مجله خبری لحظه نما| اخبار روز، آشپزی، دکوراسیون، سبک زندگی
کد خبر: ۲۳۶۰۶
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۹:۰۰
تعداد بازدید: ۲۶۴۹
کسی جز شما نمی تواند موفقیت را برایتان تعریف کند، بلکه خود شما درباره میزان موفقیت و معنای آن تصمیم می گیرید.
فروش اسید فسفریک
هیولاهای مرموز
نرخ ارز
هدف سخت
مجله خبری لحظه نما:کسی جز شما نمی تواند موفقیت را برایتان تعریف کند، بلکه خود شما درباره میزان موفقیت و معنای آن تصمیم می گیرید. در واقع، پیروزی در انجام دادن کارها شما را به کار بیشتر و سخت تر تشویق می کند و سبب می شود که آرزوی دیرینه تان را تحقق ببخشید، آرزویی که به شما می گوید:" دوست دارم همیشه بالاتر از بقیه قرار بگیرم."

"فرهنگ لغت" موفقیت را انجام دادن کار در حد مطلوب تعریف می کند. "ارل نایتینگل" موفقیت را تحقق یک آرمان ارزشمند، به گونه ای مترقی تعریف کرده است.

درکتاب بذرهای عظمت "دنیس ویتلی" می گوید:" هرگاه در راستای انجام دادن کاری حرکت کنیم که برایمان احترام و منزلت در پی دارد، بی شک موفق هستیم"

درحقیقت، موفقیت فرایندی بیش از تحقق یک خواسته است. بیشتر، موفقیت را خوشبختی تعریف می کردند، اما به احتمال زیاد، این تعریف بیش از حد ساده است، زیرا خوشبختی را می توان در مراحل مختلفی از زندگی تجربه کرد و حتما لازم نیست که فرد کار یا طرح ارزشمندی را به انجام برساند، بلکه در خوشبختی، مهم فرایند رسیدن به هدف است.

"رابرت شولر" کتاب "دشواری های بی دوام اند، اما سخت کوش ها دوام می آورند" را نوشته است. به عقیده او، اشخاص موفق الزاما گرفتاری های کمتری در مقایسه با سیار افراد ندارند. درواقع، شولر مدعی است که موفقیت گرفتاری های بیشتری تولید می کند، زیرا موفقیت سبب می شود که فرد مسئولیت بیشتری را برعهده بگیرد. از سوی دیگر، شکوه موفقیت و پیروزی به سرعت رنگ می بازدد، بنابراین تعریف شما از موفقیت باید چیزی بیش از انجام دادن کار باشد. در نتیجه، خوشبختی همواره در پی موفقیت به دست نمی آید، بلکه انجام دادن بخشی از کار، تلاش برای کار بیشتر را می طلبد.

در این بین، کمبود عزت نفس می تواند عامل انگیزه بخش مهمی برای افزایش تلاش و کسب موفقیت باشد، زیرا در این حالت، فرد برای اثبات خویش به تلاشی دردناک تن می دهد. حال آن که هرگز احساس واقعی رسیدن به هدف را تجربه نخواهد کرد، زیرا موفقیت می تواند به سادگی محو و کمرنگ شود.

اگر از دید شما، موفقیت بر مبنای "هیچ یا همه چیز" استوار باشد و آرمان هایی به شدت غیرواقع بینانه داشته باشید، بی شک در زمره بازندگان قرار گرفته و ضرر خواهید کرد. این درحالی است که پیروزی می تواند پیش بینی شکست باشد. درواقع، رسیدن به موفقیت می تواند مقدمه ای برای شسکت باشد، زیرا فردی که در پی موفقیت است برای کسب درآمد بیشتر، دستیابی به رکوردهای بهتر و تولید مداوم زیر فشار است.

براساس گفته دکتر" لارنس چنوت" وران پزشک، موفیت گاه خلاقیت را در اشخاص از بین می برد. از این رو، اشخاص به شدت تلاش می کنند تا سرپرستان خود را تحت تاثیر قرار دهند. در نظر آنان، سایر افراد موانعی هستند که آنها را از رسیدن به هدف هایشان باز می دارند، اما در بدترین شکل، آنان دوستی ها را فدا می کنند، اعتماد به نفس خود را از دست می دهند و تحت تاثیر اوهام و افسردگی های روانی قرار می گیرند.

جدیدترین روش جوانسازی واژینال
سبک زندگی
کودک وبانوان
گردشگری
فناوری اطلاعات
سلامت
آشپزی
چهره ها
دکوراسیون
رازهای موفقیت
سرگرمی
نام:
ایمیل:
* نظر: