مجله خبری لحظه نما| اخبار روز، آشپزی، دکوراسیون، سبک زندگی
کد خبر: ۲۳۶۱۳
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۰۷ شهريور ۱۳۹۵ - ۲۱:۲۸
تعداد بازدید: ۲۴۸۶
در همه جای دنیا هنرمندان و افراد معروف، زندگی متفاوتی را تجربه می کنند. آن ها غالباً حریم شخصی امنی ندارند و همه زندگی و رفتار و سکنات شان زیر ذره بین است.
فروش اسید فسفریک
هیولاهای مرموز
نرخ ارز

شایعه سازان

مروری بر شایعه ها و حاشیه های این روزهای بازیگران و مجریان تلویزیونی

سایه شوم شایعه بر زندگی چهره ها

سیب سبز:در همه جای دنیا هنرمندان و افراد معروف، زندگی متفاوتی را تجربه می کنند. آن ها غالباً حریم شخصی امنی ندارند و همه زندگی و رفتار و سکنات شان زیر ذره بین است. حاشیه امن و آرامش برای این گروه از افراد سرشناس در همه دنیا بسیار شکننده و نازک است. متأسفانه در سال های اخیر در ایران نیز بازار شایعات و قصه پردازی های دروغ درباره زندگی بازیگران و چهره های مشهور باب شده و با رونق گرفتن وسایل ارتباط جمعی، رسانه های دیجیتال و همین طور فناوری هایی مثل وایبر و واتس آپ و  تلگرام روز به روز بر شدت این شایعات افزوده می شود. روزی نیست که به کانال های تلگرامی سر نزیم و با خبر مهاجرت، ازدواج، جدایی، بیماری و حتی مرگ این افراد سرشناس رو به رو نشویم. با هم مروری داریم بر تازه ترین شایعات تلگرامی درباره چهره های سرشناس و بعد از آن دیدگاه های حسن عسگری فر روانشناس را درباره دلایل بروز این شایعات بخوانید.

شایعه اول: شایعه ازدواج احسان علیخانی

شایعه ها دست بردار نیستند. این برای اولین بار نیست که شایعه ازدواج احسان علیخانی در سایت ها، کانال ها و شبکه های اجتماعی منتشر می شود بدون آنکه صحت و سقم آن توسط این بازیگر تأیید شود. شایعه سازها انگار دست بردار نیستند. هنوز خستگی های یک ماه تلاش و کار بی وقفه احسان علیخانی مجری و تهیه کننده ماه عسل از تنش در نرفته بود که انتشار یک شایعه او را کلافه و وادار به واکنش کرد. او در پست موقتی که در اینستاگرامش منتشر کرده بود، نوشت: سلام رفقای عزیز! می خندم فقط می خندم به تمام این شایعات، توهم ها، دروغ های مزخرف، سال هاست عادت کردم که قبل و بعد هر کاری که می سازم عده ای بیمار و بی وجدان، دروغ های رنگی و طراحی شده بسازند و بتازند به من و اندک آبرویی که نزد شما دارم. می خندم که بفهمند زندگی آن قدرها جدی نیست، می خندم که بفهمند اگر آن ها با این دروغ ها، آرزوی رفتن آرامش از زندگی من را دارند من با لبخند برای شان آرزوی آرامش می کنم و حیف از این همه خلاقیت و پشتکار که صرف خلق دروغ های رنگی و شایعات پرطرفدار می کنند، کاش قلب های شان قرار بگیرد و کمی به خودشان برسند، همه این دروغ ها و شایعات برای یکی مثل من طبیعی است، اما قسمت تعجب برانگیز، توجه و باورکردن عده ای از شما دوستان عزیز است. رفقا این چرندیات ارزش فکر کردن هم ندارد چه برسد به باور کردن... خدایا زور ما به تعدادی از عزیزان دروغ پرداز و شایعه ساز در فضای مجازی نمی رسد تو برای شان خدایی کن و بیدارشان کن که فضای مجازی هم خدایی دارد.

پیش از این نیز شایعه ازدواج احسان علیخانی با یکی از مجریان تلویزیون منتشر شده بود که با تکذیب رسمی هر دو مجری همراه بود.

توصیه احسان به کامنت گذاران عصبانی

مجله خبری لحظه نما:احسان علیخانی که بلد است چطور از کنار این حرف های بی پایه و اساس بگذرد خیلی وقتش را صرف شایعه سازها نمی کند و تنها با یک پست تلگرامی ماجرا را فیصله می دهد و آن ها را به خدای شان واگذار می کند که به راه راست هدایت شان کند. اما او در ادامه پستش به همه هوادارانش توصیه می کند تا برای پیگیری اخبارش فقط به اخباری که از طریق خود او، رسانه های معتبر و پیج شخصی اش منتشر می شوند، اعتماد کنند. او در ادامه به افرادی که در کامنت های زیر پستش با هم دعوا می کنند و احیانا به یکدیگر ناسزا می گویند، می گوید: رفقا کسی که انسان است خانواده می فهمد شرف دارد و نجابت و حتی اندکی تربیت، فحش نمی دهد، گفت و گو می کند. فحش نوشتن کار ساده ای است و نشانه شأن خانوادگی ماست، تو آرام باش شعر بنویس و جملات خوب، کسی که فحش می دهد عصبانی است تو بزرگ باش بهش آرامش هدیه بده و جملات خوب، حتما روزی پشیمان می شود و به تو سلام می کند ... مخلص همه، حتی شما دوستان شایعه ساز و دروغ پرداز!

شایعه دوم: شایعات، استاد را هم رها نکرد

خدا نکند که هنرمند بزرگ و معروفی بیمار شود. آن وقت است که از در و دیوار شایعه می بارد. استاد محمدرضا شجریان نوروز امسال با انتشار یک فیلم از بیماری خود خبر داد و همه ما اندوهگین بیماری او شدیم. اما زمانی اندوه مان بیشتر شد که شایعه سازان بیکار ننشسته و باز هم اخلاق را زیر پا گذاشتند. یکی از کانال های تلگرامی خبری با این مضمون که «به نقل از اخبار تأیید نشده محمدرضا شجریان، خواننده آواز سنتی ایرانی به کما رفته» همه را شوکه کرد. این خبر در حالی منتشر شد که ساعت 3 و30 دقیقه شب به وقت آمریکا بود. مسلماً مشخص بود که در این ساعت از شب کسی از اطرافیان استاد این خبر را منتشر نمی کند و «اخبار تأیید نشده» چندان قابل وثوق نیست. خوشبختانه قبل از اینکه نگرانی ها درباره استاد زیاد و همه گیر شود، رایان شجریان، پسر استاد این خبر را تکذیب کرد و در یادداشتی که در خبرگزاری های معتبر منتشر شد، نوشت: «دیروز که با پدر مشغول صحبت کردن بودیم، از دلتنگی بیکران خود به ایران و مردم عزیزش یاد می کردند. شایعه ها مبنی بر کما رفتن پدر به هیچ عنوان صحت ندارد؛ لذا از شایعه بی معنا خودداری کنید و تا خبری از صفحه های رسمی خانواده این جناب منتشر نشده است، خبری را باور نکنید.»

شایعه سوم: همکاری روناک با مگنولیای جم تی وی!

ماجرای روناک یونسی یکی دیگر از خبرهای پرحاشیه این روزهای دنیای مجازی که خیلی زود در گروه ها و کانال های رسمی و غیر رسمی منتشر شد، ماجرا از این قار بود که نام روناک یونسی در تیتراژ یکی از سریال های ایرانی شبکه جم با عنوان مگنولیا به عنوان دستیار لباس به چشم خورد. همین موضوع باعث شد تا سایت ها و گروه های تلگرامی خبری را با این عنوان که «روناک یونسی هم به جم پیوست» منتشر و در صدر اخبارشان قرار دهند.

انتشار این خبر در شرایطی که بازیگرانی چون چکامه چمن ماه، رابعه اسکویی، بهارک صالح نیا و ... با حضور در تلویزیون جم حضور مستقیم در تولیدات سینمایی آن داشتند ذهن ها را به این سمت برد که این خبر نیز می تواند از جمله خبرهای قابل اعتنا باشد. اما تکذیبیه روناک یونسی کار را ساده کرد. او اعلام کرد «من در تمام این مدت مشغول بازی در سریال آسپرین بودم و این موضوع به راحتی در صفحه های شخصی من و فضای مجازی قابل اثبات است.» او با قاطعیت گفت که این اتفاق یک تشابه اسمی است که هیچ واقعیتی ندارد.

شایعه چهارم: فرناز رهنما هم به جم پیوست؟

مجله خبری لحظه نما:یکی دیگر از اخباری که توسط کانال های خبری این روزها دست به دست می شود، ماجرای مهاجرت فرناز رهنما و پیوستن او به شبکه ماهواره ای جم است. این خبر هم از جمله اخباری بود که به تیتر داغ بسیاری از کانال ها و سایت های خبری تبدیل شد. خبر این بود : فرناز رهنما که در نقش نازنین همسر دوم دکتر نیما افشار در سریال ساختمان پزشکان ایفای نقش می کرد به زودی فعالیتش را با شبکه ماهواه ای جم آغاز می کند. این خبر نیز حواشی زیادی را با خود به دنبال داشت و حرف و حدیث های زیادی را به وجود آورد. اما فرناز رهنما به شایعه سازان مهلت نداد او خیلی زود این خبر را تکذیب کرد و گفت: این خبرها همه جوک و شوخی است. امکان ندارد این اتفاق برای من بیفتد. کاملا این خبر را تکذیب می کنم. من سر خونه زندگی ام هستم و امکان ندارد چنین اشتباهی را انجام بدهم. در حال حاضر هم به کارهای شخصی ام می رسم و سر کار جدیدی نیستم.

شایعه پنجم: از ریفلاکس معده تا سرطان حنجره

شنیدن خبر ابتلای فریدون آسرایی، خواننده محبوب پاپ به بیماری سرطان حنجره همه ما را شوکه کرد. او که کمتر مورد هجوم شایعات بوده و تقریبا بدون حاشیه فعالیت می کند اما مراجعه اش به بیمارستان برای یک مشکل کوچک، یک شایعه بزرگ برایش رقم زد چون این خبر به سرعت در فضای مجازی دست به دست شد و همه در پی اخبار موثق و البته تکذیب آن بودند که خوشبختانه خبر تکذیب شد. فریدون شخصاً در این مسئله دخالت کرد و نگرانی ها را از بین برد او با گلایه از انتشار چنین شایعاتی به خبرگذاری ایرنا گفت: «خدا را شکر که سرطان حنجره ندارم، و در حال حاضر حال بسیار خوبی دارم. چندی پیش با خبرنگاری صحبت کرد که در آن گفتگو اعلام کرده بود که من ناراحتی حنجره پیدا کرده ام که به خاطر رفلاکس معده بوده است. با توجه به ناراحتی پیش آمده دکتر اعلام کرده بود که وضعیت خوبی ندارم و در مرحله ی نزدیک به سرطان قرار دارم که پس از دو ماه و با صرف دارو و انجام عمل جراحی بهبود پیدا کردم.»

آسرایی تصریح کرد: «من دقیقاً همین مطلب را به خبرنگار موردنظر اعلام کرده بودم؛ در حالی که وی شایعه پراکنی کرده و اعلام کرده بود که فریدون آسرایی به سرطان حنجره مبتلا شده است، این روزها حال بسیار خوبی دارم و در مدت دو ماهی که دارو مصرف می کردم تحت یک جراحی «مری» هم قرار گرفته ام که برای بهبود وضعیت حنجره ام لازم بود.»

شایعه ششم: یک عکس پر حاشیه

چندی پیش عکسی از امین زندگانی منتشر شد که او را در تابوت نشان می داد؛ در حالی که پرچم ایران بر شانه اش دارد؛ بنابراین فرصت جدید برای شایعه پردازان فراهم شد تا این بار یکی از بازیگران جوان را هدف قرار دهد و یکی از سایت های اصطلاحاً زرد، این عکس را منتشر کرده و از فوت این بازیگر خبر داد. جالب اینجاست که به این شایعه، واژه ی «عکس های کالبد شکافی»! را هم چسبانده و به نوعی سعی در جلب مخاطب داشتند و جالبتر اینکه در این اخبار آمده بود که «به خاطر مشکوک بودن فوت ناگهانی این هنرمند محبوب و کالبدشکافی این خبر احتمالاً فردا از طریق رسانه های دیگر اعلام خواهد شد. هنوز این خبر تأیید و تصریح نشده است.» بعد از انتشار این خبر الیکا عبدالرازقی، همسر امین زندگانی این خبر را تکذیب کرد و آن را شایعه دانست . و این عکس را یکی از صحنه های فیلم «24 سپتامبر» و مربوط به فاجعه ی منا دانست که زندگانی در سکانسی از آن به عنوان یکی از فوت شدگان ایفای نقش کرده است.

جدیدترین روش جوانسازی واژینال
سبک زندگی
کودک وبانوان
گردشگری
فناوری اطلاعات
سلامت
آشپزی
چهره ها
دکوراسیون
رازهای موفقیت
سرگرمی
انتشار یافته: ۱
غیر قابل انتشار: ۰
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۵۱ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۲
0
2
بسیار اموزنده
نام:
ایمیل:
* نظر: