مجله خبری لحظه نما| اخبار روز، آشپزی، دکوراسیون، سبک زندگی
کد خبر: ۲۳۶۷۷
تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۴
تعداد بازدید: ۴۶۳۶
بگذارید صادق باشیم مشتریان همیشه از هزینه ساخت اپلیکیشن موبایل (نرم افزار اندروید (Android) و آی او اس (iOS)) شگفت زده می شوند.
فروش اسید فسفریک
هیولاهای مرموز
نرخ ارز

شرکت آرمانگرایان:بگذارید صادق باشیم مشتریان همیشه از هزینه ساخت اپلیکیشن موبایل  (نرم افزار اندروید (Android) و آی او اس (iOS)) شگفت زده می شوند. تمامی مشتریان از هر جایی دنبال قیمت های نسبتاً پایین و کیفیت بالای طراحی اپلیکشن هستند. انتظار دارید برای برنامه موبایل نرم افزار اندروید (Android) و آی او اس (iOS) چه هزینه ای را پرداخت کنید؟ و این هزینه چگونه پرداخت شود؟

چه چیزی بروی طراحی یک برنامه موبایل تاثیر می گذارد ؟

برآورد هزینه ساخت اپلیکیشن موبایل (Mobile Application) فقط به زمان طراحی و هزینه ساعتی بستگی ندارد بلکه به مجموعه ای از عواملی وابسته است که برای اجرای موفقیت آمیز یک ایده ضروری اند و شامل توانایی، نوع و پیچیدگی نرم افزار اندروید (Android) و آی او اس (iOS) و پشتیبانی پس از تولید نرم افزار اندروید (Android) و آی او اس (iOS) است.

تیم طراحی برنامه موبایل

تیم طراحی با توجه به ملزومات پروژه می تواند ساده یا پیشرفته باشد. یک تیم ساده شامل مدیر پروژه، طراح تجربه کاربری (UX) و رابط کاربری (UI)، حداقل دو برنامه نویس مسلط به زبان های برنامه نویسی نرم افزار اندروید (Android) و آی او اس (iOS) می باشد. اگر برنامه موبایل برای طراحی رابط کاربری (UI) به ساختار مدیریت نیاز داشته باشد باید طراح سمت سرور به گروه ملحق شود. تیم حرفه ای معمولا به یک طراح پنل مدیریت (Dashboard Panel)، دو الی چهار طراح اندروید (Android) و آی او اس (iOS) (برای هر پلت فرم) و به سایر عواملی که در تیم مذکور اشاره شد به علاوه طراح سمت سرور نیاز دارد.

عوامل هزینه بردار یک برنامه موبایل

پیچیدگی برنامه از عوامل اصلی تعیین هزینه طراحی یک برنامه موبایل می باشد و ده ها عامل وجود دارند که می تواند باعث افزایش این پیچیدگی شود. سه عامل اصلی که درقسمت زیر مطرح می شود بروی هزینه ساخت یک نرم افزار اندروید (Android) و آی او اس (iOS) تاثیر می گذارند:

1. پیچیدگی فنی 2- تعداد ابزارها و سیستم عامل ها 3- طرح های متداول و انیمیشن ها

1. پیچیدگی فنی: برخی از مثال های متداول عبارتند از :

الحاق شخص ثالث

برخی از کاربردها در برنامه موبایل های موبایل نیازمند تلفیق با کتابخانه ی شخص ثالث ، اصول و خدمات است به عنوان مثال به منظور اجرای مشخصه های پرداختی می توان با خدماتی از قبیل strip یا braintree ادغام شد می توان گفتگو ها را با کمک Actor , Pubnub و Layer ووانجام داد . با کمک گوگل ، فیسبوک و تویتر و سایر شبکه های اجتماعی می توان قابلیت به اشتراک گذاری رسانه اجتماعی را به برنامه موبایل های موبایل افزود .

طراحی بخش مدیریت اپلیکیشن (Application): یک سیستم اجرایی به منظور مبادله داده ها بین برنامه موبایل اندروید (Android) و آی او اس (iOS) و پایگاه داده (Data Base) است که به ارائه رابط برنامه سازی موبایل رابط کاربری می پردازد این سیستم منطق کار برنامه موبایل را اجرا می کند.

طراح پانل اجرایی: یک ابزار بسیار سودمند که اجرای برنامه موبایل ها، مدیریت کاربران و مضامین و سایر موارد را تسهیل می کند. با این حال یافتن یک الگوی اجرایی با کیفیت و منعطف می تواند امری بسیار دشوار باشد. از سوی دیگر طراحی یک راه حل منحصر به فرد برای نیازهای تجاری می تواند بسیار کارآمدتر باشد.

خرید های درون برنامه ای موبایل: از نرم افزارهای اندروید (Android) و آی او اس (iOS) مجازی تا کاربردهای مجازی، می توانیم انواع مختلفی از انواع خریدهای درون برنامه ای موبایل را انجام دهیم.

بازه ی مختلفی از امور را می توان از طریق اجرای خرید های درون برنامه موبایل آغاز کرد که اغلب می تواند باعث افزایش پیچیدگی پروژه شود.

1) استفاده از بخش های سخت افزاری

گوشی های هوشمند جدید شامل قطعات سخت افزاری مختلف از جمله شتاب دهنده، سنسوره های اندازه گیری ضربان قلب، NFC، بلوتوث، GPS و سایر مواردند. اما مجموعه سخت افزار به نوع دستگاه و توسعه دهنده بستگی دارد. یافتن روش مناسب برای هر دستگاه و بررسی نحوه اجزای سخت افزاری با نرم افزار می تواند هزینه و زمان طراحی برنامه موبایل های نرم افزار اندروید (Android) و آی او اس (iOS) را افزایش دهد.

2) تعداد دستگاه ها و سیستم عامل های نرم افزار اندروید (Android) و آی او اس (iOS)

وقتی که یک برنامه موبایل آی او اس (iOS) تولید می شود باید با آخرین نسخه و نسخه های پیشین سازگاری داشته باشد و آنها را پشتیبانی نماید. اما برای برنامه موبایل های اندروید (Android)، جهان دیدگاه بسیار متفاوتی دارد. سه عامل بر روی تضمین ما برای حمایت از یک دستگاه موبایل اندروید (Android) تاثیر می گذارند:

میزان سهم بازار هر یک از تولید کنندگان دستگاه های اندروید

دستگاه های موبایل مخصوص یک بازار

سلایق مشتری

این موارد برای نسخه های سیستم عامل اندروید (Android) نیز کاربرد دارد. از میان مجموعه نرم افزارهای تولیدی اندروید (Android) از نسخه های 4.4 تا 6 حمایت می کنیم. دستگاه های بیشتر به معنی صرف زمان بیشتر برای منطبق سازی برنامه موبایل اندروید (Android) برای اندازه های مختلف صفحه نمایش، دقت و ویژگی های سخت افزار است. با این حال اگر بخواهیم فقط از محبوب ترین دستگاه های اندروید (Android) حمایت کنیم این امر بروی هزینه ساخت برنامه موبایل تاثیر چندانی نخواهد داشت.

3) طرح های متداول و انیمیشن ها

طراحی رابط های متداول کاربری (User Interface) امری پیچیده اند و در زیر سه روش را برای طراحی رابط کاربری (UI) را نشان می دهیم و نشان می دهیم در چه بخشی می توانیم از اجزای متداول و رابط های استاندارد کاربری (UI) استفاده کنیم.

- ما دارای طرح های منابع آزاد می باشیم که می توانند با انواع برنامه موبایل های نرم افزار اندروید (Android) و آی او اس (iOS) تطابق یابند. می توانید به منظور اطلاعات بیشتر مشاهده لیست کامل پروژه ها را مشاهده کنید.

هزینه های پس از تولید نرم افزار اندروید (Android) و آی او اس (iOS)

بودجه متوسط طراحی یک برنامه موبایل صرفا شامل سرمایه ای که روی فعالیت های طراحی صرف می کنیم نمی باشد باید کل هزینه ای که برای یک نرم افزار اندروید (Android) و آی او اس (iOS) صرف می شود را در نظر بگیریم. همانند هر حرفه ای برنامه موبایل نیاز به بروز رسانی، پشتیبانی، نگهداری سرورها و حتی حمایت قانونی و بازار یابی نرم افزار اندروید (Android) و آی او اس (iOS) و تبلیغات دارد که تاثیر شگرفی بروی موفقیت نرم افزار اندروید (Android) و آی او اس (iOS) می گذارد. قطعا باید رهنمودهای ما را در صفحه وب سایت ما به آدرس................. مشاهده کنید. هزینه پشتیبانی پس از تولید نرم افزار اندروید (Android) و آی او اس (iOS)، در برآورد هزینه اولیه و اصلی برنامه نویسی موبایل و عوامل هزینه بردار تولید برنامه موبایل گنجانده نمی شوند بلکه به عنوان خدمات جانبی شرکت های نرم افزاری برای مدت معلوم ارائه می شوند.

اکنون اجازه بدهید به بررسی این امر بپردازیم که چرا قیمت گذاری برای طراحی برنامه موبایل در سراسر جهان متفاوت است.

در سراسر جهان چه هزینه ای برای طراحی یک برنامه موبایل پرداخت می کنیم؟ در این سیاره میلیون ها نفر از بهترین طراحان برنامه موبایل وجود دارند که تفاوت آنها ممکن است ما را شگفت زده کند. هنگامی که در پی استخدام طراحان برنامه موبایل هستید سعی کنید افرادی را استخدام کنید که در صنعتی که هدف برنامه موبایل شماست تخصص داشته باشند زیرا احتمالا دارای تجربه و سرمایه برای اتمام پروژه در کوتاه ترین زمان ممکن هستند. هیچ تضمینی وجود ندارد که همکاری با یک شرکت پر هزینه به تولید برنامه موبایل با کیفیت بی انجامد که قادر باشد سرمایه شما را بازگرداند. در حقیقت طراحان کم هزینه هم می توانند نتایج عالی را ارائه نمایند. عوامل زیادی بروی قیمت گذاری تاثیر می گذارند و هزینه بالا همیشه به معنی کیفیت بالا نیست. موقعیت جغرافیایی یکی از مهم ترین عوامل است. بیایید به منظور بررسی صورت هزینه ها نگاهی به نقشه بیندازیم. به طور متوسط هزینه به ازای هر ساعت که توسط شرکت های طراح برنامه موبایل ارائه می شود می تواند به شرح ذیل باشد:

شرکت های آمریکایی و کانادایی به ازای هر ساعت از 50 دلار تا 250 دلار را مطالبه می کنند، شرکت های استرالیایی 50 تا 150، طراحان اروپایی و بریتانیایی 35-170 دلار، شرکت های اروپای شرقی 50-150 دلار، و این میزان در هند 10-80 دلار است و اکنون می دانیم چه کسی برنده رقابت بالاترین نرخ طراحی برنامه موبایل موبایل در سال 2016 است. قدم بعدی چیست ؟

برنامه موبایل اندروید (Android) و آی او اس (iOS) چقدر هزینه بردار است ؟

انتظار نداشته باشید که یک شرکت حرفه ای هزینه طراحی نرم افزار اندروید (Android) و آی او اس (iOS) شما را به صورت فوری بیان کند. فهرستی از قیمت ها که بتواند به شما برای محاسبه هزینه طراحی برنامه موبایل کمک کند وجود ندارد و محاسبه کنندگانی که در اینترنت با آنها مواجهه می شوید آنها شیاد هستند. شرکت ها به ازای هر ساعت هزینه ای مطالبه می کنند. اما این هزینه ها قابل مذاکره اند. هزینه ساخت یک برنامه موبایل اغلب بر مبنای تعداد ساعتی است که صرف می شود و همچنین میزان دشواری و کارایی آن و مدت زمانی که اجرای آن به طول می انجامد.

اجازه دهید برنامه موبایل ها را به سه مقوله تقسیم کنیم: ساده، نیمه پیچیده و کاملا پیچیده و سعی کنیم به پرسش " هزینه طراحی یک برنامه موبایل چقدر است " یک پاسخ ابتدایی بدهیم. ما این هزینه را بر مبنای ساعتی 50 دلار محاسبه می کنیم زیرا می توانیم آن را به عنوان شاخص نزدیک به حد متوسط در نظر بگیریم.

برنامه های ساده موبایل معمولا شامل برخی از کارکردهای اصلی اند که نیاز به ادغام هم با رابط برنامه سازی کاربردی شخص ثالث و برنامه موبایل نویس سمت سرور ندارد. به عنوان مثال مشخصات چنین برنامه موبایل می تواند شامل اجرای استاندارد UI برنامه موبایل باشد. برای طراحی یک برنامه موبایل ساده به ششصد ساعت زمان و بیست هزار دلار نیاز است. BITE HORSE نمونه ای که برای برنامه موبایل مسابقات اسب دوانی و به سفارش مشتریان هنگ کنگ ی طراحی شده است.

برنامه موبایل های نیمه پیچیده می توانند شامل مشخصات متداول UI، گفتگوهای آنلاین (Chat)، مشخصات پرداخت، تبلت، انطباق دستگاه فرستنده و گیرنده، ادغام با رابط های برنامه سازی کاربردی و ارائه دهنده سمت سرور باشند. حدود ششصد الی هشتصد ساعت برای ساخت چنین برنامه موبایلی زمان لازم است و هزینه طراحی آن از 35 هزار دلار تا 50 هزار دلار آغاز می شود. به عنوان مثال ............ می تواند یک برنامه موبایل ساده باشد.

برنامه موبایل های بسیار پیچیده شامل کاربردهای بسیار پیشرفته از جمله پردازشگر صوت و ویدئو، انطباق سازی آنی، انیمیشن های متداول، تلفیق با خدمات شخص ثالث، سرورهای پیچیده با ارتباطات مختلف پایگاه داده و مواردی دیگرند. برای طراحی برنامه موبایل های پیچیده 800 ساعت زمان نیاز است و هزینه ی آن ششصد هزار دلار تا هشتصد هزار دلار می باشد. به عنوان مثال برنامه موبایل شبکه های اجتماعی، برنامه موبایل دوست یابی یا برنامه موبایل طبقه بندی ویدیو می تواند در این مقوله قرار بگیرند.

چگونه هزینه طراحی برنامه موبایل را ارزیابی می کنیم ؟

پیش از ارسال صورت حساب برای مشتری، برنامه موبایل را مورد ارزیابی قرار می دهیم که عبارتست از: تعیین زمان تقریبی برای ساخت برنامه موبایل نرم افزار اندروید (Android) و آی او اس (iOS) مطابق با مستندات، توصیفات، مشخصات و هر آنچه مشتری بخواهد. هنگامی که تایید مشتری را در خصوص ارزیابی هزینه تولید اپلیکیشن دریافت کردیم شروع به ارزیابی دقیق ساخت برنامه موبایل نرم افزار اندروید (Android) و آی او اس (iOS) می نماییم و به شناسایی ملزومات هر مرحله کار تولید نرم افزار و طراحی طرح نهایی اپلیکیشن می پردازیم که به مشتری بگوییم برنامه موبایل نرم افزار اندروید (Android) و آی او اس (iOS) چگونه است و مستندات مربوط به ساخت اپلیکیشن موبایل را آماده می کنیم. هزینه ساخت برنامه موبایل، همه خدمات مربوط به طراحی نرم افزار از جمله مدیریت پروژه را شامل می شود: تحلیل و بررسی ملزومات، طرح، توسعه برنامه موبایل، آزمایش و تایید.

تکرار این چرخه تا زمانی ادامه می یابد که اپلیکیشن نرم افزار اندروید (Android) و آی او اس (iOS) کاملا به موفقیت برسد. ارائه یک برنامه موبایل به معنی پایان کار نیست بلکه آغاز آن است برای همکاری بلند مدت با تیم طراحی.

جدیدترین روش جوانسازی واژینال
سبک زندگی
کودک وبانوان
گردشگری
فناوری اطلاعات
سلامت
آشپزی
چهره ها
دکوراسیون
رازهای موفقیت
سرگرمی
نام:
ایمیل:
* نظر: