مجله خبری لحظه نما| اخبار روز، آشپزی، دکوراسیون، سبک زندگی
کد خبر: ۲۳۵۸۲
تاریخ انتشار: ۲۹ تير ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۰
تعداد بازدید: ۲۱۸۴
پس از رقم خوردن اولین شگفتی واقعی رقابتهای یورو 2016 در قالب برتری ۲ بر یک ایسلند مقابل انگلیس در شبکه های اجتماعی طنزهای زیادی ساخته شد
فروش اسید فسفریک
هیولاهای مرموز
نرخ ارز
مجله خبری لحظه نما:پس از رقم خوردن اولین شگفتی واقعی رقابتهای یورو 2016 در قالب برتری ۲ بر یک ایسلند کوچک مقابل انگلیس در مرحله یک هشتم نهایی یورو 2016، در شبکه های اجتماعی طنزهای زیادی در طعنه به تیم ملی این جزیره ساخته شد که یکی از بهترین های این عرصه، لیست کردن جمعیت و مشاغل در ایسلند بود.

تنها ۲۳ بازیکن
طبق آمار منتشر شده، تنها ۲۳ بازیکن حرفه ای فوتبال در کشور ۳۳۰ هزار نفره ایسلند وجود دارند که همگی آنها توسط لارس لاگریگ سوئدی به یورو ۲۰۱۶ برده شده اند! به طور کلی از مجموع ۳۳۲ هزار و ۵۲۹ سکنه ایسلند، ۱۶۵ هزار و ۲۵۹ نفر زن هستند و ۱۲۲ هزار نفر، مرد. ۲۲ هزار و ۱۳۶ سالمند در شمالی ترین کشور اروپا سکونت دارند و هزار و ۲۴۶ نفر در اداره جات به انجام وظایف خود میپردازند. ۳۱۴نفر هم در امور تحقیقاتی در مورد زلزله و بلایای طبیعی فعال هستند. از مجموع کل جمعیت ایسلند، هزار و ۹۳۴ نفر به شغل دامداری مشغول هستند و ۲۳ کارمند بانک و ۱۹۴ نابینا هم در کشوری با فعالیت فراوان کوههای آتشفشان حضور دارند. ماجرا وقتی جالب تر می شود که بدانید ۷ هزار و ۵۶۴ نفر در این کشور سابقه بیماری مزمن دارند و ۵۶۴ پلیسی و آتش نشان هم به کار مشغول هستند. ۸ هزار و ۷۸۱ هوادار سرسخت فوتبال در ایسلند وجود دارد. در کل کشور تنها ۲ دکتر و فیزیوتراپ مخصوصی بازیکنان فوتبال وجود دارد و ۷ مربی هم به طور کاملی خود را وقف فوتبال کردهاند. با جمع بستن مجموع شاغلین در این مشاغل، تنها ۲۳ نفر برای بازی کردن با توپ و فوتبال باقی می مانند که این ۲۳ نفر همگی با هم در یورو ۲۰۱۶ نه تنها از مرحله گروهی صعود کردند، بلکه در مرحله یک هشتم نهایی بزرگ ترین ناکامی تاریخ فوتبال انگلیسی را رقم زدند. لارس لاگربگ، سرمربی سوئدی تیم برای انتخاب نفرات خود جهت شرکت ایسلند در اولین تورنمنت مهم دوران حیات فوتبالش، کار چندان دشواری نداشت. به هر حال فقط همین ۲۳ بازیکن به شکل حرفه ای در ایسلند فوتبال بازی می کنند. البته بسیاری از آنها کارهای نیمه وقت دیگری هم انجام می دهند. مثلاً دروازه بان تیم، آتش نشان است و واگنر سیگوردسون تا چند سال قبل شغل پدرش، یعنی گله داری را ادامه میداد!

کمبود بازیکن حرفه ای
در ایسلند پر از آتشفشان واژه ای به نام «فوتبالیست حرفه ای» معنای خاصی ندارد چون درست مانند تیم ملی تازه تاسیس جبل الطارق بازیکنان حال حاضر این تیم شغل اصلی دیگری دارند و فوتبال بیشتر راهی برای تفریح و سرگرمی انها به حساب می آید.لیگ ایسلندزدندان پزشکان، صاحبان گله و مهندسان راه و ساختمان تشکیل شده و انها پس از فراغت از کار اصلی خود به فوتيال رو ی میاورند یکی از هواداران تیم شدند به طعنه گفت تعداد افرادی که در انگلیس حداقل یک بار پای خود را به توپ زده اند، ۳ برابر بیشتر از کل جمعیت ایسلند است و تیمی که با این میزان پتانسیل موفق به حذف بزرگ افت کردهای به نام انگلیس می شود، لایق بالاترین ستایش هاست. اگر از خواندن سطور بالاتعجب کردید، بدانید ایسلند عنوان کوچکترین کشور حاضردر تاریخ جام ملتهای اروپا را هم از ان خود کرد!
جدیدترین روش جوانسازی واژینال
سبک زندگی
کودک وبانوان
گردشگری
فناوری اطلاعات
سلامت
آشپزی
چهره ها
دکوراسیون
رازهای موفقیت
سرگرمی
نام:
ایمیل:
* نظر: