مجله خبری لحظه نما| اخبار روز، آشپزی، دکوراسیون، سبک زندگی
کد خبر: ۲۳۵۷۳
تاریخ انتشار: ۲۷ تير ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۰
تعداد بازدید: ۱۵۳۳
هفته سوم لیگ جهانی والیبال به میزبانی ایران برگزار شد و مهمترین اتفاق در این هفته، حضور تماشاگران زن درسالن ۱۲هزارنفری ازادی بود
فروش اسید فسفریک
هیولاهای مرموز
نرخ ارز
درهای نیمه باز به روی زنان
مجله خبری لحظه نما:پس از ماه ها جدل، تعدادی از دختران و زنان توانستند بازیهای تیم ملی والیبال ایران را از نزدیک ببینند. برخی می گویند آنها نمی توانند نماینده واقعی زنان طرفدار والیبال ایران باشند چون کارمند فدراسیون یا از بستگان بازیکنان تیم ملی هستند. عده ای دیگر اما معتقدند همین اندازه دستاورد هم امیدوار کننده است.

هفته سوم لیگ جهانی والیبال به میزبانی ایران برگزار شد و مهمترین اتفاق دراین هفته، حضور تماشاگران زن درسالن ۱۲هزارنفری ازادی بود. قبل از شروع مسابقات، تصور این بود که طبق روال چند سال گذشته، به تنها زنانی که اجازه می دهند وارد سالن شوند، چند خبرنگار و داور باشند. به خصوص اینکه سایت فدراسیون در لینکی که برای فروش بلیت گذاشته بود، اعلام کرده بود که ظرفیت خرید برای زنان پرشده است اما در همان بازی اول همه کسانی که اخبارو الیبال را دنبال میکردند، شوکه شدند. نزدیک به ۲۰۰ زن روی سکوهای سالن نشسته بودند و بازی را از نزدیک تماشا میکردند. اولین سؤالی که به ذهن همه رسید، این بود که این زنان چطور اجازه ورود گرفته اند و چه ویژگی خاصی داشته اند که برای تماشای بازی مجاز بوده اند ولی بقیه نه.اولین جواب ها هم این بود که فدراسیون برای اینکه از ایرادها ومجازاتهای احتمالی فدراسیون بین المللی در امان باشد، تعدادی از زنان را با شرایط ویژه ای به سالن راه داده.شرایط ویژه هم این بوده که حجاب کامل داشته باشند ودرصحنه هایی هم که ایران امتیاز می گیرد، خیلی هیجان زده نشوند.اما حالا گفته می شود فدراسیون برای حضور این زنان مجوز رسمی گرفته و احتمالا از مسابقات آینده به تعداد بیشتری از تماشاگران زن اجازه حضور درسالن داده می شود.

روزهای گذشته بارها با فدراسیون تماس گرفته شد تا به اطلاعات بیشتری درباره نحوه ورود این زنان رسیده شود اما هیچ یک از مسئولان حاضر نشدند در این باره اظهار نظر کنند. حتی محمود افشاردوست، دبیر فدراسیون بعد از اینکه پاسخ همه سؤالات  را داد، گفت که درباره حضور زنان نمی تواند حرفی بزند. شاید تعبیرها از این سکوت فدراسیون خوشایند نباشد اما این بار سکوت از روی رضایت است. یکی از افراد نزدیک به فدراسیون می گوید: «امسال سال اولی است که فدراسیون مجوز رسمی برای ورود زنان به ورزشگاه گرفته. طبق این مجوز قرار شده فقط ۲۰۰ زن وارد ورزشگاه شوند.» این فرد توضیح نمی دهد که این مجوز رسمی را چه کسی یا چه سازمانی صادر کرده است. در بازی ایران و ژاپن در انتخابی لیگ جهانی که اولین حضور پرشور زنان در ورزشگاه در ان بازی اتفاق افتاد، ایرادهایی به رفتار بعضی از تماشاگران زن گرفته شد. عکسهایی که از انها منتشر شده بود، نشان میداد که بعضی از انها روی تابلوی اسکوربرد نشسته اند و بعضی ها هم روی نرده ها. بماند که بعضی ها هم حجاب عرف را رعایت نکرده بودند. حالا فدراسیون تلاش میکند آن صحنه ها تکرار نشود تا در اینده ای نزدیک ورود برای همه زنان ازاد شود. این فرد نزدیک به فدراسیون میگوید: «این مجوز فعلاً برای خانواده والیبال گرفته شده. همسران، مادران و خواهران والیبالیستها، اعضای تیم ملی والیبال، مربیان و داوران بین المللی و اعضای کادر فنی فدراسیون تنها کسانی هستند که اجازه ورود دارند.»

در کنار خانواده والیبال، خبرنگاران زن هم برخلاف سال گذشته مشکلی برای ورود به سالن نداشتند و حتی خود فدراسیون از آنها خواسته بود برای گرفتن آی دی کارت اقدام کنند. شاید زنانی که دوست دارند بازیها را از نزدیک ببیند، موافق این تصمیمات فدراسیون نباشند اما خبر خوب برای آنها این است که این مجوز داده شده و فدراسیون مانع اصلی را برداشته و انها می توانند امیدوارتر از قبل باشند.

عادل فردوسی پور چیزی نمی داند نظر ندهد
والیبالی ها از عادل فردوسی پور دلخورند. بازی ولز و بلژیک که عادل گزارشگرش بود، با تاخیر شروع شد. شبکه سه بازی ایران صربستان در لیگ جهانی والیبال را روی آنتن برده بود و تا پنج ست بازی تمام شود، دوازده سیزده دقیقه از بازی ولز و بلژیک، گذشته بود. عادل این تاخیر را گردن داوران میز منشی انداخت. داوران این میز همگی زن بودند و در اعلام بعضی از امتیازات، به نظر میرسید که چند اشتباه داشته اند و به خاطر اشتباه آنها چند دقیقه ای، همه معطل شدند. این موضوع بهانه ای شد تا در شروع بازی ولز و بلژیک، فردوسی پور، تیکه ای را به این داوران بیاندازد: «منشی های بازی ایران و صربستان N بار اشتباه کردند و این دوازده سیزدہ دقیقه ای که از دست دادید، تقصیر این دوستان بود.» این اظهار نظر عادل به این داوران برخورده و حتی خبرها این بود که انها از دست عادل خیلی خشمگین هستند.

محمود افشاردوست، دبیر فدراسیون از این داوران حمایت می کند و از عادل میخواهد اگر در موضوعی تخصص ندارد، نظر ندهد: «بعضی از گزارشگران شبکه های تلویزیونی در موضوعاتی تخصص ندارند ولی نظر می دهند. خوب بود که دوستمان عادل فردوسی پور اول پرس و جو می کرد و بعد به داوران میز منشی تیکه می انداخت. کار که او کرد، اصلا قشنگ نبود.» فرهاد شاه میری از داوران بین المللی بعد از این بازی توضیح داده بود که در امتیازاتی که به اشتباه روی تابلوی اسکوربرد ثبت شد، این دوران تقصیری نداشتند و مشکل از مسئول اسکوربرد بود  افشار دوست ان چند دقیقه ای را که همه تصور می کردند بازی به خاطر ضعف داوران میز منشی به تاخیر افتاده، به ویدئوچک ربط میدهد: «مسئول ویدئوچک، امانوئل بود که از طرف یک شرکتی به ایران آمده بود. او برای بررسی یک صحنه، دوربینهای مختلف را در حضور داور دوم و داور چهارم چک میکند تا تشخیص بدهد چه اتفاقی افتاده. در یک صحنه سر دفاع یا تاچ، لازم است که صحنه های همه دوربینها چک شود. برای بازبینی یک دوربین بیست ثانیه وقت لازم است. برای چک کردن هر چهار دوربین، هشتاد ثانیه وقت لازم است. اگر قرار باشد روی بعضی از صحنه ها زوم کند، زمان بیشتری لازم است. این مسائل به داوری ربطی ندارد" اما چرا یکی دوبار امتیازات به اشتباه روی اسکوربرد ثبت شد: «داور اول و دوم و داوران میز، هدست توی گوشی شان است. وقتی دور اول و دوم با هم صحبت می کردند، داوران میز هم می شنیدند. اشتباه آنها این بود که قبل اعلام رسمی و طبق شنیده های شان در هدست امتیاز را عوض کرده بودند.»

افشار دوست برای کمیته فنی مسابقات زنان انتخاب شده ام!
مسابقات جام کنفدراسیون اسیای زنان از ۲۲ شهریورماه در ویتنام شروع میشود. اتفاق جالبی که افتاده و بعضی ها هم به آن انتقاد دارند این است که محمود افشاردوست، دبیر فدراسیون که عضو کمیته مربیان AVC هم هست، عضو کمیته فنی این مسابقات شده. این انتخاب با میزبانی ایران در لیگ جهانی همزمان شد و زنانی که می دیدند اجازه حضور در سالن مسابقات را ندارند، می گفتند چطور ممکن است تماشای مسابقات مردان برای زنان مشکل داشته باشد ولی مردان بدون هیچ ممنوعیتی می توانند مسابقات زنان را از نزدیک ببینند؟ افشار دوست درباره این انتخاب و این انتقادات میگوید: «اشتباه نکنید، من خودم نرفته ام که عضو این کمیته شوم. من عضو کمیته مربیان کنفدراسیون هستم که تفکیک جنسیتی در این کمیته نیست. هشت نه نماینده از این کمیته عضو کمیته فنی مسابقات شده ایم. این کمیته اعضا را به مسابقات مختلف اعزام می کند تا گزارش فنی خودشان را برای پیشرفت والیبال اسیا بدهند. من برای این کمیته انتخاب شده ام، انتخاب نکرده ام. من هم تابع قوانین کشور هستم و کاری خلاف آن نمی کنم.»

بلیت 30 هزار تومانی گران است؟
یکی از اتفاقات جالب در شروع هفته سوم لیگ لیگ جهانی والیبال، مدل بلیت فروشی بود. فدراسیون در فراخوانی که داده بود، اعلام کرده بود بلیتها را در چهار مرحله برای فروش می گذارد تاشرایط خرید برای افراد بیشتری فراهم شود. مورد عجیب این فراخوان این بود که به تماشاگران گفته شده بود باید بلیت هر دو بازی را که در یک روز برگزار میشود، باهم بخرند: «به دلیل احترام به تماشاگران و محدویتهای تخلیه سالن قبل از مسابقه دوم، تصمیم گرفته شده که بلیتهای بازیها با ۵۰ درصد افزایش ارائه شود که قیمت هر بلیت ۳۰۰ هزار ریال خواهد بود و تماشاگران با یک بلیت امکان تماشای دو مسابقه را خواهند داشت.» این اجبار برای خرید بلیت دو بازی به مذاق خیلیها خوش نیامد. بعضی ها که در نظر داشتند فقط برای تماشای بازی ایران به سالن بروند، معترض بودند که چرا باید به جای ۱۵ هزار تومان، ۳۰ هزار تومان بدهند و به اجبار بازی ای را که نمی خواهند تماشا کنند. افشار دوست با نظر این افراد موافق نیست: «این خلط مبحث است. ما برای دو بازی یک بلیت فروخته ایم و هر کسی نمی خواهد می تواند بازی را که دوست ندارد، نبیند. ۳۰ هزار تومان هم مبلغ زیادی نیست. بلیت بازیهای لیگ جهانی در کشورهای دیگر هشتاد نود دلار است. از پنج سال قبل تا به امروز باید قیمتها افزایش پیدا می کرد یا نه؟ بلیت بازیهای لیگ داخلی ما قیمت زیادی ندارد ولی سطح بازیهای لیگ جهانی متفاوت است و این را تماشاگران والیبال در ک می کنند.» بعضی از تحلیل ها از قانون امسال فروش بلیت این است که فدراسیون برای اینکه ایرادی از میزبانی اش گرفته نشود، این ترفند را به کار برده تا در بازیهایی که یک طرف آن تیم ایران نیست، تماشاگر در سالن باشد. افشاردوست این تحلیل را هم تأیید نمی کند:«در همه جای دنیا فقط بازیهای میزبان تماشاگر دارد و از بازیهای تیمهای دیگر استقبال نمی شود. این هم مشکلی برای میزبان ایجاد نمیکند. البته برای مردم ایران این شرایط فرق می کند. خود آنها والیبال را دوست دارند. نمونه اش را در بازی ایتالیا و آرژانتین دیدیم که سالن پر بود."
جدیدترین روش جوانسازی واژینال
سبک زندگی
کودک وبانوان
گردشگری
فناوری اطلاعات
سلامت
آشپزی
چهره ها
دکوراسیون
رازهای موفقیت
سرگرمی
نام:
ایمیل:
* نظر: