، در حالی که پسرها در نواحی پایین تر قرار می گیرند. اگر شکمتان به سمت پایین و نزدیک به لگن است، احتمالا فرزند تان پسر است - اما اگر شکمتان به سمت بالا و نزدیک به سینه هایتان قرار دارد، دختری در راه خواهید داشت. اساس علمی برای این گفته ها وجود ندارد، ولی با این حال هنوز هم حدس زدن جنس فرزند لذت بخش خواهد بود.

آزمون ویار
برخی معتقدند اگر تمام روز میل به خوردن شیرینی ها مثل بستنی، کیک و شکلات دارید، دختر باردارید. اگر خوراکیهای ترش و نمکین مثل کره ی بادام زمینی، ترشی و چیپس می خواهید، احتمالا فرزندتان پسر است. البته اگر ویار مشهور بستنی و ترشی داشتید، دیگر درباره ی آن پیش بینی ای وجود ندارد!

جدیدترین روش جوانسازی واژینال
سبک زندگی
کودک وبانوان
گردشگری
فناوری اطلاعات
سلامت
آشپزی
چهره ها
دکوراسیون
رازهای موفقیت
سرگرمی
نام:
ایمیل:
* نظر: