مجله خبری لحظه نما| اخبار روز، آشپزی، دکوراسیون، سبک زندگی
کد خبر: ۲۳۵۴۰
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۰
تعداد بازدید: ۱۲۶۴
کوکولوژی نوعی بازی روان شناسانه است، برای رفع خستگی ذهن، در بازی کوکولوژی شما بر مبنای موقعیتی که در آن قرار گرفته اید باید به سوالات خاصی که نمادین هستند پاسخ دهید
فروش اسید فسفریک
هیولاهای مرموز
نرخ ارز
مجله خبری لحظه نما:لطفا قبل از پاسخگویی به سوالات آزمون ، این نکات را درنظر بگیرید:

۱. اولین پاسخی را که به ذهنتان می رسد، بگویید و برای پاسخ دادن، مدت زیادی درنگ نکنید. در آرامش سوالات را بخوانید و بدانید که هیچ پاسخ درست یاغلطی وجود ندارد.

۲. لذت این آزمون زمانی بیشتر میشود که همراه فرد دیگری با درجمع به آن پاسخ دهید. این کار فرصتی است برای شاد شدن و خندیدن. فایده دیگر این کار این است که می توانید به نقاط مشترک و تفاوت هایتان با دیگران پی ببرید.

۳. با خودتان صادق باشید. این آزمون بیشتر شبیه یک بازی است اما مانند بسیاری از بازیها می تواند نکات جالبی را به شما بیاموزد. پس با پاسخهای صادقانه، اجازه بدهید واقعیتهای درونتان آشکار شوند.

۴. سعی نکنید پاسخ درست را حدس بزنید، این کاری است که بسیاری افراد انجام میدهند تا در پایان آزمون به دیگران بگویند: «دیدید؟ من درست می گفتم.»

۵. جبهه گیری نکنید، وقتی پاسخ را خواندید، اگر برخلاف میلتان بود، جبهه گیری نکنید تا از آزمون و نتیجه آن نکات جالبی را بیاموزید.

کوکولوژی نوعی بازی روان شناسانه است، برای رفع خستگی ذهن که توسط یک پروفسورژاپنی طراحی شده است. این بازی طبق اصول روانشناسی کمک می کند، هر فردی بتواند به راحتی دنیای ذهن را مطالعه کند. برای بسیاری از مردم، انجام دادن تست های روان شناسی ترسناک است، اما بازیهای روان شناسی نه تنها ترسی ایجاد نمیکنند بلکه جذاب و جالب هستند. در بازی کوکولوژی شما بر مبنای موقعیتی که در آن قرار گرفته اید باید به سوالات خاصی که نمادین هستند پاسخ دهید، پاسخهای شما نشان دهنده حالت ذهنی شما نسبت به مساله ای است که با آن درگیر هستید.

حباب بازی در تابستان
کمی به گذشته فکر کنید: آیا روزهای بعد از پایان امتحانات مدرسه را به یاد می آورید؟ روزهایی که بعد از اتمام امتحانات مدرسه، سه ماه تعطیل بودید و می توانستید هرکاری را که دوست دارید، انجام دهید و هیچ مسئولیتی هم نداشتید؛ مثلا تمام طول روز بیکارمی نشستید تلویزیون تماشا کرده و یا با دوستانتان در حیاط و کوچه بازی می کردید و می دویدید و می خندیدید؛ می توانستید تا ظهر بخوابید و حسابی استراحت کنید و یا روی بالکن یا در حیاط بیخوابید و به آسمان خیره شوید و ابرها را نگاه کرده و آنها را به اشکال مختلف تصور کنید و یا اینکه با کف، حباب بازی کنید. حباب بازی از جمله بازی هایی است که تقریبا تمام کودکان آن را انجام داده اند و دوستش دارند. تصور کنید به یک روز آفتابی تابستان در دوران کودکی تان بازگشته اند و در حیاط یا زمین بازی، حباب بازی می کنید، کدام یک از این گزینه ها بهتر می تواند فضای ذهنی شما را توصیف کند؟

۱- حبابهایی که می سازید، به سمت آسمان می روند.

۲- صدها حباب کوچک می سازید که در اطرافتان پراکنده می شوند.

۳- سعی می کنید یک حباب بسیار بزرگ و زیبا بسازید.

۴- حبابهایی که می سازید به سمت پشت شما می روند.

تفسیر
حبابهایی که درست میکنید نمادی از آرزوها و رویاهای شما هستند. صحنه ای که در ذهنتان دیدید و تصور کردید، نشان دهنده نوع تفکرو باور شما نسبت به رویاها و آرزوهای تان است و اینکه باوردارید آیا روزی می توانید به آرزهایتان برسید یا نه.

۱- حباب هایی که می سازید، به سمت آسمان میروند
آرزوها و رویاهای شما به نظرتان خیلی بعید و دور از دسترس هستند. شما درمورد آرزوهایتان باور دارید که هرچه در ذهنتان بسازید، باد می آید و با خود میبرد و اجازه نمیدهد شما به آنها برسید؛ البته یک احتمال دیگر هم وجود دارد: اینکه شاید آرزوهایی در ذهنتان می سازید که زیادی بزرگ هستند، به همین دلیل مدت کوتاهی بعد از اینکه یک آرزو وارد ذهنتان شد، خودتان متوجه می شوید که نمی توانید به آنها برسید و ناامید می شوید. به هرحال در باورشما بین آرزوهای شما و واقعیت فاصله زیادی وجود دارد. حتی زمانی که با دیگران درمورد آرزوهایتان و اینکه به زودی به آنها میرسید، صحبت می کنید، صدایی در گوشتان می گوید: "واقع بین باش، تو نمی توانی به آرزویت برسی۰"

۲- صدها حباب کوچک می سازید که در اطرافتان پراکنده می شوند.
شما به دنبال آرزوهایی هستید که خیلی زود بتوانید به آنها برسید برای همین آرزوهای کوچک و ساده ای دارید. آرزوهای تان در حد خرید یک لباس نو، رفتن به یک کلاس جدید با خرید یک گوشی تلفن همراه جدید خلاصه می شوند؛ درواقع آرزوهای تان در حد توانایی خودتان بوده و دست یافتنی هستند. توصیه میشود کمی افق دیدتان را وسیع تر کنید و آرزوهایی داشته باشید که بتوانند آینده شما را بسازند. تصمیم بگیرید در زندگی تان چه می خواهید و برای رسیدن به آن تلاش کنید، البته درکنارآن آرزوهای کوچک خود را نیز داشته باشید. چون این آرزوهای کوچک و رسیدن به آنها روحیه تان را شاداب می کنند. اگر بخواهید زندگی تان را به همین روشی که تا کنون داشته اید ادامه دهید، خیلی زود متوجه می شوید که فرصتهای زیادی را از دست داده اید و بنابراین افسوس زیادی خواهید خورد.

۳- سعی می کنید یک حباب بسیار بزرگ و زیبا بسازید.
شما یک آرزوی بسیار بزرگ و مهم دارید که تمام جنبه های زندگی تان را دربرمی گیرد. آرزویتان را در ذهنتان حفظ کرده و برای رسیدن به آن تلاش کنید. فقط یک مسئله مهم را به خاطر داشته باشید، اگرفقط یک آرزو در ذهنتان داشته باشید و تنها خواسته تان در زندگی رسیدن به آن آرزو باشد و به هر دلیلی نتوانید به آن برسید، احساس می کنید تمام زندگی و هدفتتان را از دست داده اید و دیگرانگیزه ای برای زندگی کردن نخواهید داشت؛ پس خیلی خوب است که هدف مهمی در زندگی داشته باشید و برای رسیدن به آن تلاش کنید، اما فراموش نکنید زندگی تک بعدی خوب نیست. سعی کنید اهداف کوچک تری درکنار آرزویتان داشته باشید که می توانند مسیر شما را برای رسیدن به آرزوی مهمتان هموارتر کنند.

۴- حبابهایی که می سازید به پشت شما می روند.
ناکامیهایی که در زندگی تان داشته اید، شما را کمی بدبین کرده اند و اکنون دیگر امیدی ندارید که به آرزوهایی که در ذهنتان می پرورانید، برسید. تجربیات گذشته طرز فکر کنونی شما را شکل داده اند و به همین دلیل وقتی آرزویی به ذهنتان می رسد، مادام با خودتان فکر می کنید: «احتمالا این بار هم مثل دفعات قبل نمیتوانم به  آرزویم برسیم.» ازرویابافی و ساختن اهداف و آرزوهای جدید نترسید. یادتان باشد کسانی که هرگز شکست نمی خورند، همان افرادی هستند که هرگز تلاش نمی کنند!

جدیدترین روش جوانسازی واژینال
سبک زندگی
کودک وبانوان
گردشگری
فناوری اطلاعات
سلامت
آشپزی
چهره ها
دکوراسیون
رازهای موفقیت
سرگرمی
نام:
ایمیل:
* نظر: