مجله خبری لحظه نما| اخبار روز، آشپزی، دکوراسیون، سبک زندگی
کد خبر: ۲۳۵۱۹
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۵ - ۰۹:۰۰
تعداد بازدید: ۱۰۵۹
بعد از کنکور چه کنیم- در ایام برگزاری کنکور ۹۵ دانشگاه ها هستیم و وقتی کنکور تمام می شود، داوطلبان کنکور احساس می کنند بار سنگینی از دوششان برداشته شده است
فروش اسید فسفریک
هیولاهای مرموز
نرخ ارز
مجله خبری لحظه نما:در ایام برگزاری کنکور ۹۵ دانشگاه ها هستیم و وقتی کنکور تمام می شود، خیل عظیمی از داوطلبان کنکور احساس می کنند بار سنگینی از دوششان برداشته شده است و می توانند مثل دیگران راحت و بدون ترس و تنش زندگی کنند. شاید یکی دو روز اول چنین به نظر برسد، اما بعد از دو سه روزاحساس کمبود چیزی بسیار مهم به جان همه آنهایی می افتد که قبل از کنکور چندین ماه، استراحت و تفریح بی دغدغه آرزویشان بود.

حقیقت این است که ما انسان ها برای زنده ماندن و داشتن احساس زنده بودن و سرزندگی، نیازمند تقلا و دست وپنجه نرم کردن با چالشی هستیم که در ورای آن به ظاهرترس از رنجی تنش زا پنهان شده باشد. ما شبیه جنگجویی هستیم که فقط با جنگیدن و مبارزه می تواند استعدادها و توانایی های پنهان وجودش را آشکار کند، شبیه کوهنوردی هستیم که فقط با بالارفتن و صعود به قله آرامش می گیرد و نیز شبیه رودخانه ای هستیم که اگر بایستد و به سمت دریا نرود، تبدیل به مرداب و باتلاق می شود.

تفریح و استراحت واقعی باید در دل چالش و تقلا و تلاش مستمرقرار بگیرد. این را همه آنهایی می فهمند که در ایام غیر تعطیل سرشان شلوغ است و به محض اینکه دو سه روز تعطیل پشت سرهم میا بند، بلافاصله وسایل ضروری را جمع می کنند و عازم سمتی می شوند و خلاصه به هربهانه ای تلاش میکنند از تعطیلات استفاده کنند؛ وگرنه برای کسی که تمام روزهای هفته بیکار و بدون تلاش گوشه خانه افتاده است، دیگر روز تعطیل و غیرتعطیل فرقی نمیکند و فرد همیشه بیکار هرگز نمی تواند مزه شادی و خوشی دوروزه تعطیلی آدمهای پرکار را درک کند.

چالش برخلاف همه شایعاتی که دیگران برایش ساخته اند و خودمان هم در ساختن بخش اعظم آن شریک بوده ایم، اصلاچیز بدی نیست. درواقع چالش به معنای درگیر شدن با دیواری است که برای رسیدن به آن سمت، چاره ای جز عبور از این دیوار نیست.

خوب که دقت کنیم، می بینیم در زندگی هرجایی که با چالشی روبه رو شده ایم و با ان دست وپنجه نرم کرده ایم، نتیجه اش مقاومت و مداومت و دگرگونی بوده است. درواقع چالش ها، موانع و دیوار بین ما چیزهای بهتری هستند که آرزو داریم. کسی که میگوید از چالش خوشش نمی آید و دائم دنبال راحت ترین و ساده ترین روش می گردد، در اصل به زبان بی زبانی می گوید قصد عوض شدن ندارد و همه می دانیم این دنیا برای آنهایی که نمی خواهند تغییر کنند، اهمیتی قائل نیست
بهترین چالش ها همان هایی هستند که خودمان انتخاب می کنیم. درواقع وقتی هدفی روشن و واضح داشته باشیم، باید با روحیه ای جنگاورانه و مهاجمانه به سوی آن یورش ببریم و سعی کنیم به هرقیمتی که شده است، آن را از سر راه برداریم.

چالش های آدمها با هم فرق می کند. حتی برای یک انسان هم چالش ها در زمانهای مختلف متفاوتند. برای یک داوطلب کنکورچالش این ماه، آزمون سراسری بود. اما همین داوطلب برای تابستان امسال باید برنامه ریزی داشته باشد و دقیقا بداند که بین او و اهداف برنامه اش چه موانع و چالش هایی وجود دارد. از چالش، با نشستن و نگاه کردن نمی توان عبور کرد. برای پشت سرگذاشتن چالش ها باید بلند شد، به سمتشان یورش برد و به هر ترفند و تدبیری که هست، از انها گذشت. فقط انهایی که اهل عمل و اقدام هستند میدانند عبور از چالش چقدر باشکوه، انرژی بخش، نشاط آور و امید آفرین است. به شما پیشنهاد می کنم برخیزید و اهداف تابستانی خود را مشخص کنید؛ آن وقت خواهید دید چالش هایی که برای رسیدن به این اهداف باید از آنها بگذارید، خودشان آشکار میشوند. قدراین چالشها را بدانید؛ چون باعث می شوند آخر تابستان فردی عالی ترو توانمندتر شوید.

جدیدترین روش جوانسازی واژینال
سبک زندگی
کودک وبانوان
گردشگری
فناوری اطلاعات
سلامت
آشپزی
چهره ها
دکوراسیون
رازهای موفقیت
سرگرمی
نام:
ایمیل:
* نظر: