مجله خبری لحظه نما| اخبار روز، آشپزی، دکوراسیون، سبک زندگی
کد خبر: ۲۳۵۸۵
تاریخ انتشار: ۲۹ تير ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۰
تعداد بازدید: ۲۲۳۲
اگر هنگام صحبت کردن از کلمات صحیح استفاده کنیم، دیگر پاسخ تدافعی یا تهاجمی از طرف مقابل دریافت نخواهیم کرد. در بحثهای داغ، سعی کنید که بیشتر شنونده باشید.
فروش اسید فسفریک
هیولاهای مرموز
نرخ ارز
3 کلمه نابودگر
مجله خبری لحظه نما:گاه زوج های موفق هم احساساتی می شوند و در گفتارشان از لغاتی استفاده می کنند که نابود کننده هستند. در بیشتر دعواها، افراد پیش از فکر کردن، الفاظی را به کار میبرند که صحیح نیستند و باعث خشم، صدمه زدن، عصبانیت و در نهایت ضربه زدن به فرد مقابل می شوند.

همان طور که تمامی بزرگان گفته اند: «هنگامی که انسان به شدت هیجانی می شود قدرت درک و فهمش پایین می آید.»

گاه شریک شما چیزی می گوید، ولی شما احساس خوشایندی درباره آن ندارید. در این مواقع، به سادگی میتوان عکس العمل شما را پیش بینی کرد و حدس زد که در ادامه بحث، چه لغت نادرستی را به کارخواهید برید. در واقع، این که بدانیم چه لغتی را باید در کجا به کار ببریم به ما کمک می کند تا در زندگی موفق باشیم.

واژه ها بیش از انچه فکر می کنیم قدرت دارند. انها دنیای واقعی را می سازند و سبب می شوند که دوستان با ارزش خود را پیدا کنیم. هرگاه فرد جمله ای را بدون فکر بر زبان آورد شخص مقابل کاملا متوجه می شود که او حالت تهاجمی دارد یا فقط سوءتفاهمی پیش آمده است. در مقابل شاید او هم حالت تدافعی به خود بگیرد. در نتیجه، هردو احساس می کنند که با یکدیگر اختلاف نظر دارند و به دنبال موقعیتی هستند تا کشمکش بین خود را آغاز کنند.

اگر هنگام صحبت کردن از کلمات صحیح استفاده کنیم، دیگر پاسخ تدافعی یا تهاجمی از طرف مقابل دریافت نخواهیم کرد. در بحثهای داغ، سعی کنید که بیشتر شنونده باشید. آن گاه می فهمید که از لغات ذکرشده در ادامه کمتر استفاده خواهید کرد.

۱ . باید
هنگامی که به فردی می گویید: «باید این کار را انجام دهیم. یا نباید این کار را انجام دهیم طرف مقابل این گونه برداشت می کند: او خودش را برتر از من میداند. حس می کند که قدرت بیشتری دارد و از من بهتر است آن زمان است که رابطه شما از حالت دوستانه به حالت تهاجمی و جر و بحث کشیده می شود. در این شرایط، این جمله را به کار ببرید:«من علاقه دارد. این کار را انجام دهیم. اگر تو بتوانی.."

۲. تو (شما)
در این شرایط اگر جمله ای را با استفاده از کلمه "تو" آغاز کنید، منجر به دردسرتان خواهد شد زیرا به طور معمول این تضمیر با انگشت اشاره به کار میرود و این به معنای اتهام است. در نتیجه باعت می شود که طرف مقابل احساس آسیب پذیری کند و حالت تدافعی به خود بگیرد.

شما میتوانید در چنین شرایطی از این جمله استفاده کنید: " من احساس می کنم... یا زمانی که اتفاقی میافتد من فکر می کنم که..."

۳. انتظار داشتن
برخی افراد می گویند: "آرامش هنگامی سراغ تو می اید که انتظاراتت از دیگران پایان برسد" در مجموع ، هر شخص در ذهن خود برنامه و هدفی دارد. بنابراین شما باید بدانید که هر ایده یا الگویی را چگونه به کاربرید تا دیگران در قبال آن رفتاری مناسبی داشته باشند.

استفاده از جمله "من از تو انتظار داشتم که این کار را انجام دهی" به لحن شما حالت اتهامی میدهد. به نحوی که طرف مقابلتان حرفهای شما را رد میکند و احساس خوبی درباره شما نخواهد داشت. در این شرایط دیگران این گونه قضاوت می کنند که باید در قبال حرف شما عکس العمل منفی نشان دهند. بنابراین سعی کنید که در برخورد با دیگران به ویژه شریک زندگی تان از لغات مناسب استفاده کنید تا دلیلی برای گارد گرفتن و حالت تدافعی به وی دست ندهید حتی گاه میتوانید با خود صحبت کنید تا بدانید شیوه صحیح حرف زدن با شریک زندگی یا شخص دیگر چگونه است.

بهتر است که پیش از حرف زدن ابتدا فکر کنید به حرف طرف مقابل گوش کنید و با آرامش و شمرده حرفه هایتان را بیان کنید.

جدیدترین روش جوانسازی واژینال
سبک زندگی
کودک وبانوان
گردشگری
فناوری اطلاعات
سلامت
آشپزی
چهره ها
دکوراسیون
رازهای موفقیت
سرگرمی
نام:
ایمیل:
* نظر: