مجله خبری لحظه نما| اخبار روز، آشپزی، دکوراسیون، سبک زندگی
کد خبر: ۲۳۵۱۶
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۰
تعداد بازدید: ۱۲۳۰
پیاز، سیر، دانه گشنیز، دانه زیره، آب لیموترش تازه، روغن زیتون، پوست لیموترش، سرکه سیب، اورگانو و جعفری را در ظرفی ریخته و با یکدیگر مخلوط کنید
فروش اسید فسفریک
هیولاهای مرموز
نرخ ارز
مواد لازم:
پیاز (خلالی خرد شده):۳ عدد

سیر(حلقه ای خرد شده): ۳حبه

دانه گشنیز: (نیم کوب شده): ۱ قاشق چای خوری

دانه زیره سبز:(نیم کوب شدہ):١قاشق چای خوری

آب لیموترش تازه: ۶۰ میلی لیتر

پوست لیموترش: (مکعبی خردشده):۲ قاشق سوپ خوری

سرکه سیب: ۱ قاشق سوپ خوری

اورگانو (پودرشدہ):۲قاشق چای خوری

جعفری (پاک و خردشده):۳۰ گرم

مرغ (بدون استخوان و مکعبی خرد شده): 1 کیلوگرم

سس زادزیکی: طبق دستور داده شده

روش تهیه:
مجله خبری لحظه نما: 1- پیاز، سیر، دانه گشنیز، دانه زیره، آب لیموترش تازه، روغن زیتون، پوست لیموترش، سرکه سیب، اورگانو و جعفری را در ظرفی ریخته و با یکدیگر مخلوط کنید سپس تکه های مرغ را به آن اضافه و زیر و رو کنید تا تمام تکه های مرغ به مواد آغشته شوند. روی ظرف را بپوشانید و یک ساعت در یخچال قرار دهید تا تکه های مرغ کاملا مزه دار شوند.

2- سس زادزیکی را آماده کنید. تکه های مرغ مزه دار شده را از یخچال خارج کرده و از مواد مرینیت جدا کنید و به سیخ های فلزی کوچک بکشید سپس آن ها را روی کباب پز با حرارت نسبتا زیاد کباب کنید . در حین پخت سیخ ها را مرتب بچرخانید تا کباب ها به طور یکنواخت پخته شوند کباب مرغ یونانی را به همراه سس زادزیکی آماده شده سرو کنید.

سس زادزیکی
یک پیمانه ماست چکیدہ، یک عدد خیار(رنده شده)، یک حبه سیر(کوبیده شده)، یک قاشق چای خوری اورگانو (پودر شده)، ۳۰ میلی لیتر روغن زیتون، مقداری نمک و 20 میلی لیتر آب لیموترش تازه را در ظرفی در دار بریزید و کاملا به هم بزنید.

دانه گشنیز، دانه سلامتی
 گشنیز در کاهش قند خون موثر است به گونه ای که مصرف روزانه آن در انواع خوراک می تواند میزان استفاده از دارو را در بیماران دیابتی کاهش دهد. دانه گشنیز ان برای رفع تشنگی مفید است و میتواند در فصل گرما به عنوان طعم دهنده انواع خوراک استفاده شود.

کباب مرغ به سبک یونانی
جدیدترین روش جوانسازی واژینال
سبک زندگی
کودک وبانوان
گردشگری
فناوری اطلاعات
سلامت
آشپزی
چهره ها
دکوراسیون
رازهای موفقیت
سرگرمی
نام:
ایمیل:
* نظر: