مجله خبری لحظه نما| اخبار روز، آشپزی، دکوراسیون، سبک زندگی
کد خبر: ۲۳۵۸۹
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۳۹۵ - ۰۹:۳۰
تعداد بازدید: ۲۳۲۶
قراردادهای میلیاردی فوتبال - به طور خلاصه می توان گفت فوتبال ایران از بی حساب و کتاب ترین فوتبال های دنیا است
فروش اسید فسفریک
هیولاهای مرموز
نرخ ارز
قراردادهای یک میلیاردی و باشگاه های بدهکار
مجله خبری لحظه نما:نقل و انتقالات فوتبال ایران با آنچه در اروپا به ویژه در لیگ فوتبال آلمان می گذرد، تفاوت ویژه ای دارد. به طور خلاصه می توان گفت فوتبال ایران از بی حساب و کتاب ترین فوتبال های دنیا است، در حالی که در فوتبال المان همه چیز در جایگاه اصلی خود قرار دارد و هر حرکتی در لیگ آلمان و به طور کلی لیگهای حرفه ای، تعداد بازیکنانی که در فصل نقل و انتقالات تیم خود را تغییر می دهند، انگشت شمار است اما در ایران، فقط تعداد بازیکنانی که در دو تیم استقلال و پرسپولیس در رفت و آمد هستند، به ۱۲ نفر هم می رسد.

نکته قابل توجه در لیگ آلمان این است که شرط اصلی برای خرید یک بازیکن، عدم بدهکاری باشگاه ها است. در حالی که بدهکاری در لیگ فوتبال ایران امری عادی جلوه می کند. در حال حاضر متمول ترین باشگاههای فوتبال کشور در حالی که بدهکار هستند به راحتی به فکر خرید بازیکن جدید می افتند اما اگر چنین شرایطی در باشگاهی آلمانی وجود داشته باشد، آن باشگاه حق خرید بازیکن ندارد. به عبارتی مقوله ترانسفر بازیکن در لیگ آلمان، در درجه اول با در نظر گرفتن توان مالی باشگاه و در مرحله دوم بالحاظ مسائل فنی صورت میگیرد اما مختصات فوتبال ایران این است که به راحتی پول مربی و بازیکن را نمی دهند، به راحتی دروغ میگویند و به راحتی به تعهدات خود عمل نمیکنند. حال تصور کنید در چنین شرایطی بازیکنانی با ارقام بالای یک میلیارد تومان، در نقل و انتقال بین تیمها هستند.

به نظر می رسد چنین ارقامی در فوتبالی که ویژگیهای فوق را دارد، هیچ دردی از فوتبال و ورزش دوا نمی کند. آن هم نقل و انتقالاتی که کاملا با نظر دلال ها صورت می گیرد و حتی نظر مدیر باشگاه هم جدی گرفته نمیشود، چه برسد به مربی تیم. جابه جایی چنین پول هایی در فوتبال کشوری که زمینهای چمنش بیشتر به مزارع سیب زمینی شباهت دارد، اصلا مناسب نیست!

جدیدترین روش جوانسازی واژینال
سبک زندگی
کودک وبانوان
گردشگری
فناوری اطلاعات
سلامت
آشپزی
چهره ها
دکوراسیون
رازهای موفقیت
سرگرمی
نام:
ایمیل:
* نظر: