مجله خبری لحظه نما| اخبار روز، آشپزی، دکوراسیون، سبک زندگی
کد خبر: ۲۳۵۸۰
تاریخ انتشار: ۲۹ تير ۱۳۹۵ - ۰۹:۰۰
تعداد بازدید: ۱۵۸۲
آخرین نفس های فیس بوک
در رقابت شبکه های اجتماعی کدام زنده می ماند؟ همه ما صبح را با چک کردن موبایل و سرزدن به شبکه های اجتماعی شروع می کنیم.این واقعیت دنیای دیجیتال و مجازی امروز است
فروش اسید فسفریک
هیولاهای مرموز
نرخ ارز
مجله خبری لحظه نما:این روزها همه ما صبح مان را با چک کردن موبایل و البته سرزدن به شبکه های اجتماعی شروع می کنیم. این واقعیت دنیای دیجیتال و مجازی امروز ماست و طبیعی است که هر روز سهم بیشتری از ثانیه های عمرمان میبرد. در گذشته نه چندان دورمان شاید به ندرت نام یکی دو شبکه اجتماعی برای مان اشنا بود، اما حالا و با آمدن توییتر، اینستاگرام ،Pinterest  و... انگار عرصه رقابت برای دزدیدن این ثانیه ها برای کمپانی های بزرگ دنیا دردسر ایجاد کرده است. حالا صحبت از ریزش میلیونی کاربران فیس بوک است. حتی می گویند اگر تعداد کاراکترهای توییتر افزایش پیدا کند این احتمال وجود دارد که درصد زیادی از کاربران عطایش را به لقایش ببخشایند. اما در حالی که سلطه جهانی شبکه های اجتماعی همچنان به قوت خود باقی است چند سؤال کلیدی ذهن رامشغول می کند. آیا فیس بوک همچنان در حال رشد است؟ چند درصد از مردم از ان استفاده می کنند؟ عامل سقوط و افت کاربران در شبکه های اجتماعی و به خصوصی فیس بوک چیست؟ و....

فیس بوک چی بود و چی شد؟
 «سال های دبیرستان بودم که حساب کاربری فیس بوک برای خودم ایجاد کردم و خیلی به آن علاقه مند شدم اما حدود دو سال بعد که حساب توییتر واینستاگرام باز کردم، تقریبافیس بوک را فراموش کردم». این جمله را از زبان نوجوانان آمریکایی این روزها زیاد می شنوید. شاید همین موضوع باعث شده تحقیقات زیادی درباره ان انجام گیرد. برای اولین بار یک مؤسسه آمریکایی بررسی ای را در میان نوجوانان امریکایی انجام داد که نشان میداد فیس بوک جایگاه خود را به عنوان یک شبکه اجتماعی مهم در میان انها از دست داده است. در حال حاضر فقط ۲۳ درصد نوجوانان، فیس بوک را سایت مهمی در شبکه های اجتماعی می دانند در حالی که سال گذشته ۴۲ درصد این عقیده را داشتند.

همچنین بر اساس گزارشهای منتشر شده اشتراک گذاری مستقیم ۱/۶ میلیون کاربر فعالی این شبکه اجتماعی ۲۱ درصد کاهشی داشته است. البته تعریف فیس بوک از کاربر فعال در حال حاضر بسیار گسترده است و با کوچکترین فعالیت در این سایت شما به عنوان کاربر فعال معرفی می شوید. جالب اینجاست که بر اساس داده ها یک چهارم از اعضای فیس بوک فقط login می شوند تا ببینند چه خبر است بدون آنکه پست یا کامنتی بگذارند.

تحقیقات چه می گوید؟
 کاربرانش را از دست بدهد. فیس بوک مانند یک بیماری مسری گسترده شده اما حالا انگار کاربران کم کم نسبت به جذابیت آن ایمن شده اند و تا سال ۲۰۱۷ ممکن است به کلی از شر این بیماری خلاص شوند. این شبکه اجتماعی که جشن تولد ۱۰ سالگی اش را چند ماه پیش گرفت بیشتر از رقبایی مانند MySpace و Bebo دوام آورد. MySpace در سال ۲۰۰۳ تاسیس شد و با ۳۰۰ میلیون کاربر در سال ۲۰۰۷ به اوج خود رسید، اما سال ۲۰۱۱ افت کرد. پیش بینی پرینستون این است که در سه سال آینده این شبکه اجتماعی کاربرانش را از دست بدهد. اساسی این پیش بینی هم تعداد دفعات جست و جوی فیس بوک در گوگل است. نمودار تولید شده توسط گوگل ترند نشان می دهد که جستوجوی فیس بوک در دسامبر ۲۰۱۲ در اوج میزان خود بود. شاید این واقعیت که ۸۷۰ میلیون نفر از طریق گوشی هوشمند از فیس بوک استفاده می کنند بتواند دلیل کاهش جستوجوی گوگل در سال های اخیر را توضیح دهد.

دلایل کاهش کاربران فیسبوک بعضی محققان دو دلیلی برای این افت کاربر در نظر گرفته اند؛ یکی ظهور محتوای حرفه ای و تخصصی، و دیگری تغییر انتشار محتوا از فضای خصوصی به فضای عمومی، افزایش محتوای حرفهای در فیس بوک به تدریج اتفاق افتاد و شرکت هم از آن استقبال کرد. هدف فیس بوک این بوده که مردم موضوعاتی مانند اخبار، ویدئو، مقاله و... را در پلت فرمشان قرار دهند چون این باعث می شود آنها زمان بیشتری را در این شبکه سپری کنند. حالا شرکت تصمیم گرفته محتوای حرف های گرداوری کند تا این شبکه مخاطبان بیشتری پیدا کند اما یک مشکل کوچک وجود دارد؛ محتوای حرف های هر جایی در دنیای آنلاین ممکن است پیدا شود و اصلا کار سختی نیست که مخاطبان را با اخبار جدید از این شبکه دور کرد. از سوی دیگر همین تغییر رویه فیس بوک از انتشار محتوای خصوصی به عمومی باعث شده بعضیها نگران شده و از ان دورى کنند. انها فکر می کنند دیگر تایم لاینشان حس یک مکالمه صمیمانه با دوستان شان را نمیدهد. پیش فرضی کاربران این است که هر چیزی را در فیس بوک ارسالی کنند در ملا عام قرار می گیرد. ضمن آنکه تنظیمات حریم خصوصی فیس بوک برای بیشتر مردم بیش از حد پیچیده است و همیشه این خاطر وجود دارد که ویروسی شده و اوضاع را بدتر کند.
جدیدترین روش جوانسازی واژینال
سبک زندگی
کودک وبانوان
گردشگری
فناوری اطلاعات
سلامت
آشپزی
چهره ها
دکوراسیون
رازهای موفقیت
سرگرمی
نام:
ایمیل:
* نظر: