مجله خبری لحظه نما| اخبار روز، آشپزی، دکوراسیون، سبک زندگی
کد خبر: ۲۳۶۲۵
تاریخ انتشار: ۰۸ شهريور ۱۳۹۵ - ۰۰:۵۴
تعداد بازدید: ۱۹۶۴
برای کاشت ریش تنها می توان از موهای خود فرد استفاده کرد. اما نکته مهم اینجاست که ساختار موی سر با موی ریش از نظر قوام و جنس متفاوت است.
فروش اسید فسفریک
هیولاهای مرموز
نرخ ارز

همه چیز درباره کاشت ریش و سبیل طبیعی

روی صورت تان مو بکارید!

سیب سبز:در بسیاری از فرهنگ ها در گوشه و کنار دنیا داشتن ریش برای مردان از جمله نشانه های مردانگی و قدرت و اقتدار است. نشانه ای که با بلوغ پسران نوجوان آغاز می شود و حس مردانگی و شجاعت را در آن ها تقویت می کند. اما امان از روزی که این نشانه ها به هر دلیلی سر و کله شان روی صورت پسران جوان پیدا نشود. کار از بیخ خراب می شود. اما گاهی اوقات به دلایل مختلف مثل مشکلات ژنتیکی ممکن است این رشد اتفاق نیفتد یا بر اثر حادثه ای صورت دچار مشکل شده و رشد موهای آن دچار اختلال شود. در موارد زیادی این اتفاق اعتماد به نفس پسران جوان را از آن ها می گیرد و شاید با خودشان فکر کنند که از نظر دیگران مردان کاملی نیستند در نتیجه آن ها را به این فکر بیندازد که مانند کاشت موی سر، ریش و سبیل هم بکارند اما این که چنین کاری چقدر ضروری است و آیا می توان نتیجه مساعد از آن گرفت.

چه افرادی می توانند کاشت انجام دهند؟

در مورد  کاشت ریش شاید بتوان دو گروه از افراد را به انجام آن توصیه کرد؛ یک گروه آن هایی هستند که در یک حادثه یا سانحه یک اسکار یا جای زخم روی صورت شان به جا مانده است. این جای زخم ممکن است مانند یک جای بریدگی یا خط در ناحیه سبیل یا ریش، محدود و با وسعت کم باشد و گاهی هم ممکن است این جای زخم وسیع تر باشد، به طور مثال فردی که دچار حادثه سوختگی شده و ابعاد ضایعه اش وسیع تر از یک خط و جای زخم کوچک است. این اتفاق از لحاظ زیبایی فرد را تحت تأثیر قرار می دهد. چون جای زخم باعث از بین رفتن ریشه مو می شود و بعد از بهبود زخم دیگر مویی در آن قسمت رشد نمی کند. یک گروه دیگر افرادی هستند که به صورت ژنتیکی رشد موی صورت ندارند.

این افراد حتی ممکن است رشد کم موی صورت را داشته باشند اما در برخی قسمت ها پوست، خالی از موست. این دو گروه کاندیداهای مناسبی برای انجام کاشت هستند.

مو از کجا بکاریم؟

برای کاشت ریش تنها می توان از موهای خود فرد استفاده کرد. اما نکته مهم اینجاست که ساختار موی سر با موی ریش از نظر قوام و جنس متفاوت است. در این موارد معمولا موهای حاشیه سر مورد مناسبی است چون موهای سر این قدرت دارند که حتی تا 30 سانتی متر هم بلند شوند. در حالی که موهای ریش شدی حدود 5 تا 10 سانتی متر دارند. علت انتخاب موهای حاشیه سر این است که طول کوتاه تری دارند و برای کاشت مناسب تر به نظر می رسند. البته باید به این نکته هم توجه داشت فردی که قرار است این کار برایش انجام شود به اندازه کافی مو برای کاشت داشته باشد. هرچند که در این روش به هیچ عنوان تراکم ریش مانند تراکم ریش طبیعی نیست اما افرادی که موی پر تراکمی دارند انتخاب بهتری هستند.

موی سر و ریش فرق دارد!

مجله خبری لحظه نما:موهای سر از نظر خصوصیات ظاهری متفاوت از موهای ریش هستند؛ به طوری که ممکن است کسی موهای سرش صاف داشته باشد و موهای ریش او حالت مجعد و حتی از نظر رنگ هم ممکن است یک ناحیه پررنگ تر از ناحیه دیگر باشد؛ بنابراین دوگانگی جنس و ماهیت مو در این دو قسمت باعث می شود نتیجه فوق العاده ای ایجاد نشود و در نهایت مانند پارچه ای وصله خورده به نظر برسد. علاوه بر این، رشد سریع تر و طولانی تری که در موهای سر وجود دارد ممکن است در بلند و کوتاهی موها عدم تناسب ایجاد کند و مرتب کردن ریش را برای فرد سخت کند.

سختی های کاشت ریش

یکی از مشکلات مهم در کاشت ریش این است که وقتی مو کاشته می شود، نمی توان مطمئن بود جهت و راستای مو دقیقا شبیه موهای اطراف آن باشد؛ بنابراین وقتی ریش بلند باشد، می تواند منظره ی نامرتبی ایجاد کند که آن هم باب میل نباشد. به همین دلیل اگر فردی بخواهد برای پرپشتی ریش این کار را انجام دهد، نمی تواند نتیجه ایده آل را به دست آورد. اما همان طور که گفته شد با وجود همه ی این مشکلات ممکن است از نظر فردی که دچار اسکار شده یا کم پشتی مو دارد همه این اشکالات پذیرفتنی باشد و با انجام این کار از نظر روحی آرامش بیشتری به دست آورد.

به چه کسانی توصیه نمی شود

در مواردی که فردی دچار طاسی منطقه ای می شود این نوع کاشت ریش به او توصیه نمی شود. همان طور که گفته شد افرادی هم که ریش کم پشتی دارند و دوست دارند آن را پرپشت کنند، مناسب انجام این کار نیستند؛ علاوه بر این دو دسته، افرادی که سوختگی وسیعی دارند هم بهتر است که این کار را انجام ندهند چون کاشت مو در پوستی که دچار سوختگی شده نتیجه مطلوبی ندارد؛ دلیل آن هم این است که این نواحی خون رسانی مطلوبی ندارند و مانند این است که بخواهید در یک زمین شوره زار زراعت و کشاورزی کنید؛ بنابراین در افرادی که اسکار بسیار وسیعی دارند و برای کاشت نیاز به مقدار زیادی مو وجود دارد، انرژی، وقت و هزینه زیادی هدر می رود.

برای کاشت صبر کنید

افرادی که به هر دلیلی ریش کم پشتی دارند و به آن قانع نیستند و می خواهند که حتماً کاشت ریش انجام دهند، بهتر است تا 30 سالگی صبر کنند چون تا این سن موها حداکثر میزان رشدشان را خواهند داشت و لزوم یا عدم لزوم انجام این کار در این سن واضح تر می شود. چه بسا افرادی که در سنین پایین اقدام به این کار کرده اند و در ادامه، افزایش مو را شاهد بوده اند.

روش انجام کار چیست؟

حالا که فرد به مرحله انجام کاشت ریش رسیده است باید بداند وسعت کاشت در میزان زمان مورد نیاز برای عمل تأثیرگذار است. یکی از روش های مناسب برای این کار روش fit است که در آن تارهای مو بدون ریشه از سر برداشته می شود و به محل مورد نظر انتقال می یابد. مدت عمل حدود 4-5 ساعت در موارد محدود و 7-8 ساعت برای موارد سریع تر است. اگر وسعت عمل زیاد باشد گاهی ممکن است چند ماه بعد کاشت مو دوباره تکرار شود تا بتوان به نتیجه مورد نظر رسید. این واقعیت هم وجود دارد که گاهی موهایی که در ابتدا جا به جا شده اند به دلیل شوکی که به آن ها وارد شده، به طور موقت می ریزند و بعد که دوباره این کار انجام شد تازه رشد مو انجام می گیرد. حداقل مدتی که بتوان ارزیابی نسبی نسبت به رشد موها داشت، 6 ماه بعد از عمل است.

مراقبت های مهم کدامند؟

- مراقبت هایی در این مورد لازم است چون موهایی که هنوز سست هستند ممکن است اثر دستکاری نامناسب از جای شان خارج شوند؛ بنابراین باید آن ها را از دست رفته تلقی کرد.

- این احتمال وجود دارد که در محل کاشت عفونت ایجاد شود که در این صورت با نظر پزشک آنتی بیوتیک تجویز می شود.

- نحوه باز کردن پانسمان هم باید با نظر پزشک معالج انجام شود.

- تا چند روز بعد از انجام کاشت ریش و سبیل، پوسته هایی اطراف موهای کاشته شده به وجود می آیند که باید این ناحیه کاملا خشک بماند.

- از روز دوم پس از کاشت ریش و سبیل، فرد می تواند فعالیت های عادی خود را ادامه دهد و نیاز به مراقبت ویژه ندارد.

عوارض این کار چیست؟

یکی از عوارض مهم انجام این کار احتمال برگشت مو به داخل پوست و رشد آن در داخل پوست است. در این حالت این طور به نظر می رسد که تیغی در داخل پوست قرار گرفته و این ناحیه را دردناک می کند چون بدن مانند جسم خارجی با آن برخورد می کند. این ناحیه مرتب جوش های عفونی می زند و فوق العاده دردناک است. احتمال ایجاد چنین عارضه ای در چند هزار پیوند بسیار کم است اما دور از انتظار نیست. از سوی دیگر ممکن است گاهی این موهای کاشته شده در قسمت های حساس پوست قرار بگیرند و تا مدتی موها حساس باشند و فرد با شستن صورت درد غیرعادی را تجربه کند که به مرور زمان از بین می رود. یکی از مواردی که باید به آن توجه کرد این است که ممکن است انجام عمل پیوند در محل اسکار رشد مویی را ایجاد نکند و این برای فرد بسیار ناخوشایند است.

هرچند که در این روش به هیچ عنوان تراکم ریش مانند تراکم ریش طبیعی نیست اما افرادی که موی پر تراکمی دارند انتخاب بهتری هستند.

جدیدترین روش جوانسازی واژینال
سبک زندگی
کودک وبانوان
گردشگری
فناوری اطلاعات
سلامت
آشپزی
چهره ها
دکوراسیون
رازهای موفقیت
سرگرمی
نام:
ایمیل:
* نظر: