مجله خبری لحظه نما| اخبار روز، آشپزی، دکوراسیون، سبک زندگی
کد خبر: ۵۲۶۲
تاریخ انتشار: ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۳ - ۱۴:۵۲
تعداد بازدید: ۲۶۵۸۱
«پسر من معلمی است که دارد کارش را انجام می‌دهد» این تعبیری است که دیروز محمد باقر قالیباف برای فرزندش الیاس به کار برد و با گلایه از زمزمه های بازداشت پسرش به خاطر فعالیت های اقتصادی، رفتنش از شهرداری تهران را رد کرد.
فروش اسید فسفریک
هیولاهای مرموز
نرخ ارز
شهر خبر : «پسر من معلمی است که دارد کارش را انجام می‌دهد» این تعبیری است که دیروز محمد باقر قالیباف برای فرزندش الیاس به کار برد و با گلایه از زمزمه های بازداشت پسرش به خاطر فعالیت های اقتصادی، رفتنش از شهرداری تهران را رد کرد. گذشته از اینکه اصل ماجرای بازداشت و استعفای قالیباف چه بوده است بد نیست که سوابق و فعالیت های آقا معلم خانواده قالیباف که به قول پدر همه او را می شناسند را مرور کنیم تا در این میان حداقل حقی از معلمان زحمتکش کشور ضایع نشود.

 گویی انتقادها بر محمد باقر قالیباف شهردار تهران گران آمده است. روز گذشته، پس از چندین روز سکوت  آقای شهردار رسما لب به سخن گشوده و گلایه کرد؛ از کسانی که به ادعای خودش حرف حق ندارند و شایعه درست می کنند. او با انتقاد از اینکه شایعات، جو سازی‌ها و فضاسازی‌ها کم نیست از اینکه برخی‌ها یک روز می‌گویند پسر آقای قالیباف بازداشت شده است و اینکه یک روز می‌گویند آقای قالیباف امروز از شهرداری می‌رود یا فردا؟ گلایه کرد.

او با بیان اینکه پسر من معلمی است که دارد کارش را انجام می‌دهد، در مورد شایعات پیرامون رفتن یا ماندنش در شهرداری خطاب به مردم تهران گفت: ما اینجا هستیم و خدمتگزار مردمیم و با کمک شما و غیرت و روحیه جهادی و نیز امر به معروف و نهی از منکر واقعی کار خود را ادامه می‌دهیم.

شهردار تهران در حالی پسر ارشدش را معلم خوانده که درباره فعالیت های وی اما و اگرهای بسیاری وجود دارد و و یک جستجوی ساده در صفحات اینترنت چهره دیگری از آقای معلم را به تصویر می کشد.

موسسه مهر هشتم

چند وقت پیش بود که خبری روی خط رسانه ها رفت که بر اساس آن الیاس قالیباف مجموعه ای تحت نظر موسسه «مهر هشتم»را اداره می کند.

به گزارش سایت خبری انصاف نیوز طبق آگهی روزنامه ی رسمی جمهوری اسلامی ایران، الیاس قالیباف، به همراه چهار نفر دیگر این موسسه را تاسیس کرده اند که برخی از آنها همکلاسی های «الیاس» در مدرسه مفید و دانشگاه بوده اند.

البته نکته جالب توجه اینجاست که موسسه ای که سرمایه ی اولیه بر اساس این آگهی «صد هزار تومان» اعلام شده ساختمان دبستان و پیش دبستانی و دفتر مرکزی اش در زمین نسبتا بزرگی در منطقه  سعادت آباد واقع شده است. بنا بر گزارش ها، این موسسه که در سال 90 تاسیس شده و حداقل یک بخش دیگر به عنوان «مرکز یادگیری و مشاوره» نیز زیرمجموعه  آن است.

به این ترتیب الیاس قالیباف  در سال 90 یعنی زمان تاسیس موسسه، به عنوان اولین مدیر عامل به سازمان ثبت شرکت ها معرفی می شود و کلیه  اوراق و اسناد بهادار و تعهدآور موسسه از قبیل چک، سفته، بروات و قراردادها و عقود اسلامی با امضای متفق مدیرعامل «الیاس» و رییس هیات مدیره «حمید رضا زرین» معتبر بوده است. اما یک سال بعد در اردیبهشت ماه 91 جابجایی صورت می گیرد؛ «الیاس» به ریاست هیات مدیره و زرین مدیر عامل می شود و این روند ادامه دارد و معلوم نیست آقای معلم چگونه توانسته چنین سرمایه گذاری را انجام دهد.

مجوز دفتر پلیس + 10

چندی پیش برخی رسانه ها لیستی را از صاحب امتیازان مراکز پلیس + 10 منتشر کردند که نگاهی اجمالی بر آن به خوبی مشخص می کرد این دفاتر پول ساز در اختیار چه افرادی است .

به گزارش صراط، در میان همه اسامی کم و بیش نا آشنا علاوه بر نام معاون آقای شهردار، نام الیاس و اسحاق قالیباف که برای هر کدام به طور جداگانه مجوز یک دفتر پلیس + 10 به نام آنها صادر شده، چشم نوازی می کرد.

البته نام و آدرس مراکز سراسری پلیس + 10 در برگه های بزرگی در این مراکز نصب شده بود  که پس از کش و قوس های فراوان نام صاحب امتیازان این دفاتر از لیست مذکور حذف شد.

رسانه های زنجیره ای

علاوه بر این ها الیاس قالیباف، مدیریت تیم رسانه ای تبلیغاتی محمد باقر قالیباف که از آن با عنوان «امپراطوری رسانه ای آقای شهردار» یاد می شود، را به عهده دارد و رسانه های زنجیره ای آقای شهردار که البته بعد از شکست او در انتخابات تضعیف شده اند توسط الیاس رهبری می شوند.

علاوه بر سه سایت معروف که با ماهیانه چند ده میلیون برای اداره آنها هزینه می شود، ده ها سایت زنجیره ای در دوره های مختلف حامی قالیباف بوده اند که به صورت شبکه ای و هر کدام منتسب به یکی از نزدیکان رسانه ای الیاس قالیباف به تحلیل اخبار می پرداختند. البته اینها همه غیر از قرار دادهای چند صد میلیونی با یکی از معروفترین خبرگزاری های کشور است.

موسسه فرهنگی هنری سیمای مهر هستی

به گزارش سایت خبری تیتر یک، این موسسه که با نام کامل «موسسه فرهنگی هنری سیمای مهر هستی» به ثبت رسیده است، یکی از کانون های تبلیغاتی شهرداری تهران است که افرادی همچون محمدهادی ایازی و در نهایت الیاس قالیباف از مسئولین از اعضای هئیت مدیره این موسسه می باشند. روزنامه تهران امروز که توسط این موسسه چاپ می شد در سال 93 به دلایل نامعلومی منتشر نشد.

«خانه شهریاران جوان»

به گزارش خبرنامه دانشجویان جوان، آقا زاده سردار قالیباف همچنین چند سال پیش به عنوان یکی از مسئولین "خانه شهریاران جوان” مشغول به فعالیت شد.  خانه شهریاران جوان از بهمن ماه سال 84 به صورت طرح و برنامه ریزی کار خود را آغاز کرد و از نوروز 85 با یک حرکت نمادین که اهدای گل و یک کیسه زباله به مردم در روز سیزده بدر بود فعالیت خود را آغاز کرد و از اردیبهشت همان سال در نمایشگاه کتاب با عضوگیری و سازمان دهی اعضا به صورت رسمی مشغول به کار شده است.

البته براساس آگهی روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران غیر از فعالیت های ذکر شده نام اعضای دیگر خانواده قالیباف در هیئت مدیره موسسه خیریه متوسلین به امام رضا (ع) و مجتمع تولیدی خدماتی سپاد خراسان به چشم می خورد.

با این اوصاف هرچند این گزارش قصد هیچ گونه وارد کردن اتهام مالی ندارد اما نمی توان  این نکته را نادیده گرفت که ژست مظلومانه آقای شهردار در دفاع از فرزندش جای تردید و تامل دارد.  مسلما «معلمی که کار خود را می کند» نمی تواند چندین بنگاه مالی و تبلیغاتی را اداره کند.

همین چند روز پیش بود که مسئولین شهری در بازدید از یکی از مناطق تهران با معلمی برخورد کردند که صاحب خانه اساسش را در کوچه ریخته بود و شبها را با خانواده در پارک می گذراند. ای کاش همه معلم ها مانند الیاس بودند ...
جدیدترین روش جوانسازی واژینال
سبک زندگی
کودک وبانوان
گردشگری
فناوری اطلاعات
سلامت
آشپزی
چهره ها
دکوراسیون
رازهای موفقیت
سرگرمی
نام:
ایمیل:
* نظر: