مجله خبری لحظه نما| اخبار روز، آشپزی، دکوراسیون، سبک زندگی
کد خبر: ۲۳۵۶۴
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۰
تعداد بازدید: ۱۹۳۷
گاهی با عطری خاص مواجه می شوید و بلافاصله به گذشته ها و یک خاطره خوب برمی گردید؛ چرا ارتباط بین بوها و خاطرات گذشته تا این حد قوی است
فروش اسید فسفریک
هیولاهای مرموز
نرخ ارز
مجله خبری لحظه نما:گاهی با عطری خاص مواجه می شوید و بلافاصله به گذشته ها و یک خاطره خوب برمی گردید؛ چرا ارتباط بین بوها و خاطرات گذشته تا این حد قوی است؟ محققان دریافته اند ارتباط شدیدی بین بوها ، احساسات و تجربه های افراد در گذشته وجود دارد؛ درواقع رابطه قدرتمندی بین بوهای خاص و تجربه های روزمره زندگی ما، مخصوصا قبل از ۵ سالگی، وجود دارد که احساسات و خاطرات خوبی را تداعی می کنند. این ارتباط مخصوصا درمورد بوها و عطرهایی صدق میکند که معمولا هر روز به مشام ما نمی رسند. علت این ارتباط ان است که منطقه بویایی مغزبا آمیگدال (مرکز احساسات) و هیپوکامپ که مربوط به حافظه است، ارتباط دارد. ازآنجا که بوها نقش حیاتی دارند، گاهی این ارتباط به سرعت شکل میگیرد، همان طور که بوی غذای فاسد یا مانده، ما را از خوردن آن منع می کند.

اما در دوران بزرگسالی هم هر بویی می تواند با خاطره ای همراه شود؛ مثلا ممکن است استشمام بوی یک عطریا ادکلن خاص، خاطره اولین روز ملاقات با کسی را که دوستش دارید، تداعی کند یا عطر یک غذای خاص، شما را به آن دورانی ببرد که اولین بار آن را امتحان کرده اید.

جدیدترین روش جوانسازی واژینال
سبک زندگی
کودک وبانوان
گردشگری
فناوری اطلاعات
سلامت
آشپزی
چهره ها
دکوراسیون
رازهای موفقیت
سرگرمی
نام:
ایمیل:
* نظر: