مجله خبری لحظه نما| اخبار روز، آشپزی، دکوراسیون، سبک زندگی
کد خبر: ۲۳۵۵۹
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۵ - ۰۹:۰۰
تعداد بازدید: ۸۹۳
با مطالعه زندگی اسلیم به هفت عادتی پی می برید که زمینه موفقیت او را فراهم آورده اند اگر این عادات را به کار بگیرید، می توانید یکی از ثروتمندترین افراد جهان شوید
فروش اسید فسفریک
هیولاهای مرموز
نرخ ارز
مجله خبری لحظه نما:کارلوس اسلیم یکی از ثروتمندترین افراد جهان است. او دارایی هایش را پس از شکست هایش به دست آورد. زمانی که سیزده سال داشت پدرش را از دست داد و مجبور شد به سختی کار کند. به صورت ساعتی دستمزد دریافت می کرد تا پول کافی برای رفتن به مدرسه را به دست آورد، اما اکنون نام در چهار سال متوالی در ردیف ثروتمندان جهان قرار گرفته است!

در ادامه، با مطالعه زندگی اسلیم به هفت عادتی پی می برید که زمینه موفقیت او را فراهم آورده اند. اگر شما هم این عادات را در زندگی تان به کار بگیرید، سرانجام می توانید به یکی از ثروتمندترین افراد جهان تبدیل شوید.

بینش
کارلوس اسلیم استعداد ویژه ای دارد. او میداند که چه زمانی باید وارد بازار کار شود و چه زمانی از آن خارج شود. او بعد از اتفاق اقتصادی سال ۱۹۸۲ سرمایه گذاری اندکی کرد؛ بعدها همان چند سهم ارزشمند شدند و همین کار سبب میلیونرشدن او شد. اعتماد به نفس اسلیم سبب شد که سرمایه گذاران مکزیکی به سرعت به کشورهای دیگر مهاجرت کنند. هنگامی که اوضاع اقتصادی اندکی بهبود یافت ثروت اسلیم افزایش یافت و به جریان مالکیت او سرعت بخشید.

در سال ۲۰۰۸، اسلیم دوباره 6.4٪ از سهام «نیویورک تایمز» را خرید. در سال ۲۰۰۹، بحران اقتصادی جهانی شدیدی رخ داد و اسلیم توانست نزدیک به ۲۵۰ میلیون دلار به سهام نیویورک تایمز کمک کند. از این رو، وامی با بهره ۱۴٪ به این مجموعه پرداخت کرد.

یادگیری سریع
پدر اسلیم خولیان اسلیم نام داشت. او به فرزندان خود یاد داده بود که چگونه دارایی شان را مدیریت کرده و آن را پس انداز کنند. او فرزندانش را تشویق می کرد که درآمدشان را ذخیره کنند؛ حتی اگر قرار بود پولی را خرج کنند، به آنها یاد داده بود که به سرعت مبلغی را جایگزین آن نمایند. کارلوس اسلیم که جوان باهوشی بود در کمترین زمان این کار را یاد گرفت و اولین سهامش را در دوازده سالگی از بانک مکزیک خرید. او یاد گرفت که به فرزندانش هم همین شیوه را آموزش دهد. اکنون او سه پسر دارد که شرکت های مرکزی Grupo Carso را اداره می کنند.

صرفه جویی
اگر پس انداز نکنید، مانند این است که هیچ بذری ندارید!
بر اساس این گفته، کارلوس اسلیم و خانواده اش در سالهای اولیه با فروتنی زندگی می کردند. آنها به جای خریدن اتومبیل و خانه بزرگ، درآمد حاصل از سرمایه گذاری هایشان را در توسعه بازار به کار می بردند. این یکی از دلایلی است که امروزه اسلیم بسیار مشهور و بزرگ است.

گرامی داشتن خانواده
نام شرکتهای مرکزی اسلیم، Grupo Carso، تلفیقی از نام کارلوس و همسر اولش سومیه است. اسلیم به خانواده اش عشق می ورزد، تصدیقشان می کند و وقت زیادی را با آنها میگذراند. آنها در روزهای تعطیلی، بر سر یک میز، ناهار و شام را در کنار یکدیگر می خورند.

خلاقیت
اسلیم کارخانه تلمکس را با همکاری شرکای فرانسوی و آمریکایی اش خریداری کرد. در این زمان، ایده ای برای ساخت امور مشترکین تلفن همراه در مکزیک داشت. او گوشی هایی را سرویس ماهانه به مردم فروخت. به این ترتیب، به جای این که برای مشتریان قبض ماهانه بفرستد، سرویسی را فراهم کرد که افراد بتوانند از کارت تلفنهای خود در هر زمان استفاده کنند! این ایده در تمامی ملتها گسترش یافت و با این برنامه ریزی عظیم، مشتریان مجموعه او هر سال ۶۶٪ افزایش یافتند. در حال حاضر، شرکت او یکی از بزرگترین سرویس های ارائه دهنده وایرلس در آمریکای لاتین است.

تنوع
کارلوس اسلیم در زمینه مشاوره املاک، تجهیزات ساخت وساز، عمران، دخانیات و فروشگاه های خواروبار سرمایه گذاری کرده است؛ اما در نهایت، سرمایه گذاری در زمینه ارتباط از راه دور سبب شد که او مشهور شده و به ثروتی هنگفت برسد. این موضوع به ضرب المثلی برمی گردد که می گوید همه تخم مرغ ها را در یک سبد نگذارید.»

نیکوکاری
اسلیم فردی بسیار بخشنده است. او به بنیادهای خیریه زیادی کمک می کند؛ اما تمرکزاصلی او بر توسعه سرمایه انسانی در مکزیک است و این کار را از طریق برنامه های آموزشی انجام می دهد. سعی می کند که سلامتی و خوراک افراد را تأمین کند و به افراد مصیبت دیده کمک نماید. از سوی دیگر برای صدها هزار نفر بورسیه تحصیلی فراهم کرده است.

جدیدترین روش جوانسازی واژینال
سبک زندگی
کودک وبانوان
گردشگری
فناوری اطلاعات
سلامت
آشپزی
چهره ها
دکوراسیون
رازهای موفقیت
سرگرمی
نام:
ایمیل:
* نظر: