مجله خبری لحظه نما| اخبار روز، آشپزی، دکوراسیون، سبک زندگی
کد خبر: ۲۳۵۱۲
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۰
تعداد بازدید: ۱۹۸۲
شخصیت شناسی چهره های سرشناس متولد تیر
فروش اسید فسفریک
هیولاهای مرموز
نرخ ارز
شخصیت شناسی چهره های سرشناس متولد تیر
رازدار، خجالتی، شیک پوش
فاطمه گودرزی
زاده 19 تیر 1342 در تهران
مجله خبری لحظه نما:اصالتا بروجردی است. کمتر گفت و گو می کند و همیشه از حاشیه فاصله گرفته. می خواهم خصوصیتی را درباره او بگویم که حتما قبولش دارید، ارام بودن، ولی خودش نظر دیگری دارد و می گوید درحالی که مردم از نقش هایش ارامش می گیرند، اما خودش انسان خیلی آرامی نیست. درباره ویژگی تیرماهی ها گفته شده گاهی آرامند و گاه طوفانی؛ و فاطمه گودرزی هم هرچند بسیار فعال و پرانرژی است ولی چهره و رفتارش با آرامش همراه است. او با بازی در سریال «دردسرهای والدین» نشان داد در عرصه طنز هم هنرپیشه لایقی است. شاید به نظر برسد تمام نقشهای او شبیه یکدیگرند. خودش در این باره میگوید فمنیست نیست اما احساس می کند جامعه مردسالار بعضی فرصتها را از بانوان گرفته و از نظر او همین مساله هم در نوشتن نقشها برای زنان دخیل بوده که همه را شبیه هم کرده است. با این که می گویند متولدین تیر از انتقاد متنفرند و ممکن است این جا هم چنین شبه های پیش بیاید ولی استدلال او در این باره تا حدودی درست به نظر می رسد. خودش را آدم ریسک پذیری می داند. اصلا نمی تواند بیکار باشد. به خاطر کمبود فرصت، رفت وآمدهای خانوادگی چندانی ندارد. همیشه سعی کرده درشت گویی نکند و در کارش غلو نباشد؛ شاید به این دلیل است که مردم او را از جنس خودشان میدانند.

پرویز پرستویی
زاده ۴ تیر ۱۳۳۴ در روستای چارلی کبودرآهنگ در استان همدان
واقعا لازم است از قابلیتهای او چیزی بگوییم؟! بی شک پرویز پرستویی یکی از معدود چهره های ماندگار در عرصه تصویر و حتی صداست. از همان ابتدای ورودش به دنیای بازیگری، جوایز متعددی را از ان خود کرد و جالب این که با وجود درخشش و بازیهای خیره کننده اش، هيچ ادعایی در بازیگری ندارد! تقریبا کسی را نمی توان پیدا کرد که هنر و شخصیت او را دوست نداشته باشد؛ از منتقدان گرفته تا مخاطبان عادی سینما و تلويزيون. این مرد متولد تیرماه، بسیار مردم دار و متین است و همه به تواضع و دانش او اذعان دارند. تفاوت نقش هایی که بازی کرده، از زمین  تا آسمان است! از ادم ساده لوح و فقیر و خلافکار تا نقش های سنگین و بازیهای زیرپوستی، او ژانرهای مختلفی را هم اعم از طنز و درام و... در کارنامه خود دارد. «بدون شک استاد است و می تواند طولانی ترین مطالب را در کوتاه ترین جملات بیان کند.» این دقیقا عبارتی است که درباره متولدین تیرماه گفته شده و با پرویز خان مطابقت دارد؛ با همان ادبیات زیبا و واژگان درستی که انتخاب می کند. بسیار خوش قول و خوش اخلاق  است و پایبند به اصول دوستی. تلفن همراهش همیشه در دسترس است. با خبرنگاران میانه خوبی دارد. پرویزخان افتاده و قدرشناس است. تقدیم سیمرغش به پنج بازیگر پیشکسوت ایران، شاهد خوبی برای این نکته است. او خیلی راحت "نه" می گوید.
بازیگر محبوب و تیرماهی ما دغدغه مردم را دارد و بیشتر از خود به مخاطبش اهمیت میدهد. همچنین نسبت به همکارانش حساس است و تحمل دیدن بی حرمتی به آنان را ندارد چون همه را مثل خانواده خود میداند. او کتابی درباره زندگی خود نوشته که اخیرا چاپ شده. نام این کتاب هست: «من پرویز پرستویی»!

هدیه تهرانی
زاده ۴ تیر ۱۳۵۱ در تهران
پر است از نقش هایی که قرار بوده بازی کند و به دلایلی اتفاق نیفتاده! اولین بار برای بازی در فیلم «روز واقعه» انتخاب شد اما به خاطر این که نقش را ساده و بی چالش می دید، انصراف داد و لادن مستوفی جای او را گرفت. غیر از آن می توانیم فیلمهای «بودن یا نبودن» کیانوش عیاری و «لیلا»ی داریوش مهرجویی را هم نام ببریم.

تنها چند گفت و گو با مجلات تخصصی سینمایی داشته و حاضر نیست جزئیات زندگی خصوصی اش را بازگو کند چون معتقد است به حال کسی مفید نیست و هر کسی زندگی شخصی خودش را دارد. باهوش و اقتصادی است که دو ویژگی متولد تیرماه است. کنجکاو و ماجراجوست. هر جا ردی از ماجراجویی و موقعیت و تجربه چیزهای بکر و تازه باشد، خطر را با جان و دل می پذیرد و به دنبالش می رود.

از نظر هدیه، چالش با نقشهای مختلف و دلهره و اضطراب برای اجرای آنها، یک وسوسه درونی برای او بوده که ایا از پس کارها برمی اید یا می تواند انقدر از خودش دور شود که فرضا یک زن  کرد ۱۰ سال بزرگتر از خودش را قابل باور کند یا نه. در زندگی همیشه وسوسه تجربه کارهای تازه و مختلف را داشته و هیچ وقت نتوانسته تصمیم بگیرد که چه کاری را بهتر و جدی تر و درست تر می تواند انجام بدهد؛ چون رشته های زیادی را دوست داشته و دلش می خواسته تجربه شان کند (واردات و صادرات، دکوراتوری ساختمان، ورزش های رزمی، عکاسی و...) و بازیگری این میل از این شاخه به ان شاخه پریدن را در او مهار کرده.

صفت خجالتی بودن را نمی توان در مورد او به کار برد. اعتماد به نفس زیاد و شخصیت محکمی دارد و راحت حرفش را می زند. این را از بازیهای راحت و روانش هم می توان فهمید. ضمنا خانم تهرانی به مسائل قدیمی خیلی علاقه دارد؛ مانند بناهای معماری گذشته، مبلمان و اشیای قدیمی و کلا مخالف از بین رفتن این چیزهاست. این نکته کاملا مطابقت دارد با تیرماهی بودنش چرا که آنها عاشق عتیقه و اشیای کهنه هستند.

خالی از لطف نیست که بدانید برعکس چهره خشک و خونسردی که در فیلمها از او میبینید، مهربان و فروتن و خیر است و اصلا اهل کلاس گذاشتن نیست.

رضا شفیعی جم
زاده ۹ تیر 1350 در تهران
در خانواده ای سنتی به دنیا آمد. او که با بازی در مجموعه «ساعت خوش» به کارگردانی مهران مدیری به شهرت رسید، به سرعت پله های پیشرفت را طی کرد. هیچ کس نمی تواند منکر خلاقیت او در تیپ سازی و خلق تکیه کلام شود. حتی خیلی ها او را به عنوان یک کمدین مولف می شناسند. همیشه به دنبال خلاقیت و نوآوری در کارش بوده و هست. به شدت به تیپ سازی علاقه مند است و این احساس از همان بچگی در او وجود داشت. جالب است بدانید آیتم «کارآگاه درک» در ساعت خوش را خودش نوشته و حتی آن بارانی معروف متعلق به پدرش بوده.

اقارضا هم زیاد اهل مصاحبه نیست و در کل هنرمندان تیرماهی انگار زیاد از مصاحبه دل خوشی ندارند و در حرف زدن وسواس دارد چون دلش نمی خواهد ناراحتی دوستان و همکارانش اصرار را ببیند. خودش می گوید آدم منزوی و مستقلی است.

ارتباطش با بچه ها خوب است و این خصوصیت تیرماهی ها در او به حد زیادی وجود دارد. رضا شفیعی جم هنر را بسیار مقدس میداند و معتقد است هنر و کار هنری باید به دست هنرمند سپرده شود و زیاد با بیزینس در آن موافق نیست.

متولدین تیرماه سریع الانتقال هستند. آقا رضا هم همیشه خوب می بیند، خوب میشنود و تحقیق می کند و همین مساله او را بین بقیه همکارانش متمایز کرده است.

سحر ولدبیگی
زاده اول تیر ۱۳۵۶ در تهران
دختر مسعود ولدبیگی (چهره پرداز مطرح و طراح گریم سریال مختارنامه) واصالتا کرمانشاهی،
هنگام بازی در سریال "رستوران خانوادگی" نقش مقابل نیما فلاح را بازی کرد که سبب آشنایی بیشتر و ازدواجشان شد ان هم درست در روز تولدش! چرا که تاریخ ازدواجشان نیز اول تیر است.
شاید قابل باور نباشد اما او ارام و صبور است! هرچند بعضی وقتها شیطنتهایش اوج می گیرد و مدام حرف می زند.

سحر خانم صداقت دارد و هیچ گاه مغرور نشده. دیر عصبانی میشود ولی اگر بشود. خیلی بد عصبانی می شود! او یک زن تیرماهی شاداب و احساسی است که از استرس دوری می کند. بسیار سنتی است. پیشینه ها را دوست دارد و شدیدا به سنتها و روابط خانوادگی پایبند است.
از دیگر ویژگیهای تیرماهی سحر ولدبیگی اینها هستند: عاشق خانه و خانواده، بهترین اشپز، صمیمی و همسری باوفا که همگی این خصوصیات با او مطابقت دارند.

مهدی پاکدل
زاده 10 تیر 1359 در اصفهان
خنده رو و خوشحال! عاشق هیجان! و برخلاف همه اینها از شلوغی خوشش نمی آید. مهدی پاکدل منظم و بی غل و غش است و از خرافات متنفر .

او رسوم سنتی را خیلی قبول دارد. بر همین اساس خواستگاری و ازدواجی سنتی داشته. ازدواج را خیلی پیچیده ولی خوب و لازم میداند. او حتی همراه همسرش آشپزی می کند و کاملا از زندگی مشترک راضی است.

نظرش این است که آدم باید در هر شرایطی خوش بگذراند. آقا مهدی اصولا آدم مثبت اندیشی است و به اغلب مسائل، خوش بین: چون ترجیح میدهد سمت زیبای هر چیزی را ببیند .

صمیمی و مهربان است. به قول خودش فقط در رانندگی یک مقدار عصبی است ولی در کل خوش اخلاق است و اعتقاد دارد وقتی اخلاقت خوب باشد، میتوانی کارهای است را پیش ببری و اهدافت را زودتر به نتیجه برسانی. مهدی پاکدل حال خوب و اخلاق خوش را همان احترام گذاشتن به اطرافیان میداند. خب دیدگاه خوبی است که ارزش فکر کردن را دارد.

پوریا پورسرخ
زاده ۴ تیر 1356 در تهران
در برخورد اول خجالتی است. بسیار به کانون خانواده اش می بالد. در کودکی خیلی شر و شیطان بوده و در عین حال بچه زرنگ کلاس ! برخلاف عقیده خانواده، رشته تحصیلی اش را خودش انتخاب کرد و در ان موفق هم شد. پشتکارش مثال زدنی است. پوریا پورسرخ که با نقش ژوبین در سریال «وفا» شناخته شد، خیلی زود پیشرفتش را در هنر هم نشان داد. او از آن دسته آدمهاست که یا کاری را شروع نمی کند یا آن را به بهترین نحو به انجام می رساند؛ همان طور که تحصیلاتش را هم تا مقطع دکترا پیش برد. پوریا جزو مردان تیرماهی باهوش و فعال است. او عاشق بچه است و دوست دارد فرزندان زیادی داشته باشد. همه کسانی که پوریا پورسرخ را می شناسند میدانند که باظرفیت است و معروفیت روی تواضع و عشقش به مردم تاثیری نگذاشته و به هیچ عنوان مغرور نیست. وی برخلاف طالعش، آدم ولخرجی است و اصلا اهل حسابگری نیست. ضمنا شانس را قبول ندارد. اگر با او برخورد داشته باشید متوجه می شوید شوخ طبع است و در همان حال، متانت و ادب را در شوخی هایش هم حفظ می کند. آقاپوریا معتقد است هرکس باید در حیطه دانش و هنر خود فعالیت کند؛ هرچند وجود استثناهای موفق را در این زمینه قبول دارد ولی آنها را همان استثنا می داند! آدم ریسک پذیری است ولی دوست ندارد مثل خیلی از همکارانش خواننده بودن را تجربه کند. و اما نکته ای در مورد او در فیلمها تا جایی که امکان دارد به جای خودش بدلکار نمی گذارد حتی با وجود این که یک بار نزدیک بود غرق شود که خوشبختانه به خیر گذشت.

فرزاد فرزین
زاده 3 تیر 1360 در تهران
خواننده ای که هم رزمی کار بوده هم بازیگر! به موقع جدی است و به موقع شوخ. اعتماد به نفس در او صفت بارزی است. معمولا زیاد حرف نمی زند و شلوغ کاری را هم زیاد دوست ندارد ولی خیلی مهربان است. زیاد اهل درس خواندن نبوده و بیشتر از همه چیز به خانواده و دوستان علاقه مند است. آقا فرزاد بسیار خوش خوراک است و البته همه نوع غذایی را هم دوست دارد. او مثل سایر تیرماهیها آشپز قابلی است و برخلاف اغلب آنها نقد را دوست دارد. فرزادخان واقع گراست و اهل تجزیه و تحلیل و واهمه ای از ارائه نظرش ندارد؛ این هم جزئی از شخصیت رک اوست. خودش معتقد است آنقدر شهامت دارد که اشتباهش را قبول کند. برای مثال از بازی در فیلم «کنسرت روی آب» به شدت پشیمان است. مثبت است ولی او هم گاهی عصبانی میشود و از کوره در می رود. این خواننده پاپ، آرامش مقطعی را در خواب و لحظاتی که با خانواده اش می گذراند، می داند اما در کل آرامش را در اکثر آدمها، کنار دریا، جنگلهای شمال ایران و زندگی آرام و بدون حاشیه می بیند.
جدیدترین روش جوانسازی واژینال
سبک زندگی
کودک وبانوان
گردشگری
فناوری اطلاعات
سلامت
آشپزی
چهره ها
دکوراسیون
رازهای موفقیت
سرگرمی
نام:
ایمیل:
* نظر: