مجله خبری لحظه نما| اخبار روز، آشپزی، دکوراسیون، سبک زندگی
کد خبر: ۲۳۵۶۱
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۰
تعداد بازدید: ۳۱۶۹۶
پرونده مهاجرت به بهترین کشورهای جهان
کدام کشور برای مهاجرت بهتر است؟قصد مهاجرت دارید؟ اشکالی ندارد. گاهی اوقات محل زندگی و تولد انسان، آن قدر برایش تنگ می شود که ترک کردن ان ارامش به همراه دارد.
فروش اسید فسفریک
هیولاهای مرموز
نرخ ارز
کدام کشورها شما را خوشبخت می کنند و کدام سرزمین ها سراب اند؟!
مجله خبری لحظه نما:قصد مهاجرت دارید؟ خب اشکالی ندارد. گاهی اوقات محل زندگی و تولد انسان، آن قدر برایش تنگ می شود که ترک کردن ان برایش ارامش به همراه خواهد داشت. زمانی که در مکه به پیامبر اعظم (ص) سخت گرفته شد ایشان نیز به مدینه مهاجرت کردند. فقط حواستان باشد که در این کار بزرگ تمام جوانب را در نظر بگیرید؛ زیرا شما در حال کوچ کردن از یک فرهنگ و دور شدن از مردمان خود هستید و قصد دارید به سرزمین انسانهایی بروید که شما را یک خارجی میدانند. البته این موضوع در بسیاری از کشورها حل شده است؛ اما در تعداد فراوانی از آنها نیز همچنان فرد مهاجر حکم یکی "متجاوز” را دارد.

از سوی دیگر، بسیاری از افرادی که کشورشان را ترک کرده اند، در تماس های تلفنی، ابراز می کنند که به بهشت آمده اند ! اما شما بدون دیدن و داشتن سند معتبر هیچ چیز را باور نکنید. لطفاً به خاطر داشته باشید که این گونه بهشت سازی ها یکی از خصوصیات هموطنان ایرانی است. برخی از افراد اشتباه بزرگی انجام می دهند و گاه شرایط برایشان به جهنم بدل می شود؛ اما چون خودشان دست به این اقدام زده اند هرگز به اشتباهشان اعتراف نمی کنند؛ زیرا گمان میکنند که آبرویشان خواهد رفت!

بیشتر افراد برای خرید و حتی اجاره خانه کلی تحقیق می کنند. شما هم اگر قصد مهاجرت دارید، حتماً بروید و اول، بهشت برینتان را ببینید؛ آن وقت با چشمان باز اقدام کنید.

در مجموع، باید گفت که چند دسته از افراد اقدام به مهاجرت میکنند: گروه اول، افرادی هستند که با شرایط اقتصادی بسیار سختی روبه رو شده اند و مهمتر این که در کشور خودشان هیچ چیز ندارند. این افراد میتوانند راحت بروند و در شرایط سخت کشوری دیگر شانس خود را امتحان کنند. گروه دوم، افرادی هستند که به قوانین کشور خود علاقه ندارند. گروه سوم، افراد ثروتمندی هستند که مهاجرت نمی کنند؛ بلکه حق شهروندی کشور دیگری را می گیرند تا برای تفریح و کار راحت تر تردد کنند. یادتان باشد که هیچ فرد ثروتمندی را در ایران خودمان پیدا نمی کنید که از ایران رفته باشد؛ مگر این که مشکل خاصی داشته باشد؛ چون ایران با تمام معضلاتی که دارد باز هم سرزمین فرصتهای طلایی برای کسانی است که فرصتها را میشناسند.

در ادامه این پرونده، اطلاعات جدیدی به شما داده می شود. در صورتی که تصمیم قطعی خود را برای مهاجرت گرفته اید، این سرنخها را دنبال کنید.

طبق معیارهای سال ۲۰۱۵، بهترین شهرهای جهان برای زندگی اعلام شدند. ۵ شهر اول این لیست به ترتیب عبارت اند از: «ملبورن» استرالیا، «وین» اتریش، «ونکوور» کانادا، «تورنتو» کانادا و به طور مشترک، «آدلاید» استرالیا و «کالگاری» کانادا. البته در لیست امسال، ۵ کشور اول با امار سال گذشته هیچ تفاوتی ندارند. از میان ۱۰ شهر اول هم ۷ مورد مربوط به استرالیا و کانادا می شود! در این لیست، ۵ سال است که ملبورن به عنوان بهترین شهر انتخاب می شود.

«ای ای یو» معیارهایی همچون مراقبت های بهداشتی، آموزش، ثبات، فرهنگ، محیط زیست و ساخت وساز را درنظر می گیرد و بر اساس آنها، از ۱۰۰ نمره، رقمی را برای هر شهر تعیین میکند. در این میان، ملبورن 97.5 نمره گرفت و آدلاید که پنجم شد نمره 96.6 را به دست آورد. البته به طور معمول، شهرهایی نمره بالا می گیرند که جمعیت کمی در برابر وسعتشان داشته باشند.

در شهرهای رده بالای جدول، چالش های کمی وجود دارد؛ همچنین شرایطشان به استانداردهای زندگی نزدیک تر است و آمار مربوط به قتل بسیار پایینی دارند. در این آمار، استرالیا برای سومین سال پیاپی توانست عنوان شادترین کشور جهان را به دست آورد؛ زیرا شاخص های بهداشت و مسکن در این کشور رشد چشمگیری داشته اند.

شاخص زندگی بهتر بر اساس موارد زیر به دست می آید: وضعیت مسکن، درآمد، شغل، وضعیت اجتماع، آموزشی، محیط زیست، مشارکت اجتماعی، بهداشت، رضایت از زندگی، ایمنی و تعادل بین کار و زندگی.

اما بهترین کشورهای جهان برای زندگی و کار کدام کشورها هستند؟
فرانسه
فرانسه یکی از معدود کشورهایی است که کارمندان آن ۴۰ روز تعطیلات با حقوق دارند؛ همچنین شاغلان فرانسوی سالانه ۲۰۰ ساعت کمتر از افراد دیگر کشورها کار می کنند! بنابراین فرانسویها خیلی راحت می توانند بین کارواوقات فراغتشان تعادل ایجاد کنند و از هر دوی آنها لذت ببرند.

هنگ کنگ
هنگ کنگ از سیستم بانکداری کارآمد، سازمانهای معتبر حمل ونقل و مخابرات و برق رسانی قدرتمند بهره میبرد. این امر به موفقیت این کشور کمک چشمگیری کرده است.

ژاپن
ژاپن کشوری پیشرفته است و سیستم بهداشتی و پزشکی پیشرفته ای دارد؛ همچنین از برتری چشمگیری در زمینه تجارت و نوآوری برخوردار است. در نتیجه، در رده کشورهایی قرار می گیرد که دارای اقتصاد رقابتی موفقی هستند.

سنگاپور
جدیدترین تکنولوژی روز در سنگاپور وجود دارد. سیستم آموزشی فوق العاده خوب این کشور سبب شده که در بازار کار، رتبه اول پربازده ترین منطقه را از آن خود کند.

دانمارک
سازمان همکاری اقتصادی و توسعه، دانمارک را اولین کشور برتر در زمینه ایجاد تعادل میان کار و اوقات فراغت کارمندان اعلام کرده است. مرخصی های چند ماهه زایمان و مرخصی ۳۴ روزه با حقوق، برای رفتن به تعطیلات، این کشور را به بهشت شاغلان بدل کرده است.

نروژ
نروژ یکی از بهترین کشورها برای کار کردن است؛ زیرا مرخصی با حقوق برای افرادی که کودکی در خانه دارند بسیار عالی است. از طرف دیگر، کارمندان در طول سال، ۳۵ روز مرخصی با حقوق دارند که برای گردش و رفتن به تعطیلات است. در این کشور، دانشگاه و بازار کار به طور مستقیم با یکدیگر در ارتباط اند. از سوی دیگر، مسئولیت پذیری افراد بسیار بالاست. از این رو، کارها به طور منظم و برنامه ریزی شده انجام می شود و انسجام و یکپارچگی خاصی بین سازمانها و مراکز دولتی و خصوصی این کشور در جریان است.

آلمان
آلمان هم یکی از بهترین کشورهای دنیا برای کار کردن است؛ جایی که میانگین کارکرد افراد در هفته 27.8 ساعت است. از سوی دیگر، اقتصاد بسیار قوی و استانداردهای بالای زندگی در این کشور بسیار چشمگیر است. به حدی که این کشور در بین اقتصاد رقابتی جهان جایگاه ششم را دارد. سیستم تجاری در این سرزمین بسیار پیچیده و پیشرفته است و در این سرزمین از نوآوری به شدت استقبال می شود.

سوئد
سوئد یکی از بهترین کشورها برای زندگی است و حتی رتبه چهارم اقتصاد رقابتی جهان را از آن خود کرده است. سخاوت دولت سوئد در رابطه با کارمندانش  زبانزد همگان است؛ زیرا ۱۶ ماہ مرخصی زایمان ۳۶ روز مرخصی برای رفتن به تعطیلات در اختیار کارمندانش قرار می دهد؛ آن هم با حقوق و مزایای کافی. در این بین ، هر دو بخش دولتی و خصوصی سوئد بسیار با تدبیر عمل می کند و کارآمدی و کیفیت را در عمل می توان احساس کرد. توسعه و نوآوری در سوئد فراوان است و از ایده های جدید ، با آغوش باز استقبال می شود.

فنلاند
فنلاند هم مانند فرانسه، برای تعطیلات، 40 روز مرخصی با حقوق کامل، در اختیار کارمندان خود قرار می دهد. در این کشور، متوسط کارکرد هفتگی کارمندان ۵۰ ساعت است. با این کارکرد، تعادلی کاملا سالم بین کار و اوقات فراغت کارمندان برقرار می شود. این سرزمین سومین اقتصاد رقابتی جهان را دارد؛ همچنین در بخش سلامت و اموزشی پیشروست. در این کشور، اخلاقیات و ایجاد شفافیت در عملکرد بخش های خصوصی و دولتی از جایگاه خاصی برخوردار است.

هلند
آمریکایی ها بیشترین زمان کاری را دارند و در مقابل آنها هلندی ها هستند. آنها با داشتن کمترین ساعات کاری، از استاندارد زندگی فوق العاده بالایی برخوردارند. هلندی ها ۲۸ روز مرخصی با حقوق برای رفتن به تعطیلات و 16 هفته مرخصی زایمان با 100%  حقوق دارند. در بین کشورهای جهان، هلند رتبه پنجم اقتصاد رقابتی را از آن خود کرده است. این کشور با ارتقای کیفیت تجاری، آموزشی و سیستم حمل ونقل هر روز رتبه خود را بالاتر برده و آن را بهبود می بخشد .

سوئیس
این کشور اروپایی از نظر وضعیت بهداشت، آموزش و کیفیت زندگی شرایط ایده آلی دارد. نرخ سواد در این کشور ۹۹٪ است. در این کشور، فقط ۲۰ روز طول میکشد تا شما بتوانید فعالیت اقتصادی جدیدی را آغاز کنید.

لوکزامبورگ
این کشور از نظر وضعیت بهداشت و کیفیت زندگی نمرات بالایی کسب کرده است. در این سرزمین، ۲۴ روز طول می کشد تا شما بتوانید شغل جدیدی را آغاز کنید.

کانادا
بخش های آموزشی، بهداشت، درآمد سرانه و اقتصاد در کانادا مثال زدنی هستند. در همسایه شمالی آمریکا، فقط ۵ روز طول میکشد تا شما صاحب شغلی جدید شوید. نرخ بیکاری در کانادا رقم بسیار پایین 3.2٪ است.

آمریکا
در این کشور ۶ روز طول میکشد تا شما بتوانید فعالیت اقتصادی جدیدی را آغاز کنید. امید به زندگی در آمریکا حدود ۷۰ سال است.

چین
این کشور از نظر اقتصادی، بهداشتی و آموزشی تقریباً شرایط مناسبی دارد. در چین، ۳۷ روز طول میکشد تا شما بتوانید شغل جدیدی را آغاز کنید.

در ادامه، بد نیست کشورهایی را ازنظر بگذرانیم که برای زندگی زنان مناسب هستند. البته اگر شما به صورت خانوادگی به کشورهایی نظیر کانادا مهاجرت کنید، تمام اموال به نوعی متعلق به خانم خانه می شود! درجه اهمیت در چنین کشورهایی اینچنین است: اول بچه، بعدزن، بعد سگ خانواده و بعد جسارتاً مرد!

بهترین کشور برای زنان ایسلند است. ایسلند در تمامی جنبه ها از جمله سیاست، آموزش، اشتغال و بهداشت دارای بهترین سطح برابری حقوق زنان است.

بهترین کشور برای مادرشدن نروژ است. در این کشور، میزان مرگ ومیر مادران و زنان باردار از تمامی کشورهای جهان کمتر و در حدود یک در ۷۰۰ است.

بهترین کشور برای زنان هنرمند سوئد است. در سوئد، شورای ملی هنر برای برابری مشارکت زنان در زمینه های هنری، طرح های فراوانی اجرا کرده است. به این ترتیب که مؤسسه فیلم سوئد، بودجه تهیه فیلم های سینمایی را، به طور مساوی، بین زنان و مردان فیلم ساز توزیع می کند.
بهترین کشور برای وضع حمل یونان است. یونان برای وضع حمل زنان امن ترین کشور جهان است. خطر مرگ در هنگام وضع حمل یک در ۳۲ هزار مورد است.

بهترین کشور برای کسب درآمد لوکزامبورگ است. از نظر میزان درآمد، زنان کشورهای لوکزامبورگ و نروژ در صدر قرار دارند. در این کشورها، تا سطح درآمد ۴۰ هزار دلار، دستمزد زنان و مردان یکسان است. نازلترین سطح دستمزد برای زنان را کشور عربستان سعودی دارد. در این کشور، حقوق متوسط زنان تقریباً یک پنجم حقوق متوسط مردان است!

بهترین کشور از نظر عمر طولانی زنان ژاپن است. به طور متوسط، زنان در ژاپن بیش از مردان عمر می کنند. عمر متوسط آنها حدود ۸۷ سال است. این میزان ۷ سال بیش از متوسط طول عمرمردان است.

بهترین کشور برای اوقات فراغت زنان دانمارک است. زنان دانمارک بیش از هر کشور دیگری اوقات فراغت دارند. طبق آمارهای بین المللی، زنان دانمارک روزانه فقط یک ساعت بیش از مردان در خانه کار می کنند. این میزان نازل ترین زمانی است که زنان صرف کارهای بدون حقوقی می کنند.
بهترین کشور برای زنان ورزشکار آمریکاست. در سال ۲۰۱۱، ۵ تن از ۱۰ ورزشکار زن با بیشترین میزان درآمد اهل آمریکا بودند. از این نظر، عربستان سعودی بدترین کشور جهان است. این کشور هیچ ورزشکار زنی را به المپیک نفرستاده و در مدارس دولتی، ورزش دختران ممنوع است!
بهترین کشور برای رانندگی زنان هند است. شهر دهلی نو از نظر افزایش تعداد رانندگان تاکسی زن بیشترین رقم را در سطح جهان دارد. یک نهاد خیریه در پی آن است که سرویس تاکسی تلفنی را فقط با رانندگان زن به راه بیندازد. بدترین کشور از این نظر عربستان سعودی است. عربستان تنها کشوری است که رانندگی زنان در آن ممنوع است.

اما وضعیت تحصیل و مهاجرت تحصیلی در کشورهای جهان چگونه است؟
کشورهای اسکاندیناوی
در میان کشورهای اسکاندیناوی، در دو کشور نروژ و فنلاند، همچنان امکان تحصیل رایگان برای دانشجویان خارجی فراهم است. از نظر اجتماعی، این دوکشوربراى اتباع خود جایگاه بالایی قائل اند و هزینه تحصیل درآن بسیار اندک است.

با وجود این امکانات، نکته ای وجود دارد که بسیاری از مؤسسات مشاوره از گفتن آن به مخاطبانشان طفره میروند: خدمات رفاهی این کشورها، فقط برای شهروندان خودشان است و چتین خدماتی به دانشجویان خارجی عرضه نمی شود! در حقیقت، در هر دو کشور فنلاند و نروژه هزینه های زندگی بسیار بالاست. به ویژه، شهر "اسلو" در نروژ یکی از گرانترین شهرهای جهان به شمار می آید. در این دو سرزمین، هزینه های انرژی بسیار بالاست.

تحصیلات در فنلاند عیب دیگری هم دارد. برای پذیرش در دانشگاه های این کشور گذراندن امتحان ورودى ضرورى است، یعنی، افراد باید امتحانی مشابه کنکور ایران را از سر بگذرانند. برای این امتحان ورودی، باید ویزایی کوتاه مدت گرفته شود. اگر فرد در این آزمون قبول شد، دوباره برای اخذ ویزای تحصیلی اقدام می کند. از سوی دیگر، اب وهوای کشورهای اسکاندیناوی برای ایرانیان و دیگر مردم خاورمیانه نامطلوب است. این کشورها با سرمای شدید خود در جهان شناخته شده اند و در بسیاری از روزهای سال، از نعمت آفتاب تابان و روشنایی روزمحروم اند. بنا بر تحقیقات، تاریکی روزها و سرمای فرساینده، مشکلاتی همچون دلتنگی ضعف اعصاب و افسردگی را به همراه دارد.
علاوه بر این موارد، گرفتن ویزا برای همراهان فرد متقاضی ادامه تحصیل در این کشورها بسیار دشوار است. این مسئله به ویژه برای افراد متاهل بسیار نگران کننده خواهد بود. شخص اصلی ویزا می گیرد؛ ولی همسر و فرزندانش شاید در این راه ناکام بمانند.

نکته مهم: در خارج از دانشگاه ها، برای ارتباط با مردم تسلط به زبانهای تروژی یا فنلاندی ضروری است؛ زیرا مردم این کشورها انگلیسی زبان نیستند و برای ترویج زبان و فرهنگ خود از  صحبت کردن به زبان انگلیسی خودداری می کنند.

فرانسه
هزینه های زندگی در فرانسه با کشورهای اسکاندیناوی تفاوت چندانی ندارد. در عین حال یک کاستی بزرگی دارد: تحصیل در این سرزمین به زبان انگلیسی ممکن نیست ! برای تحصیل در دانشگاه های این کشور شما باید مدرک زبان فرانسوی داشته باشید. البته به طور طبیعیی، گرفتن مدرک زبان فرانسوی وقت، هزینه و انرژی زیادی از شما میگیرد. از سوی دیگر، کشورهای اندکی، به دلیل زبان فرانسوی فرد دانش آموخته، مدارک تحصیلی صادر شده از این کشور را میپذیرند و بیشتر کشورها تحصیلات انگلیسی را ترجیح می دهند.

نکته مهم: حتی اقامت بلند مدت در این کشورهم، مجوز اقامت دائم به افراد نمی دهد! در نتیجه، افرادی که مدرک دانشگاهی فرانسوی دارند، دورنمای شغلی بین المللی چندان درخشانی نخواهند داشت. این موضوع، تحصیلی در فرانسه را برای طالبان آن نگران کننده کرده است.

آلمان
هزینه تحصیلی در این کشور تقریباً رایگان است. برای ثبت نام در دانشگاه های این کشور، کافی است که ۴ تا ۶ میلیون تومان پرداخت شود، اما برای شهریه، هیچ هزینه ای گرفته نمیشود ! از سوی دیگر، المان اب وهوایی بسیار بهتر از کشورهای اسکاندیناوی دارد و هزینه زندگی در آن به نسبت چنین کشورهایی کمتر است. از سوی دیگر، در بسیاری از کشورهای اروپایی، امکان یافتن کار و کسب اعتباربا تحصیلاتی به زبان آلمانی وجود دارد. همین امر یکی از مهمترین مزیتهای این کشور برای داوطلبان ادامه تحصیل به شمار می آید. دانشگاه های آلمان امکان تحصیل دانشجویان را به زبان انگلیسی فراهم می کنند و دانشگاههای انگلیسی زبان بسیاری در این کشور فعالیت دارند. نکته دیگران که رتبه علمی دانشگاه های آلمان بسیار بالاست. ناگفته پیداست که این کشور از پیشتازان علم و فناوری در جهان به شمار می آید.
جدیدترین روش جوانسازی واژینال
سبک زندگی
کودک وبانوان
گردشگری
فناوری اطلاعات
سلامت
آشپزی
چهره ها
دکوراسیون
رازهای موفقیت
سرگرمی
نام:
ایمیل:
* نظر: