مجله خبری لحظه نما| اخبار روز، آشپزی، دکوراسیون، سبک زندگی
کد خبر: ۲۳۶۱۱
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۱:۳۷
تعداد بازدید: ۲۴۴۰
نام این چشم «چشم مجازی» و از تکنولوژی جدید برخوردار است که با استفاده از دو دوربین می تواند یک نمای سه بعدی از فضای پیش روی ایجاد کرده و
فروش اسید فسفریک
هیولاهای مرموز
نرخ ارز
تابناک:سربازان آمریکایی با این دیدگاه به نبرد اعزام می شوند که در گوشه ای خطری در کمین است. اکنون آژانس تحقیقات دفاعی پیشرفته یا همان دارپا، در تلاش است، چشم جدیدی به این سربازان بدهد که به وسیله آن خواهند توانست بدون ورود به محدوده خطر و از فاصله ای مطمئن، همه خطرهای پنهان شده در گوشه و کنار را ببینند.

نام این چشم «چشم مجازی» و از تکنولوژی جدید برخوردار است که با استفاده از دو دوربین می تواند یک نمای سه بعدی از فضای پیش روی ایجاد کرده و با بردن آن به درون واقعیت مجازی به سربازان آمریکایی قابلیت دید کامل محدوده با چرخش 360 درجه را بدهد.

این تکنولوژی که مخصوص نیروی نظامی آمریکا طراحی شده، به سربازان این امکان را می دهد که قبل از داخل شدن به یک محدوده پر خطر از همه خطرات احتمالی که در گوشه و کنار محدوده پنهان شده یا وجود دارد، اطلاعات کسب کنند.

«ترونگ تران» مدیر طراحی و توسعه چشم مجازی برای دارپا در این باره می گوید: پرسش اصلی دارپا این است که آیا می تواند با استفاده از اطلاعاتی که داریم، چیز بیشتری از حد معمول به دست آوریم و آیا با استفاده از این اطلاعات و دوربین ها قادر خواهیم بود، چیز بیشتری از حالت معمولی و عادی ببینیم یا نه؟ با طرح این پرسش، دارپا این تکنولوژی را به گونه ای طراحی کرده که با استفاده از هر نوع دوربین پاسخگو باشد.

با استفاده از این تکنولوژی سربازان نه تنها قادر به هر آنچه در یک محدوده وجود دارد، خواهند بود، بلکه می توانند در تمام این محدوده و همه زاویه های آن در نمایی 360 درجه حرکت کنند. این کار با استفاده از کنترلرهایی متصل به لپ تاپ و با استفاده از نقشه مجازی تهیه شده از فضای مورد صورت می گیرد.

در مورد موقعیت های اضطراری که از پیش دوربین در آنها وجود ندارد، نقش ربات ها یا پهپادهای کوچک با قابلیت مانور بالا مهم می شود. این وسیله ها با قرار دادن دو دوربین در دو زاویه مختلف به چشم مجازی امکان تصویر برداری از کل فضا و تلفیق آنها در یک نقشه سه بعدی کامل را می دهد.

نکته جالب آنکه این تکنولوژی کاربردهای شهری نیز دارد و برای مثال در مورد آتش سوزی های می تواند با نشان دادن شعله های آتش،دقیق به آتش نشان ها برای استراتژی نجات کمک زیادی بکند.

این تکنولوژی بر اساس پردازنده های گرافیکی NIVIDIA Tesla K20 طراحی شده که به سادگی در داخل یک لپتاپ قرار میگیرد و قابلیت های پردازشی فوق العاده آن، اجازه تهیه نقشه های سه بعدی را به سادگی فراهم می کند.

معرفی چشم مجازی سربازان آمریکایی «دارپا»

معرفی چشم مجازی سربازان آمریکایی «دارپا»
جدیدترین روش جوانسازی واژینال
سبک زندگی
کودک وبانوان
گردشگری
فناوری اطلاعات
سلامت
آشپزی
چهره ها
دکوراسیون
رازهای موفقیت
سرگرمی
نام:
ایمیل:
* نظر: