مجله خبری لحظه نما| اخبار روز، آشپزی، دکوراسیون، سبک زندگی
کد خبر: ۲۳۵۸۱
تاریخ انتشار: ۲۹ تير ۱۳۹۵ - ۰۹:۳۰
تعداد بازدید: ۱۷۳۷
گران قیمت ترین هتل های ایران در حال حاضر گران ترین هتل ایران، هتل اسپیناس پالاس در سعادت آباد تهران است که پنج ستاره یدک میکشد
فروش اسید فسفریک
هیولاهای مرموز
نرخ ارز
مجله خبری لحظه نما:از چند نفر بالاترین قیمتی را که میتوانستند برای یک شب اقامت در گران ترین هتل ایران و تهران حدس بزنند، پرسیدیم. بیشترین رقم دو میلیون تومان بود. شما هم رقمی را بگویید تا ببینید تصورات تان چقدر با واقعیت مطابقت دارد. در حال حاضر گران ترین هتل ایران، هتل اسپیناس پالاس در سعادت آباد تهران است که پنج ستاره یدک میکشد و هزینه یک شب اقامت در آن از حدود ۶۴۹هزار تومان شروع میشود و تا سه میلیون و ۲۱۵هزار تومان ادامه پیدا می کند. البته رقم چهار میلیون و خرده ای هم برای سوئیت رویال این هتل درنظر گرفته شده که حکایتش از بقیه اتاق ها و سوئیت ها جداست.

بقیه هتل های پنج ستاره ایرانی هم اگرچه از نظر قیمت با فاصله از اسپیناس پالاس ایستاده اند اما حتی فکر یک شب اقامت در آن اتاقهای لوکس این هتل ها به ذهن خیلی از ماها خطور نمی کند. مثلا هتل درویشی مشهد اتاق هایش از ۶۰۰ هزار تومان قیمت دارند تا یک میلیون و ۷۹۵ هزار تومان، هتلی داریوش کیش هم قیمتی نزدیک به همین رقم دارد. البته جالب است که بدانید این رقمها با توجه به فصل سال و مناسبت هایی که احتمالا مسافران را به سمت آنها می کشاند، مانند برگزاری نمایشگاههای بین المللی در تهران یا جشنوارههای زمستانی در کیش جهشی ناگهانی پیدا می کند. این نوسان در حدی است که همه آژانس هایی که اسم این هتل ها را در تورهای شان آوردهاند قیمتها را به روز اعلام می کنند و خیلی هم تأکید دارند که مثلا اگر فردازنگ بزنید ممکن است قیمت رزرو هتل تغییر کرده باشد. با دیدن این قیمت ها چند سؤالی به ذهن می رسد: یکی اینکه آیا هزینه اقامت در این هتل ها با امکاناتی که ارائه می دهند و این امکانات با تعداد ستارههای هتل های ایرانی همخوانی دارد؟ برای جواب دادن به این سؤال ها باید به وضعیت هتل های پنج ستاره در کشورهای دیگر نگاه کنیم. اگر نخواهیم خیلی دور برویم باید به کشاور دوست و همسایه یعنی ترکیه سر بزنیم که با وجود اتفاقات اخیر و ناامنی هایی که همه درباره اش هشدار میدهند، باز بیشتر از همه کشورها، ایرانیها را به سمت خودش می کشد. هتل هیلتون بسفر استانبول برای مقایسه گزینه خوبی به نظر می رسد چون هم پنج ستاره است و هم از هتل های اسم و رسم دار استانبول محسوب می شود.

 هزینه اقامت در این هتل از ۴۹۰ هزار تومان شروع میشود و تا یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان بالا می اید. قیمت این هتل نزدیک به هتلهای پنج ستاره ایرانی است. البته به جز هتل اسپیناس پالاس تهران که تافته ای جدا بافته حساب می شود اما امکاناتش را نمی توان با هتلهای پنج ستاره ایرانی مقایسه کرد، هتل هایی که به داشتن اینترنت بی سیم در تمام اتاقهای هتل افتخار می کنند و خیلی که بخواهند به مسافران لطف کنند، صبحانه رایگان هم می دهند. این هتل ترکیه ای در کنار استخر رایگان، باغ ترکی، حمام سنتی، باشگاه ورزشی ۲۴ ساعته هم دارد که در آن امکانات ورزشهایی مثل تنیس، راکت، ایروبیک و... ارائه می شود. هتل های ارمنستان و دوبی که چندین سال است پای ثابت مسافرت ایرانیها محسوب می شوند هم وضعیتی مثل ترکیه دارند. مثلا قیمت یک شب اقامت در هتل ماریوت ایروان که آن هم پنج ستاره است، با داشتن استخر، باشگاه ورزشی، خشکشویی رایگان برای لباس ها، امکانات اتوکشی در اتاق و... از ۶۰۰ هزار تومان شروع میشود و تا یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان بالا می اید.

هتل رویال تولیپ گرند ایروان هم وضعیت مشابهی دارد یعنی گران ترین سوئیت ان با داشتن آب گرم، استخر روباز، خشکشویی رایگان و... دو میلیون و نیم اب می خورد. اگر هم بخواهیم دورتر برویم و مثلا در هتلی پنج ستاره در کشور گران قیمتی مانند انگلستان یک شب اقامت کنیم، می بینیم که قیمت این هتلها اگر از نمونه های کم کیفیت ایرانی شان پایین تر نباشد بالاتر نیست. مثلا هتل ساووی (savoy) در لندن که یکی از هتلهای قدیمی این شهر محسوب می شود و حتی تجربه میزبانی شخصیتهای تاریخی را هم دارد حداکثر شبی ۸۲۶ یورو هزینه روی دست مان می گذارد. یعنی چیزی حدود دو و نیم میلیون تومان. البته همان طور که می شود حدس زد امکانات این هتل با هتل های خوب ایرانی قابل مقایسه نیست و وجود اینترنت رایگان به منزله یک آپشن بدیهی اصلادر امکاناتش نیامده است.

 اگر بخواهیم به سراغ مشابه این هتل در برلین برویم، هتل ریجنت برلین (REGENTBERLIN) نمونه خوبی است. هتلی که هزینه یک شب اقامت در اتاق های دو تخته اشی ۴۵۰ دلار بیشتر نیست. یعنی نزدیک به دو میلیون تومان، آن هم با امکاناتی مثل استخر، سالن ورزشی، ماساژ و...

دولتی های خوش اقبالی
چرا قیمت هتل ها در ایران به اندازه نمونه های خارجی شان است اما امکاناتی به اندازه آنها ارائه نمی دهند؟ شاید حق با مدیران هتل هایی مانند کندوان یا داریوش باشد که ادعا می کنند هتل داری برای آنها گران تر از کشورهای دیگر درمی آید و آنها هم مجبورند بیشتر از هتلهای همسایه حساب کنند؛ اما وقتی به حقوق نیروی کار و قیمت وسایل و امکانات در ایران نگاه می کنیم باور این ادعا کمی سخت است. لاله شفیعی، کارشناسی هتل داری دلیل این موضوع را نابود رقابت در بازار هتل داری ایران میداند. با نگاهی به هتل داران بزرگ ایران می شود فهمید که پر بیراه هم نمی گوید. نقشی بخش خصوصی در هتل داری ایران بیش از حد کمرنگ است و به همین دلیل است که رقابت در جذب مشتری پایین می آید و با این شرایط هم امکانات در سطحی ترین حد ارائه می شود و هم در تعیین قیمتهاعوامل دیگری مؤثر می شوند. مالک هتل استقلال بنیاد شهید است و صاحب هتل عباسی اصفهان که از قضا ساری توی هتل های ایرانی دارد، شرکت سهامی بیمه ایران است. شفیعی می گوید: «تا وقتی پای هتل داری دولتی در میان باشد و رقابت وجود نداشته باشد و امتیازها بر اساس توانایی ها تقسیم نشود، نمی توان به بهبود وضعیت هتلداری در ایران امیدوار بود. در واقع هتل داری برای بعضی افراد و نهادها یک کار ساده در کنار سایر وظایف شان است و برای عدهای دیگر که واقعا می خواهند در زمینه توریسم کار کنند کاری بسیار سخت و طاقت فرسا».

جدیدترین روش جوانسازی واژینال
سبک زندگی
کودک وبانوان
گردشگری
فناوری اطلاعات
سلامت
آشپزی
چهره ها
دکوراسیون
رازهای موفقیت
سرگرمی
نام:
ایمیل:
* نظر: