مجله خبری لحظه نما| اخبار روز، آشپزی، دکوراسیون، سبک زندگی
کد خبر: ۲۳۵۸۴
تاریخ انتشار: ۲۹ تير ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۰
تعداد بازدید: ۵۰۱۸
در پایان بازی ایسلند مقابل فرانسه در مرحله یک چهارم نهایی یورو ۲۰۱۶، بازیکنان ایسلند پس از شکست ۵ بر ۲ تیم شان به نشانه تشکر سمت هواداران خودی رفتند
فروش اسید فسفریک
هیولاهای مرموز
نرخ ارز
وقتی سبک جدید تشویق به بازار آمد  
حالاموج ایسلندی
مجله خبری لحظه نما:هر چقدار حداقل در مرحله رقابتهای یورو 2016 از هیجان خاص جام ملت ها خبری نشد، روی سکوها ابداعات و هیجانات نوینی شکل گرفت. اولین بازی قهرمانی یورو 2016 مقابل ایسلند روی سکوها جلوه خاصی داشت؛ جایی که کف زدن های مرتب و هماهنگ با ۳ ضرب، نوع جدیدی از تشویق در استادیوم های فوتبال را به معرض دید عموم گذاشت.

 از موج مکزیکی تا مدل وایکینگی
اولین بار در جام جهانی ۱۹۸۶ نوع خاصی از تشویق هواداران مورد توجه و تقلید قرار گرفت. بلند شدن تدریجی و گروه به گروه هواداران تیم ملی ایتالیا از روی صندلیهایشان در ورزشگاه های محلی برگزاری جام جهانی ۱۹۸۶، عنوان «موج مکزیکی» را برای این جرکت به وجود اورد و از آن زمان تا به حال، این مدل تشویق در تقریبا تمام استادیومهای دنیا رواج دارد.

با گذشت زمان ابزارهای تکنولوژیک به کمک هواداران آمد. از بلندگوهای اعصاب خرد کن کشورهای حاشیه خلیج فارس تا مدل تقریباً مشابه ای در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو مادرید، از دست تکان دادن هواداران دورتموند هنگام کرنر زدن تیم شان تا ووزلاهای مورد استفاده در جام جهانی ۲۰۱۰، المانهای تشویق در هر دورهای متفاوت بوده است. این بار نوبت به ایسلندی ها رسید تا مدل جالب کف زدن خودشان را به رخ بکشند.

فلسفه کف زدن هماهنگ
در پایان بازی ایسلند مقابل فرانسه در مرحله یک چهارم نهایی یورو ۲۰۱۶، بازیکنان ایسلند پس از شکست ۵ بر ۲ تیم شان به نشانه تشکر سمت هواداران خودی رفتند و درست به سبک و توالی آنها کف زدن را شروع کردند. تاریخ این حرکت به دوره سلطه دانمارکیها بر ایسلند برمی گردد؛ زمانی که قبایل نژاد ژرمن این کشور برای هر یک از اقدامات خود، رمزی داشتند که فقط بین خودشان و هنگام مراودات مورد استفاده قرار می گرفت. یکی از این حرکات، کف زدن هماهنگ به معنای اتحاد بیشتر برای مبارزات سیاسی بود و چنین حرکتی از همان زمان به یادگار مانده است.

طبق نظر یک مؤسسه تحقیقاتی فرانسوی، صدای تولید شده از این مدل تشویق (اولدترافورد شهر منچستر ) بیشتر ارزیابی و در مجموع چهارمین حجم بالای صداهای استادیومی در تاریخ یورو نام گرفت. در پایان رقابتهای جام پانزدهم، سنجش صداها نشان داد هر چند ایسلندیها در صدر پرسروصداها نبودند و طبق معمول بریتانیاییها گوی سبقت را ربودند اما شیوه تشویق هواداران فوتبال شمالی ترین کشور اروپا به دلیل خاصی بودن و اثر گذاری بیشتر، توجهات فراوانی
را به خود جلب کرد.

ایرلندی های خوشحال
اصلا عجیب نبود که ایرلند شمالی یکی از خوش رفتارترین هواداران را داشته باشد. این کشور که برای اولین بار جواز حضور در یورو را به دست اورده بود، طبق گفته شاهدان عینی، جالب ترین هواداران ممکن را داشت و تحت هر شرایطی دوستداران خود را شاد می دید. اوج شاهکار هواداران در بازی با آلمان رخ داد که در دقایقی از سرود خواندن دست کشیدند و به تشویق رقیب پرداختند. این سبک در هر ۴ بازی تیم حاضر در جام جهانی ۱۹۸۶ رخ داد و به این ترتیب با شیوه نوین و مسالمت آمیزی در زمینه تشویق هواداران در استادیومها مواجه شدیم! وقتی سرود هماهنگ ایرلند شمالی به قصد تشویق رقبا قطع میشد، یورو ۲۰۱۶ حد نهایت احترام راحس می کرد.

جدیدترین روش جوانسازی واژینال
سبک زندگی
کودک وبانوان
گردشگری
فناوری اطلاعات
سلامت
آشپزی
چهره ها
دکوراسیون
رازهای موفقیت
سرگرمی
نام:
ایمیل:
* نظر: