مجله خبری لحظه نما| اخبار روز، آشپزی، دکوراسیون، سبک زندگی
کد خبر: ۲۳۵۶۸
تاریخ انتشار: ۲۷ تير ۱۳۹۵ - ۰۹:۳۰
تعداد بازدید: ۱۳۲۳
مهدی طارمی و رامین رضائیان در شرایطی همراه با تیم ریزه اسپور ترکیه در اردوی اتریش به سر میبرند که باشگاه پرسپولیس هنوز به باز بودن پرونده جنجالی امیدوار هست
فروش اسید فسفریک
هیولاهای مرموز
نرخ ارز
مجله خبری لحظه نما: مهدی طارمی و رامین رضائیان در شرایطی همراه با تیم ریزه اسپور ترکیه در اردوی اتریش به سر میبرند که مسوولان باشگاه پرسپولیس هنوز به باز بودن پرونده جنجالی امیدوار هستند. پرونده ای که البته طارمی را مورد خطاب قرار نمی دهد و حالا همه چیز به چگونگی خروج رضائیان از پرسپولیس برمی گردد. رضائیان یکی از دو بازیکن متعصب پرسپولیس که در آخرین فصل فوتبال ایران بارها گفته بود میخواهد در پرسپولیس بماند و حتی با این باشگاه وارد مذاکره شده بود، ناگهان سرخها را تنها گذاشت. او و طارمی با این تصمیم یک شبه به بازیکنان بی تعصب تبدیل شدند؛ بازیکنانی که موقعیت پرسپولیس را در نظر نگرفتند و در شرایطی قید بازی در این تیم را زدند که به نظر میرسید برانکو ایوانکوویچ به این دو بازیکن احتیاج دارد. موضوعی که خشم سرخها را برانگیخت و انتقادهای زیادی به این انتقال را صورت داد. بازیکنان با تعصب دیروز حالا جزو بی تعصبهای این باشگاه محسوب میشوند اما حالا این پرسش مطرح است که چگونه طارمی و رضائیان به این نتیجه رسیدند که از پرسپولیس جدا شده و به ریزه اسپور بپیوندند.

طارمی، بازیکن آزاد
مهدی طارمی، پدیده سالهای اخیر پرسپولیس تقریبا در پایان هر فصل احتمال جدایی اش به گوش میرسید. بهترین بازیکن این سالهای پرسپولیس قراردادش با سرخ ها به گونه ای منعقد شده بود که در صورت داشتن پیشنهاد خارجی می توانست این تیم جدا شود. امسال اما قرارداد این بازیکن با پرسپولیس به پایان رسید و طارمی به عنوان بازیکن آزاد به سادگی توانست سرازلیگ ترکیه دربیاورد. او البته پیش از قرارداد بستن با ریزه اسپور بنا بود در پرسپولیس بماند. مسوولان پرسپوليس درنبود برانکوايوانکوویچ (وقتی برای استراحت به کرواسی رفته بود) چندین بار پیشنهاد عقد قرارداد تازه را به طارمی داده بودند. هواداران پرسپولیس هم از سویی هم به طارمی و هم به مسوولان پرسپولیس فشار می آوردند تا مهاجم گلزن همچنان در این تیم بماند. برای همین طارمی هم به واسطه برخی عوامل از جمله ورود حسین هدایتی به این ماجرا با سرخها به توافق رسید. در این شرایط به نظر میرسید طارمی مانند سال های قبل در پرسپولیس بماند اما ناگهان این بازیکن با دور زدن سرخها سراز ریزه اسپور درآورد. این تصمیم گیری به قدری خشم پرسپولیسی ها را برانگیخت که هدایتی در پستی در اینستاگرام خود به ماجرای خودروی اهدایی طارمی به مجتبی محرمی اشاره کرد و اینکه این بازیکن سه برابر مبلغ ماشین را نقدا دریافت کرده است. با این حال، انتقاد سرخ ها در مورد طارمی خیلی زود فروکش کرد. یکی از نزدیکان باشگاه پرسپولیس در این باره میگوید: «مهدی بازیکن ازاد بود و می توانست از تیم جدا شود. همین کار را هم انجام داد و اگر انتقادی هم به او شد به خاطر نحوه جدایی اش بود».

برانکوی آرام
برانکو ایوانکوویچ واکنش خاصی نسبت به جدایی مهدی طارمی نشان داد. او در خط حمله بازیکنانی مانند علی علیپور و شهاب زاهدی، بازیکن دوپینگی سرخ ها که محرومیتش به پایان رسیده را دارد. البته مهاجمان ایرانی سرخها سه نفر هستند ولی برانکو قرار نیست دل به این سه مهاجم ببندد. سرمربی پرسپولیس در اندیشه جذب یک مهاجم خارجی است و در گفته هایش نیز هیچ گاه از ضعف خط حمله در فصل جدید صحبت نکرده است. در عین حال، گفته می شود جدایی طارمی سبب ناراحتی برانکو نشده است. گرچه طارمی در لیگ پانزدهم یکی از بازیکنان تاثیرگذار پرسپولیس بود، اما بازی اش در اواخر فصل باعث نگرانی مرد کروات شده بود. ظاهرا بی انگیزگی طارمی مورد پسند برانکو نبود و او نیز مایل به نگه داشتن بازیکنی چون طارمی نبوده است. به خصوص که معتقد بود بعد از دربی پایتخت، طارمی افت زیادی کرده است.

پرونده جنجالی
بر خلاف طارمی ظاهرا موضوع اصلی، رامین رضائیان بود؛ مدافعی که پیش از پرسپولیس در راه آهن بازی می کرد و به واسطه درخشش در این تیم توانست مورد توجه سرخ ها قرار بگیرد. او در ابتدای فصل گذشته با پرسپولیس قرارداد ۲ ساله بست؛ با این تفاوت که اگر پیشنهاد خارجی داشت روند انتقالش طی شود. البته بندی در برگه قرارداد رضائیان گنجانده شد که حالا این پرونده را جنجالی کرده است. مدیر برنامه های رضائیان در هنگام عقد قرارداد این بازیکن سابقه ای از چگونگی قرارداد فوتبالیستها با باشگاههای ایرانی درآورده بود. نتیجه این بود که اغلب باشگاهها ۲۰ درصد از مبلغ قرارداد بازیکنان را به ندرت پرداخت می کنند. برای همین دربند قرارداد رضائیان آمده است که اگر تا خرداد ۹۵ باشگاه پرسپولیس با این بازیکن تسویه نکند، رضائیان به عنوان بازیکن آزاد می تواند به تیم دیگری برود. به همین دلیل بعد از رفتن رضائیان به ریزه اسپور همین موضوع محل اختلاف شد. در بند قرارداد رضائیان که در به وجود آمدن اختلافات دخیل بوده با خود کار نوشته شده که باشگاه پرسپولیس تا ۲۰ خرداد با رضائیان باید تسویه کند. با این حال، باشگاه پرسپولیس، فدراسیون فوتبال و هیأت فوتبال استان تهران را متهم می کند که به خروج رضائیان از این تیم کمک کرده است. یکی از نزدیکان این باشگاه عنوان میکند: «اقای ه به عنوان فردی که در فدراسیون فوتبال سمت دارد، ۲ بار در باشگاه پرسپولیس رویت شده است. یک بار به خاطر کنعانی زادگان به باشگاه آمده و با او حرف زده. یک بار هم با رضائیان حرف زده است. الان سؤال من این است که ایشان در باشگاه پرسپولیس چه کار می کرده؟ انگار او مشاور باشگاه  بوده و به بازیکنان مشاوره می داده."

اما در این ماجرا آیا اعضای فدراسیون فوتبال رای به تخلف رضائیان داده یا ادعای باشگاه پرسپولیس را بی اساس خواهند خواند؟ ظاهرامسوولان پرسپولیس برای اینکه در این پرونده موفق شوند، ابتدا باید ایین نامه باشگاهشان مورد تایید فدراسیون فوتبال قرار بگیرد. دوم اینکه اعضای این باشگاه برای جریمه ۲۰ درصدی رامین رضائیان باید مدارک لازم را به فدراسیون ارائه دهند. زیرا آنها معتقدند رضائیان ۸۰ درصد از مبلغ قراردادش را دریافت کرده و ۲۰ درصد باقی مانده را نیز جریمه شده است. به این ترتیب، رضائیان یک بار در بازی پرسپولیس مقابل گسترش فولاد با امید عالیشاه درگیر شده و جریمه شده است. یک بار به خاطر نپوشیدن پیراهن اسپانسر باشگاه جریمه شده و مورد سوم به موضوع غیراخلاقی رضائیان برمی گردد. جالب اینکه مورد سوم مبهم است و مشخص نیست که مسئولان پرسپولیس چه مدارکی برای اثبات این ادعا داشته باشند. با همه اینها، به نظر می رسد رضائیان پیروز این بازی شود. البته در غیر این صورت نیز این بازیکن می تواند از طریق شکایت به فیفا خیلی زود مجوز بازی در لیگ ترکیه را بگیرد؛ یعنی در کمتر از دو هفته.

وقتی مسلمان به رامین پاس نداد
رامین رضائیان تنها یک فصل برای پرسپولیس بازی کرد اما در این فصل، هم درخشید و چهره شد و هم حاشیه های زیادی در این تیم داشت. گفته می شود رضائیان در نیم فصل نخست قبل با بعضی از بازیکنان پرسپولیس اختلاف پیدا کرده بود؛ علیپور، البته با محسن مسلمان نیز اختلاف زیادی داشت، عده ای بر این گمان بودند که در برخی بازیها مسلمان در زمین سعی میکند برای پاس دادن گزینه ای غیر از این بازیکن پیدا کند. در عین حال، نحوه بازی رضائیان مورد انتقاد برانکو بوده است. با اینکه رضائیان فصل موفقی را پشت سرگذاشت اما برانکو معتقد بود که رضائیان با دوندگی های بی امان سعی می کند ضعف های خود را پر کند. او بر این باور بود که در حملات پرسپولیس سانترهای رضائیان یا بسیار بلند بوده یا خیلی کوتاه.

مارکو رضائیان را نمی خواست
ظاهرا یکی از مربیان پرسپولیس بیشتر از بقیه مربیان نزد برانکو ایوانکوویچ عزیز است. البته این مربی هموطن خود برانکو است؛ مارکو گفته می شود نظرات مارکو برای برانکو به قدری اهمیت دارد که برانکو بدون درنگ این نظرات را اعمال می کند. مثلا در ماجرای جدایی رضا خالقی فروجری بنگسون  این مربی نقش زیادی داشته است. مارکو به این نتیجه رسیده که آنها نمی توانند به برانکو کمکی کنند، حالا که ماجرای رضائیان پیش آمده، گفته می شود مارکو موافق این بازیکن هم نبوده و این موضوع را به برانکو انتقال داده.

به گزارش مجله خبری لحظه نما طبق آخرین اخبار مهدی طارمی در آستانه توافق با پرسپولیس است و به این تیم خواهد پیوست.
جدیدترین روش جوانسازی واژینال
سبک زندگی
کودک وبانوان
گردشگری
فناوری اطلاعات
سلامت
آشپزی
چهره ها
دکوراسیون
رازهای موفقیت
سرگرمی
نام:
ایمیل:
* نظر: