مجله خبری لحظه نما| اخبار روز، آشپزی، دکوراسیون، سبک زندگی
کد خبر: ۲۳۶۴۷
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۷:۱۲
تعداد بازدید: ۸۰۵۷
بدون شک شیر مادر بهترین غذا برای نوزاد است. فواید شیر مادر به قدری است که ادعا می شود از ابتلا به بیماری ها و آلرژی ها پیشگیری کرده و بر عادت غذایی کودک هم تاثیر خواهد داشت.
فروش اسید فسفریک
هیولاهای مرموز
نرخ ارز

مادران شیرده سیر خام بخورند

مجله خبری لحظه نما:خوردن سیر خام توسط مادر موجب می شود که نوزاد تمایل بیشتری به خوردن شیر مادر داشته باشد.

مطالعه محققان نشان می دهد شیر مادران شیردهی که سیر خورده اند دارای بوی مشخصی است که برای نوزاد خوشایند است.

بدون شک شیر مادر بهترین غذا برای نوزاد است. فواید شیر مادر به قدری است که ادعا می شود از ابتلا به بیماری ها و آلرژی ها پیشگیری کرده و بر عادت غذایی کودک هم تاثیر خواهد داشت.

طبق مطالعات قبلی، نوزادان زمانی که مادرشان سیر خورده بود شیر بیشتری می خوردند که نشان دهنده تاثیر تحریک کننده سیر است.

در این مطالعه تیم تحقیق شیر مادران شیرده را که سیر خام خورده بودند حدود 2.5 ساعت قبل از شیر دادن به نوزادان بررسی کردند. در ابتدا شیر مادر توسط کارشناسان بو شناسی مورد بررسی قرار گرفت و بو شبیه سیر و کلم در نمونه ها مشخص شد. به گفته محققان، انتقال بو در شیر سینه محدود است، اما سایر بوها نظیر بوی مادر یا بوی ناشی از غذا می تواند تاثیر زیادی بر تمایل نوزاد به شیر خوردن داشته باشد.

در تحقیقات صورت گرفته توسط گروهی از محققان دانشگاه فرارا در ایتالیا 43 درصد از خانم ها مورد مطالعه که از مشکلات نامشخصی برای باردار شدن رنج می بردند به ویروسی ناشناخته مبتلا بودند.

این ویروس می تواند به عنوان عاملی در ناباروری خانم ها مطرح شود. در واقع این مدعا حاصل مطالعات انجام شده توسط گروهی از محققان ایتالیایی است که در نشریه PLOS One به چاب رسیده است.گزارش نهایی این تحقیقات حاکی از آن بوده که از هر 10 خانم نابارور 4 نفر به ویروس ناشناخته ای از خانواده هریس موسوم به HHV-A6 مبتلا است.محققان برای دستیابی به این نتایج به مطالعه و بررسی 66 داوطلب شرکت کننده در این تحقیق پرداختند. از میان این عده 36 نفر باروری طبیعی داشتند در حالیکه 30 تن دیگر علی رغم برخورداری از سلامت جنسی دارای مشکلات باروری نامشخص و غیر قابل توجیه بودند. نتایج بررسی ها نشان داد که آندومتر یا پوشش داخلی رحم در 43 درصد از داوطلبان نابارور شرکت کننده در تحقیق به ویروس HHV-A6 آلوده است . در حالیکه در رحم هیچ یک از 36 خانم داوطلبی که فاقد مشکلات باروری بودند اثری از این ویروس مشاهده نشد.

گرچه در اغلب موارد مشکلاتی از قبیل اختلال عملکرد تخمدان، آندومتربوز، چسبندگی لوله های فالوپ و به عنوان دلایل شایع ناباروری در میان خانم ها مطرح است ولی در ده درصد موارد پزشکان قادر به یافتن توضیحی در رابطه با علت بروز این ناباروری ها نیستند. به این ترتیب کشف این ویروس می تواند دستاورد مهمی در حوزه علم پزشکی قلمداد شود.

گامی مهم برای تحقیقات بعدی

آناتومی کوماروف سرپرست گروه تحقیق در این باره خاطر نشان می کند " این اکتشاف که سبب حیرت و شگفتی بسیاری از مردم شد در این حال از اهمیت بسزایی برخوردار است. چرا که در صورت تائید می تواند با جهت دهی به مطالعات آینده در رفع و درمان مشکلات ناباروری بسیاری از خانم ها مؤثر باشد" بنا به عقیده محققان این ویروس با برانگیختن پاسخ ایمنی در بدن خانم ها باعث از میان بردن هر نوع جسم خارجی در رحم می شود.

وی در ادامه می افزاید: «اگر می خواهید نوزادتان بهتر و بیشتر بخوابد، زودتر او را بخوابانید ایجاد عادت خوب خوابیدن در نوزاد بسیار مهم است، چرا که مانع از چاقی او در دوران کودکی می شود. »

ولی هنوز برای اظهار نظر قطعی در رابطه با نقش دقیق این ویروس در بدن زود است.پژوهشگران این مطالعه بر این عقیده اند که " ویروس HHV-A6 " از راه های مختلفی می تواند منجر به بروز ناباروری در میان خانم ها شود."

به هر حال در صورت تأیید این فرضیه کشف درمان های نوین علیه این ویروس تبدیل به چالشی جدید برای محققان خواهد شد.

جدیدترین روش جوانسازی واژینال
سبک زندگی
کودک وبانوان
گردشگری
فناوری اطلاعات
سلامت
آشپزی
چهره ها
دکوراسیون
رازهای موفقیت
سرگرمی
نام:
ایمیل:
* نظر: