مجله خبری لحظه نما| اخبار روز، آشپزی، دکوراسیون، سبک زندگی
کد خبر: ۲۳۵۴۹
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۰
تعداد بازدید: ۱۱۵۵
چگونه با فرزند نوجوان خود رفتار کنیم - مهمترین رویداد دوره نوجوانی ، دوره بلوغ است و ازآنجایی که روابط اجتماعی تحت تاثیر رشد بدنی قرار دارد، انتظارات اجتماعی از نوجوانان افزایش می یابد
فروش اسید فسفریک
هیولاهای مرموز
نرخ ارز
مجله خبری لحظه نما:مهمترین رویداد دوره نوجوانی ، دوره بلوغ است و ازآنجایی که روابط اجتماعی تحت تاثیر رشد بدنی قرار دارد، انتظارات اجتماعی از نوجوانان افزایش می یابد؛ درحالی که روان آنان بسیار شکستنی است. فرزندان درآغاز نوجوانی نمی خواهند مطیع والدینشان باشند و بنابراین در آغاز نوجوانی در رابطه میان والدین و فرزندان اختلالاتی به وجود می آید که البته این مشکلات، دوسویه است و هر دو طرف باید این رابطه شکستنی را با احتیاط حمل کنند.

فرزندی که تا دیروز سعی داشت به هر ترتیب شده رضایت پدر و مادر را جلب کند و درمورد انجام هر کار، نظرمشورتی والدین را جویا می شد، اینک معلوم نیست به چه دلیل نه تنها نظرخواهی نمیکند، بلکه دربرابرنظرات والدین نیز ایستادگی می کند. پس باید این تغییرات را بپذیرید و مراقب باشید رابطه خود را با نوجوانتان تخریب نکنید. اگر والدین مراقب این رابطه نباشند، به تدریج از هم دور می شوند و به سمت دو قطب مخالف پیش می روند و در این موارد وظیفه والدین است که خود را به نوجوان نزدیک کنند، چون والدین، مسئول فرزندانند، نه برعکس. بنابراین لج بازی، کم محلی، بی تفاوتی و صحبتهای غیرمستقیم و کنایه آمیزمشکلی را در این مورد حل نمی کند؛ پس شما به عنوان مادر، لازم است خود را به فرزند نوجوانتان نزدیک کرده و این ارتباط را ترمیم کنید. به این موضوع توجه کنید که شما نمی توانید فرزند نوجوانتان را خیلی عوض کنید، اما می توانید رابطه تان را با او تغییر دهید و برای شروع، شما تنها کسی هستید که می توانید تغییر کنید. پیشنهاد می شود به توصیه های زیر عمل کنید:

- با نوجوانتان محترمانه رفتار کنید.

- انگیزه بدرفتاری او را تشخیص دهید و شیوه پاسخگویی خود را تغییر دهید.

- برای تشویق نوجوانتان از راه های مختلف استفاده کنید.

- به احساسات او گوش دهید.

- احساساتتان را بیان کنید. بگذارید نوجوانتان اشتیاق بیشتری برای گوش دادن به شما پیدا کند.

- نوجوانتان را تشویق به تصمیم گیری کنید و بگذارید از تصمیمات خود درس بگیرد.

- به شیوه های مثبت و موثری نظام دستورها را برقرار کنید.

با این موارد بحران نوجوانی تعدیل و به یک فرصت تبدیل می شود و می توانید از این فرصت لذت ببرید .
جدیدترین روش جوانسازی واژینال
سبک زندگی
کودک وبانوان
گردشگری
فناوری اطلاعات
سلامت
آشپزی
چهره ها
دکوراسیون
رازهای موفقیت
سرگرمی
نام:
ایمیل:
* نظر: