مجله خبری لحظه نما| اخبار روز، آشپزی، دکوراسیون، سبک زندگی
کد خبر: ۲۳۶۳۷
تاریخ انتشار: ۰۹ شهريور ۱۳۹۵ - ۰۰:۵۸
تعداد بازدید: ۸۰۶۵
برای برنزه شدن و داشتن پوستی با رنگ زیبا با هر روشی (آفتاب، سولاریوم، اتوبرنزه) سه مرحله وجود دارد:
فروش اسید فسفریک
هیولاهای مرموز
نرخ ارز

دانشنامه انتخاب بهترین و موفق ترین برنزه کننده ها

با خیال راحت برنزه شوید

سیب سبز:در این فصل کسب و کار استخرهای روباز و دستگاه های سولاریومحسابی سکه است. باید جز زیبایی به عوارض جانبی ساعت های طولانی در معرض آفتاب قرار گرفتن با اشعه های خطرناک سولار هم فکر کرد. عوراضی که در طولانی مدت به شکل مشکلات پوستی بروز کرده و مدت ها برای برگشتن به سلامت آن زمان لازم است. اما در کنار همه این روش های پر دردسر برنزه کردن، لوسیون، کرم و اتوبرنزه هایی موقت پوست هم هستند که با وجود آن ها دیگر نیازی به آفتاب گرفتن طولانی نیست و مثبت ترین نکته استفاده از آن ها در امان ماندن از عوارض برنزه شدن های غیراصولی است. در این مطلب از راهنمایی های کاربردی دکتر التفاتی حتما استفاده کنید.

برنزه شدن به چه قیمتی است

همه ما در فصل تابستان بیشتر از فصول دیگر، به فکر برنزه کردن پوست خود هستیم، تصمیمی که به دلیل ساعات طولانی روز، درجه ی بالای دما و نبود آب و هوای مناسب در فصول دیگر به ذهن مان خطور می کند تا با روش های سریع، رنگی تازه به پوست مان بدهیم اما این کار روش های زیادی از جمله گرفتن حمام آفتاب در استخرهای رو باز و استفاده از دستگاه های سولاریوم و محصولات آرایشی و بهداشتی پیش روی ما است که به عنوان برنزه کننده های موقت امتحان شان را پس داده اند. با این حال مهم ترین مسئله بررسی این نکته است که کدام گزینه مناسب پوست شماست و قرار نیست با زیباتر شدن آن سلامت شما به خطر بیفتد.

در روش اول، یعنی حمام آفتاب، باید بگویم در اینکه آفتاب برای سلامت انسان ضروری است شکی نیست ولی آیا این روشی مناسب و سنجیده برای رنگ دادن به پوست است؟ آیا خوش رنگ شدن پوست ارزش آسیب رساندن به آن را دارد؟ شدت نور آفتاب بین ساعات 12 تا 16 بیشترین آسیب را با رساندن اشعه های مضر به کروموزوم های سلولی پوست می رساند، در حالی که خیلی از ما با یک تصور اشتباه به این فکر می کنیم که اگر در همین موقع از روز بدون مراقبت های ویژه زیر نور آفتاب پوست مان تیره شود رنگی پوستی زیباتر خواهیم داشت و حتی در بعضی مواقع سرحال تر و شاداب تر به نظر می رسیم بی خبر از اینکه این شکل برنزه شدن نشانه ی آسیب و سوختگی پوست است.

صدمه ای خاموش و جدی که خود به مرور زمان باعث پیری زودرس، ایجاد لک در صورت و بدن و حتی در بسیاری از موارد بیماری های پوستی و سرطان می شود. با این توضیح که استفاده از محصولات تأیید شده برای قرار گرفتن در برابر اشعه آفتاب این صدمه را به حداقل می رساند.

ضدآفتاب؛ شرط مراقبت از پوست

بر این باور که آفتاب کم ترین هزینه را در کنار لذت بخش بودن دارد حق با شماست اما همین برنزه شدن باید به صورتی به پوست تان تحمیل شود که کمترین خطر را به همراه داشته باشد. به گفته متخصصان مراقبت از پوست در برابر آفتاب شرط عقل است به همین خاطر در همه ی روزها و فصل های سال حتی در روزهای ابری و سرد استفاده از ضدآفتاب برای همه نوع پوست، از روشن ترین تا تیره ترین الزامی است. با این تفاوت که برای محافظت کامل از پوست های تیره نوع SPF های پایین آن و برای پوست های روشن SPFهای بالا مناسب است. پس ضمن استفاده از روزانه ی ضدآفتاب هر دو ساعت یک بار آن را تمدید کرده و در شرایط جوی متفاوت مانند کوهستان یا ارتفاعات بالا حتی هر 30 دقیقه استفاده از آن تکرار شود. آفتاب در کنار مزایای بیشمار خود گاهی می تواند خطرساز هم باشد با این حال توصیه ما این است که ضمن توجه به نکات ذکر شده، در فصول پاییز و زمستان که کمتر هوا آفتابی است سعی کنید به یک تعطیلات نزدیک در جنوب کشور که آب و هوای مناسب و گرمی دارد، برویم چون کمبود آفتاب حتما در روحیه تک تک ما تأثیر منفی می گذارد و وجود آن با در نظر گرفتن نکات بالا نشاط آور و ضامن سلامت است.

اتوبرنزه های پرطرفدار

مجله خبری لحظه نما:این روزها با تعداد بالای محصولات برنزه کننده به شکل کرم و اسپری های قوی استفاده از برنزه کننده های موقت بسیار کاربردی و بی خطر است. روشی که با کمک یکی از محصولات رنگ دلخواه خود را انتخاب و با چند بار مصرف به آرزوی تان به سالم ترین روش در کوتاه ترین زمان ممکن می رسید. به علاوه اینکه پوست را همزمان با تغییر رنگ، تغذیه کرده و با خواص طبیعی از سلول های زنده پوست محافظت می کند.

3 روش برنزه شدن

1- با یک اتوبرنزه موقت که به صورت اسپری روی پوست می نشیند و کمترین خطر را در کنار نتیجه بخش بودن دارد (رنگ پوست مصرف کننده به همان سرعت رنگ گرفتن، پاک می شود)

2- با تابش آفتاب که طبیعی ترین برای تغییر رنگ پوست است (در ساعت های کوتاه و با رعایت نکاتی مانند استفاده از کرم های برنزه کننده مخصوص قرار گرفتن در برابر آفتاب)

3- با استفاده از دستگاه های سولاریوم که بیشترین خطر را دارد چون در زمان بسیار کوتاهی اشعه های بسیار قوی آن پوست را آزار می دهند ولی در این روش سرعت برنزه شدن بسیار بالا است و قابلیت کنترل رنگ هم در آن وجود دارد البته در برنزه کردن با سولاریوم شما می توانید شدت اشعه را کنترل کرده و مدت کمتری از آن استفاده کنید تا در نتیجه آسیب کمتری به پوست تان برسد.

برنزه شدن با سولاریوم

اشعه دستگاه های سولاریوم که در هر بار اصولاً بین 5 تا 15 دقیقه استفاده می شوند 3 تا 8 برابر بیشتر به پوست صدمه وارد می کنند. در حالی که می توان این آسیب را کنترل و با تنظیم درجه اشعه آن نگران خطرات بعدی آن نبود اما متأسفانه در کشورمان دستگاه های بسیاری است که در بعضی موارد به وسیله اشخاص بدون تجربه برای ایجاد بازار کار استفاده می شوند و سودآوری مجالی برای فکر کردن به سلامت مصرف کنندگان به آن ها نمی دهد، اما در مقابل عده ای با دانش حرفه ای در این زمینه با ارائه دستگاه های مدرن زمان پیشنهادی را با در نظر گرفتن روشن یا تیره بودن پوست شما رعایت و تنظیم می کنند.

نکته مهمتری که قبل از رفتن به داخل دستگاه باید بدانید آگاهی از Photo type یک تا 6 پوست است، اما این اصطلاح در پوست به چه معناست؟

اشخاص با پوست بسیار روشن و موهای بور از جمله اروپایی های شمالی درجه رنگ یک تا دو ر ادارند، ما ایرانی ها اصولا 3 تا 4 هستیم و سیاهپوستان بیشترین درجه رنگ پوست 5 تا 6 را دارند که البته در استان های شمالی و جنوبی ایران می توان شماره یک تا 2 و 5 تا 6 را هم دید پس در استفاده از سولاریوم ضمن توجه به بهداشت محیط حتما باید نسبت به عدد درجه تیپ پوست خود مقدار زمان استفاده از دستگاه را زیاد یا کم کنیم.

سه قدم تا برنزه شدن

برای برنزه شدن و داشتن پوستی با رنگ زیبا با هر روشی (آفتاب، سولاریوم، اتوبرنزه) سه مرحله وجود دارد:

1) قبل از برنزه شدن: در هر سه روش پوست باید تمیز و بدون هیچ آرایشی باشد به علاوه اینکه پیشنهاد می شود که یک تا دو روز قبل از این کار از یک لایه بردار استفاده کنید تا سلول های مرده از روی پوست برداشته شود برای از بین بردن موهای زاید بدن در صورت نیاز موبر یا تیغ حتما استفاده شود.

از طرفی پوست حتما باید خشک باشد بنابراین باید از مرطوب کننده قبل از برنزه شدن استفاده نکنید. برای استفاده راحت تر از اتوبرنزه ها از یک دستکش یکبار مصرف جراحی کمک بگیرید و بعد محصول را به خود اسپری کنید. قبل از استفاده از سولاریوم، جواهرات و زیورآلات خود را در بیاورید.

2) هنگام برنزه شدن: قبل از وارد شدن به سولاریوم حتما به توصیه های ایمنی دستگاه دقت کنید و به هیچ عنوان با بدن مرطوب و خیس وارد نشوید. در حمام آفتاب هم باید مرتب بدن را با لوسیون و روغن های مخصوص زیر آفتاب چرب کنید تا دچار آفتاب سوختگی نشوید و در مدت کوتاهی به رنگ دلخواه خود برسید. اما حین استفاده از اتوبرنزه ها پیشنهاد می شودتا رسیدن به رنگ دلخواه اتوبرنزه روی تمام بدن اسپری کرده و به صورت یکنواخت پخش کنید.

3) بعد از برنزه شدن: بعد از حمام آفتاب یا خارج شدن از دستگاه سولاریوم از یک حوله تمیز برای خشک شدن بدن تان استفاده کنید و چند ساعتی دوش نگیرید. حتما از مرطوب کننده های مخصوص بعد از آفتاب برای رطوبت رسانی خشک و تثبیت شدن مواد برنزه کننده بدن استفاده کنید همچنین تا چند ساعت بعد سراغ فعالیت های ورزشی که باعث تعریق می شود، نروید.

جدیدترین روش جوانسازی واژینال
سبک زندگی
کودک وبانوان
گردشگری
فناوری اطلاعات
سلامت
آشپزی
چهره ها
دکوراسیون
رازهای موفقیت
سرگرمی
نام:
ایمیل:
* نظر: