مجله خبری لحظه نما| اخبار روز، آشپزی، دکوراسیون، سبک زندگی
کد خبر: ۲۳۵۸۸
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۳۹۵ - ۰۹:۰۰
تعداد بازدید: ۲۳۲۹
گران قیمت ترین بازیکنان لیگ برتر ایران - بعد از پایان لیگ برتر با شروع فصل نقل و انتقالات دور جدیدی از رقابت تیمها به نمایش در می آید.
فروش اسید فسفریک
هیولاهای مرموز
نرخ ارز
مجله خبری لحظه نما:بعد از پایان لیگ برتر با شروع فصل نقل و انتقالات دور جدیدی از رقابت تیمها به نمایش در می آید. رقابت تیمها در جذب سریع بازیکنانی که بیشتر از بقیه به چشم آمده اند، یا به  سبب درخشش در فصل قبل یا به واسطه اخبار بسیاری که از آنها منتشر میشود. در این میان هزینه ای که باشگاهها برای جذب بازیکنان مورد نظر خود پرداخت می کنند. در «جذب سریع» تاثیر میگذارد و گوی سبقت ربوده میشود. مانند فصل نقل و انتقالات همین امسالی که قابلیتهای مالی باشگاهها را به تصویر کشید و با گذشت چند روزاز فصل نقل و انتقالات مشخص شد که چه تیمهایی برای هزینه کردن دست بازتری دارند و چه تیم هایی به دلیل مشکلات مالی از نگه داشتن بازیکنان تاثیرگذار قصلی قبلی خود هم عاجزند. البته گفته می شود وزارت ورزش و جوانان برای استقلال و پرسپولیس سقف هزینه تعیین کرده. یعنی آنها موظفند بودجه کل تیم را طوری تنظیم کنند که کمتر از یک عدد مشخص باشد.

ابراهیمی و رحمانی در صدر
 رقابت استقلال و پرسپولیس در همان روزهای نخست شروع شد اما استقلال به واسطه پرداخت هزینه بیشتر ناگهان به برخی از بازیکنان مدنظر پرسپولیس هم دست یافت. آنجا که مسوولان باشگاه استقلال توانستند محمد حسین کنعانی زادگان و به خصوص کاوه رضایی را جذب کنند. اولی، بازیکن پرسپولیس بود که به خاطر گذراندن خدمت سربازی به ملوان رفته و در بازگشت قراردادش با پرسپولیس تمام شد تا با پیشنهاد وسوسه انگیز استقلال راهی این تیم شود. گفته میشود بازیکنی چون کنعانی زادگان چیزی حدود یک میلیارد تومان دریافت کرده است. کاوه رضایی نیز مورد توجه پرسپولیس بود و به نظر میرسید با این تیم به توافقاتی دست یافته بود اما در نهایت سراز استقلال درآورد. قرارداد مالی رضایی نیز چیزی حدود یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان است. او قبل از پیوستن به استقلال در تیمهای ذوب آهن، سایپاوفولاد خوزستان بازی می کردو فصل گذشته نیز یکی از بهترین های لیگ برتر بود. بختیار رحمانی دیگر بازیکن جدید استقلال است؛ بازیکن فولاد و تیم ملی که گفته می شود در حضور رضایی در استقلال هم نقش داشت. با همه اینها، گفته می شود قرارداد رحمانی بالای یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان است. او هم پیشنهادهایی از دیگر تیمها داشت، ولی ترجیح داد با استقلال قرارداد ببندد. طبق شنیده ها مبلغ قرارداد وریاغفوری نیز یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان است.

بازیکنانی مانند مهدی رحمتی و خسرو حیدری که سابقه سال ها حضور در استقلال را دارند نیز ظاهرا با مبلغ قرارداد بالایی در فصل جدید برای این تیم بازی خواهند کرد. علیرضا منصوریان با اینکه برخی بازیکنان باتجربه مانند دو بازیکن یادشده را در استقلال نگه داشت اما نزدیک به ۱۲ بازیکن را از این تیم کنار گذاشت. بازیکنانی مانند آرش برهانی و حنیف عمران زاده که می توانستند هزینه زیادی روی دست باشگاه بگذارند. با همه اینها، ظاهرا امید ابراهیمی گران ترین بازیکن استقلال است؛ بهترین بازیکن این تیم در فصل گذشته که قصد داشت در فصل جدیدلژیونر شود و بعد از اینکه این انتقال صورت نگرفت، دوباره به استقلال برگشت. این بازگشت اما هزینه زیادی برای استقلال داشت و گفته می شود مبلغ قرارداد ابراهیمی بالای یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان است.

وحید امیری و احتمالا یک مهاجم ایتالیایی
 البته پرسپولیس هم از استقلال جانماند و این باشگاه هم در خرید بازیکنان مورد نظر گاهی از این تیم رقیب پیشانی گرفت. مانند آنچه در مورد انتقال وحید امیری از نفت تهران به پرسپولیس صورت گرفت. امیری که خیلی دیر به تیم ملی دعوت شد، خیلی زود توانست به بازیکنی تاثیرگذار برای تیم ملی بدل شود. او زمانی در فوتبال ایران چهره شد که به خاطر سن بالایش پدیده فوتبال ایران قلمداد نشد. بنا به همین مسائل امیری معتقد است که در فوتبال پول زیادی به دستنیاورده است. موضوعی که ظاهرانقش زیادی در پرسپولی شدن این بازیکن داشته است. ظاهرا او برای اینکه به یکی از تیم های استقلال یا پرسپولیس بپیوندد، پیشنهاد داده که بخشی از مبلغ قراردادش را بلافاصله بعد از انعقاد قرارداد دریافت کند. پیشنهادی که باشگاه پرسپولیس پذیرفته و به همین دلیل امیری به آنها پاسخ مثبت داده است. بدین ترتیب، قرارداد امیری با سرخ ها چیزی حدود یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان است و گویا ۳۰ تا ۴۰ درصد از مبلغ قراردادش را نیز دریافت کرده است. سید جلال حسینی نیز چیزی حدود یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان با پرسپولیس قرارداد بسته است.
 گفته می شود محسن مسلمان قرارداد یک میلیارد تومانی با پرسپولیس دارد و فرشاد احمدزاده نیز یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان دریافت خواهد کرد. کمال کامیابی نیا نیز با ۹۰۰ میلیون تومان در پرسپولیس ماند و احمد نورالهی نیز با ۸۰۰ میلیون تومان. جالب اینکه علیرضا بیرانوند، یکی از دروازه بان های موفق سالهای اخیر فوتبال ایران با مبلغ ۸۰۰ میلیون تومان با پرسپولیس قرارداد بسته است. در پرسپولیس بازیکنی مانند محسن ربیع خواه با قرارداد ۳۵۰ میلیون تومانی قرار است برای این تیم بازی کند.

با همه اینها، یک بازیکن خارجی می تواند سقف قرارداد در پرسپولیس را بشکند. مثلاً یک مهاجم ایتالیایی که قرار بود جای خالی مهدی طارمی را در این تیم پر کند. اما مسأله این است که با مبلغ ۶۰۰ تا ۷۰۰ هزار یورو حاضر میشود به تهران سفر کرده و برای پرسپولیس بازی کند؟ ظاهرا این بازیکن بخشی از این مبلغ را برای رضایتنامه اش میخواهد. البته احتمال اینکه مهاجم ایتالیایی با این رقم قرارداد وارد مجموعه باشگاه پرسپولیس شود، بعید به نظر می رسد.

وقتی بودجه سپاهان نصف شد
 سپاهان بر خلاف فصل نقل و انتقالات فصلی قبلی، امسال نتوانست رقابت پایاپایی با سرخابی ها داشته باشد. تیمی که برای فصل نقل و انتقالات امسال با کاهش بودجه مواجه شده و به همین دلیل با نصف بودجه سال گذشته پا به فصل نقل و انتقالات این فصل گذاشت. این تیم البته فصل قبل نتوانست انتظارات را برآورده کند و علاوه بر اینکه موفقیتی به دست نیاورد، تیم پرحاشیه ای هم بود. برای همین این باشگاه بودجه زیادی برای خرید بازیکن نداشت و محمدرضا خلعتبری با قرارداد یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومانی جزو معدود بازیکنان گران قیمت این تیم به حساب می آید. البته به غیر از سپاهان برخی تیمهای دیگر هم چنین وضعیتی داشتند و به دلیل کاهش بودجه نتوانستند در فصل نقل و انتقالات، بازیکنان مد نظر خود را جذب کنند.

وضعیت مبهم استقلال خوزستان
 استقلال خوزستان با مربیگری عبداله ویسی و با کمترین هزینه، قهرمان فصل گذشته لیگ برتر شد. با پایان یافتن لیگ برتر اما به نظر می رسد همه چیز برای این تیم تمام شده است؛ یعنی احتمال قهرمانی در فصل پیش رو، زیرا ویسی بعد از پایان لیگ بلافاصله از استقلال خوزستان جدا شد و به سپاهان رفت.

دستیار این مربی در استقلال خوزستان سرمربیگری این تیم را به عهده گرفت و البته برخی بر این باورند که دستیار ویسی با توجه به شناختشی از این تیم میتواند همچنان استقلال خوزستان را در لیگ برتر نگه داشته و حتی امید به قهرمانی دوباره هم داشته باشد اما بودجه این تیم به قدری اندک است که تنها نفراتی چون مهدی مومنی، عزت پور قاز، حسین بهرامی، حسین بازیاری و سلمان بحرانی را با هزینه کم جذب کرده است. در مقابل اما سینگ، ابدام، خنيفر، سیف الهی، نصاری، ادواردو سوارز، کولیبالی و خسوس را از دست داده است. از دست دادن خسوس، دروازه بان برزیلی که نقش زیادی در قهرمانی این تیم داشت، معلوم نیست چه بر سر استقلال خوزستان خواهد آورد
جدیدترین روش جوانسازی واژینال
سبک زندگی
کودک وبانوان
گردشگری
فناوری اطلاعات
سلامت
آشپزی
چهره ها
دکوراسیون
رازهای موفقیت
سرگرمی
نام:
ایمیل:
* نظر: