مجله خبری لحظه نما| اخبار روز، آشپزی، دکوراسیون، سبک زندگی
کد خبر: ۲۳۵۷۰
تاریخ انتشار: ۲۷ تير ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۰
تعداد بازدید: ۱۵۰۵
رضا شاهرودی ستاره تیم ملی در دهه ۷۰ هم مثل دیگر فوتبالیستهای ایرانی، خاطره شیرینی از بازی برای تیمهای ترکیه ندارد
فروش اسید فسفریک
هیولاهای مرموز
نرخ ارز
نه خانه و ماشین دادند نه اجازه بازی برای تیم ملی
مجله خبری لحظه نما:تجربه حضورش در تیمهای ترکیه ای به یک سال نرسید و در همان ماه های اول، آلتای اسپور را به قصد همراهی با دیگر ملی پوشان ایران ترک کرد. رضا شاهرودی ستاره تیم ملی در دهه ۷۰ هم مثل دیگر فوتبالیستهای ایرانی، خاطره شیرینی از بازی برای تیمهای ترکیه ندارد. شرایطی که چندین ماه در آلتا پشت سر گذاشته، به حدی تأثیرگذار بوده که حالا بعد از گذشت سالها آن را برای رضائیان شرح دهد واز او بخواهد قید بازی در لیگ ترکیه را بزند.

لیگ ترکیه، لیگ ایده الی برای ایرانیها نیست؟
نمیخواهم بگویم لیگ ترکیه، سطح پایین است. ترکیه لیگ خوبی دارد اما فقط در تیمهای اول تا سوم شرایط قابل قبولی حکفرماست که باعث پیشرفت بازیکنان ایرانی می شود. تیم هایی مثل فنرباغچه، بشیکتاش و گالاتاسرای خوب هستند. به نظر من، بقیه تیمها تعریفی ندارند.

سوای بحث فنی در تیمهای قدرتمند ترکیه - مثل تیمهایی که به انها اشاره کردید - چه شرایطی وجود دارد که در دیگر تیمها نیست؟
ماجرا این است که در ترکیه، همه مجلات، روزنامه ها و حتی مسئولان لیگ روی چند تیم حرفه ای زوم می کنند و به سایر تیم ها بها نمی دهند. این امر بر عملکرد تیم های سطح پایین تاثیر منفی می گذارد و بازیکنان هم قربانی می شوند.

مواردی که در قرارداد تیمهای ترکیه با فوتبالیسایتهای ایرانی قید می شود، ضمانت اجرایی دارد؟
تا جایی که من اطلاع دارم و شخصا با این مورد درگیر  بوده ام. خیر. در قراردادی که من با ترک ها بستم، بنا بود خانه و ماشین و امکانات کامل در اختیارم بگذارند که این کار را نکردند اما این موارد برای من آنقدر جدی نبود که بخواهم قید بازی در ترکیه را بزنم.

مسئله ای که شما با آن مشکل داشتید، عدم دادن مجوزشارکت در مسابقات تیم ملی ایران بود.
دقیقا در حالی که در قرارداد ما این طور ذکر شده بود که می توانم در بازیهای ملی، تیم کشورم را همراهی کنم و اجازه دارم در برخی رقابتهای دوســـتانه تيم ملی هم حاضر شــــوم اماعملا چنین اتفاقی نیفتاد. ان زمان در بحبوحه رقابتهای مقدماتی جام جهانی بودیم و طبیعتا دلم با تیم ملی  کشورم بود. برای همین برگشتم.

به نظر شما اگر مهدی طارمی و رامین رضاییان از این مسائل آگاه بودند، بازهم راهی ترکیه می شدند؟
من همه این موارد را به عنوان فوتبالیستی که چند ماه در لیگ ترکیه توپ زده، به رامین رضاییان گفتم. شرایط را برایش توضیح دادم و تجربه ام را در اختیارش گذاشتم. به او گفتم تیمهای ترکیه برایت مشکل ساز خواهند شد اما در جواب همه حرفهایم گفت «من باید بروم». در نهایت برای او آرزوی موفقیت کردم. البته بعید می دانم موفق شود.

کل زمانی که در ترکیه حضور داشتید، چقدر بود؟
شش ماه. همان طور که اشاره کردم، وقتی متوجه شدم به مفاد قرارداد پایبند نیستند و اجازه پیوستنم به اردوی تیم ملی را هم نمی دهند، آلتای اسپورت را رها کردم و به تیم ملی پیوستم. کل این زمان، با احتساب رفت وآمد از ترکیه به ایران و بالعکس شش ماه طول کشید.

 به لحاظ مالی هم متضرر شدید؟ در این مورد هم به جزئیات قرارداد پایبند نبودند؟
نمیتوانم بگویم در این حوزه پایبند نبودند. حداقل در مورد من این اتفاق نیفتاد. آن موقع برای پیوستنم به تیم، ۳۰۰ هزار مارک به پرسپولیس پرداخت کردند و خودم ۱۲۰ هزار مارک گرفتم. وقتی برای مسابقات تیم ملی قصد بازگشت به ایران را داشتم، به صورت قرضی به پرسپولیس رفتم. بنا بود اگر باشگاه خارجی دیگری را در نظر داشتم، ۱۰۰ هزار مارک در ازای اخذ آی تی سی پرداخت کنم که این مبلغ را دادم و به لیگ چین پیوستم.

اصلاً چرا ترکیه را انتخاب کردید؟ در مصاحبه ای گفته بودید که محمد خاکپور شما را از این کار نهی کرد و شما نپذیرفتید. پیشنهاد کسانی بود یا واسطه ای برای عقد قرارداد پیشقدم شد؟
منیجر تیم ترکیه ای بازی مرا در مسابقات مقدماتی جام جهانی در ورزشگاه آزادی دیده بود. آن موقع اردو داشتیم و محل اسکان مان هتل هما بود. شب در هتل هما جلسه ای سه نفره با حضور من، آقای عابدینی و منیجر تیم تشکیل شد و مقدمات کار را فراهم کردیم. در بحبوحه رقابتها قرارداد بستیم. آن موقع تصور نمیکردم برای مسابقات تیم ملی ایران با مشکل مواجه شوم اما عدم پایبندی شان به قرارداد دردسرساز شد. معمولا چنین  چنین اتفاقاتی در تیم های ترکیه می افتد. امیدوارم برای رضائیان و طارمی این طور نباشد، هرچند که بعید می دانم وضع در ترکیه تفاوت کرده باشد.
جدیدترین روش جوانسازی واژینال
سبک زندگی
کودک وبانوان
گردشگری
فناوری اطلاعات
سلامت
آشپزی
چهره ها
دکوراسیون
رازهای موفقیت
سرگرمی
نام:
ایمیل:
* نظر: