مجله خبری لحظه نما| اخبار روز، آشپزی، دکوراسیون، سبک زندگی
کد خبر: ۲۳۵۷۹
تاریخ انتشار: ۲۸ تير ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۰
تعداد بازدید: ۱۱۱۳۸
برای تسکین زانو درد چه باید کرد؟ زانویی که درد می کند و ثبات ندارد، به راحتی ممکن است موجب زمین خوردن شما شود و درنتیجه بیشتر آسیب ببیند.
فروش اسید فسفریک
هیولاهای مرموز
نرخ ارز
مجله خبری لحظه نما:گرفتاریهای جامعه امروزی، تعداد مبتلایان به آن، رو به افزایش است. زانو درد خواه در اثر ضربه و آسیب دیدگی باشد، خواه در اثر التهاب مفصلی طولانی مدت ایجاد شود، برای کمک به تسکین آن کارهای زیادی می توان انجام داد:

- ورزش کنید: انجام ورزش های قلبی عروقی، نظیر پیاده روی، شنا و دوچرخه زدن در آب و یا وزنه زدن و حرکات کششی، موجب تقویت زانوها و افزایش انعطاف پذیری آنها می شود.

- مراقب باشید زمین نخورید: زانویی که درد می کند و ثبات ندارد، به راحتی ممکن است موجب زمین خوردن شما شود و درنتیجه بیشتر آسیب ببیند.

- استراحت و کمپرس یخ را فراموش نکنید:  یادتان باشد استراحت، کمپرس یخ و بالابردن زانوها برای تسکین درد ناشی از یک آسیب دیدگی خفیف یا سوزش ناشی از التهاب مفصلی، مفید هستند.

- از وزن خود غافل نشوید: اگراضافه وزن دارید، کاهش آن می تواند فشار روی زانوهای تان را کم کنید؛ چون تغییرات کوچک در وزن می تواند تفاوتهای بزرگی را رقم بزنند.

- به خاطر استفاده از وسایل کمکی خجالت نکشید: عصا یا چوب زیربغلی می توانند فشار را از روی زانوها بردارند.

-  از طب سوزنی استفاده کنید: این روش درمانی سنتی کشورچين شامل فروکردن سوزنهای بسیارنازک در نقاط خاصی از بدن است که به طرز گسترده ای انواع دردها، از جمله زانو درد را تسکین میدهد.

- کفش مناسب بپوشید: پاشنه های ساده و ایمن می توانند فشار روی زانوها را کاهش دهند. پزشکان اغلب به مبتلایان به التهاب مفاصل توصیه می کنند کفی های طبی در کفش خود بگذارند.

- از حرارت کمک بگیرید: در ۷۲- ۴۸ ساعت اول پس از آسیب دیدگی زانو، برای تسکین التهاب و بی حس کردن درد از کمپرس یخ استفاده کنید. یک کیسه پلاستیکی تکه های یخ خوب کارساز است؛ پس سه چهاربار در روز کیسه یخ را در حوله ای بپیچید که پوست را اذیت نکند و سپس آن را به مدت ۲۰- ۱۵دقیقه روی زانو بگذارید. همچنین می توانید همین کار را با دوش آبگرم، کیسه آبگرم یا حوله گرم تکرار کنید

جدیدترین روش جوانسازی واژینال
سبک زندگی
کودک وبانوان
گردشگری
فناوری اطلاعات
سلامت
آشپزی
چهره ها
دکوراسیون
رازهای موفقیت
سرگرمی
نام:
ایمیل:
* نظر: