مجله خبری لحظه نما| اخبار روز، آشپزی، دکوراسیون، سبک زندگی
کد خبر: ۲۳۵۶۹
تاریخ انتشار: ۲۷ تير ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۰
تعداد بازدید: ۱۷۳۵
فدراسیون دو و میدانی شایعه مثبت شدن دوپینگ احسان حدادی در بازی های لندن را تکذیب می کند اما بعضی نگرانند که او فرصت حضور در المپیک ریو را از دست بدهد.
فروش اسید فسفریک
هیولاهای مرموز
نرخ ارز
کاش این شایعه دروغ باشد!
مجله خبری لحظه نما: فدراسیون دو و میدانی شایعه مثبت شدن دوپینگ احسان در بازیهای لندن را تکذیب می کند اما بعضی نگرانند که او فرصت حضور در المپیک ریو را از دست بدهد.

احسان حدادی دوپینگی است و احتمالا باید مدال نقره ای را که در بازیهای المپیک ۲۰۱۲ لندن گرفته پس بدهد؛ این شایعه ای است که روزهای اخیر منتشر شده ولی کسی نیست که ان را تایید کند ولی حرف کسانی هم که ان را تکذیب می کنند، اطمینان صددرصد نمی دهند.

انتشار این خبر که اسم حدادی در رنکینگ فدراسیون بین المللی نیست، همزمان شد با این موضوع که نمونه هایی که از قهرمانان بازیهای المپیک پکن و لندن گرفته شده بود، دوباره آزمایش می شود.

کمیته بین المللی المپیک برای تشخیص دوپینگ ورزشکاران، به دستگاه های جدیدتری مجهز شده و  تعدادی از قهرمانان این دو المپیک باید مدال های شان را پس بدهند.

نمونه اش ایلیا، وزنه بردار قزاقستانی است که در لندن، با وزنه هایی که زد، همه را شوکه کرده بود.

به هر حال نبود حدادی در رنکینگ و نمونه هایی که دوباره آزمایش می شود، این شایعه را به دنبال داشته که نمونه A او در بازیهای لندن مثبت بوده و نمونه B هم در حال آزمایش است. به خاطر همین اسم او از رنکینگ حذف شده تا تکلیفش روشن شود.

کسانی که روی دوپینگ این پرتابگر دیسک تاکید دارند، مدعی اند که غیبت او در لیگ الماس قطر هم به همین دلیل بوده. نظر آنها این است که مسئولان این لیگ خودشان حدادی را دعوت نکرده بودند وگرنه او آماده بود که به قطر برود.

حدادی ایران نیست و دسترسی به او هم امکان پذیر نشد تا به این شایعات جوابی بدهد. مجید کیهانی، رئیس فدراسیون به این بهانه که جلسه دارد، گفت و گو با ما را به ساعت دیگری موکول کرد، اما تماسها در ساعتهای بعد و روزهای بعد هم بی جواب ماند. قاسم فیروزی، رئیس کمیته مسابقات تنها کسی است که در فدراسیون دوومیدانی جوابگو بود. نه حسین شایان مدیر تیمها و نه اردیبهشت، مسوول کمیته پزشکی فدراسیون پاسخگوی تلفنهای همراه شان نبودند. توضیح فیروزی هم چندان قانع کننده نبود: «احسان دوپینگی بوده؟ نه اصلا ما این خبر را نشنیده ایم.» او از بقیه همکارانش این سؤال را می پرسد: «بقیه هم می گویند نشنیده اند.» فیروزی در جواب اینکه اگر این خبر شایعه است پس چرا اسم حدادی در رنکینگ نیست و حتی در صفحه او خبری از مدال نقره المپیک لندن نیست، میگوید: «این را ما نمی دانیم. باید از خود فدراسیون جهانی بپرسید. تا جایی که می دانیم احسان امسال مسابقه ای نداشته که بخواهد اسمش در رنکینگ باشد. اگر مشکلی بود هفته پیش اجازه نمیدادند او در اسپانیا مسابقه بدهد. او بعد از این مسابقه هم وارد رنکینگ شد.» پیش از این هم شایان همین توجیه را آورده بود، اینکه حدادی به خاطر غیبت در بیشتر مسابقات امسال در رنکینگ حضور ندارد.
جدیدترین روش جوانسازی واژینال
سبک زندگی
کودک وبانوان
گردشگری
فناوری اطلاعات
سلامت
آشپزی
چهره ها
دکوراسیون
رازهای موفقیت
سرگرمی
نام:
ایمیل:
* نظر: