مجله خبری لحظه نما| اخبار روز، آشپزی، دکوراسیون، سبک زندگی
کد خبر: ۸۹۴۶
تاریخ انتشار: ۰۶ تير ۱۳۹۳ - ۲۰:۴۳
تعداد بازدید: ۵۱۵۴
بهترین شیوه برای مدیریت افراد و افزایش کارایی آن های کدام است؟ یک رئیس مدرن چگونه انگیزه کارمندانش را برای پیشرفت افزایش می دهد؟
فروش اسید فسفریک
هیولاهای مرموز
نرخ ارز

ریاست مدرن

چطور انگیزه کارمندان خود را افزایش دهیم؟

انگیزه بساز، حکومت کن!

مجله خبری لحظه نما:بهترین شیوه برای مدیریت افراد و افزایش کارایی آن های کدام است؟ یک رئیس مدرن چگونه انگیزه کارمندانش را برای پیشرفت افزایش می دهد؟

اگر به تازگی به عنوان مدیر یا رئیس مجموعه ای انتخاب شده اید یا می خواهید خودتان کارآفرین باشید بهتر است در اولین قدم های ورود به این مسیر تازه، راه و رسم ارتباط با کارمندان را بهتر بشناسید. رئیس بودن به این معنی نیست که اتاق و میز شخصی داشته باشید. مستبدانه تصمیم بگیرید و در رفتارتان با کارمندان خشک و جدی باشید در دنیای امروز اگر می خواهید شرکت یا مجموعه موفقی داشته باشید و راندمان کاری تان افزایش یابد باید با کارمندان به شیوه مناسبی برخورد کنید تا انگیزه آن ها بالا رود و اهداف تان را با موفقیت بیشتری دنبال کنید.

از دیوار کمک بگیرید!

مجله خبری لحظه نما:اگر میزهای کار به گونه ای است که کارمندان مجبورند چند ساعت از روز را رو به روی دیوار بنشینند این شرایط فرصت مناسبی است تا از این امکان برای افزایش انرژی و انگیزه کارکنان بهره مند شوید پس این نکات را در نظر داشته باشید:

- یک تابلوی اعلانات را روی یکی از دیوارها نصب کنید و از کارمندان بخواهید عکس های جالب و کارت تولد، نوشته شخصی یا سایر علایق شان را در معرض دید همکاران هم قرار دهند. فضای راحت و صمیمی تری برای همکاران ایجاد می شود.

- دیوارها را خالی نگذارید و برای زیباتر شدن فضا از تابلو و عکس های مختلف کمک بگیرید که با حال و هوای شرکت یا محیط کاری شما هماهنگ باشد اگر می خواهید انرژی بیشتری را به کارمندان انتقال دهید تا محیط کار پویاتر شود، تابلوهایی نصب کنید که رنگ های گرم مانند قرمز و نارنجی دارند. اگر می خواهید فضا آرام و کم تنش باشد از رنگ های سردی چون آبی و سبز استفاده کنید.

- موفقیت های شرکت یا اداره را که با توجه به تلاش یا اضافه کاری کارمندان به دست آمده روی تابلوی دیوار قرار دهید تا انگیزه کارمندان بیشتر شود و بدانند نتیجه زحمات شان ثمربخش بوده است.

شرایط کاری مناسبی را ایجاد کنید

بیشتر کارمندان تقریبا یک سوم از روز را در محل کارشان سپری می کنند و به طور متوسط 7 یا 8 ساعت کاری دارند از این روز لازم است که محیط خوبی برای کار کردن آن ها فراهم باشد. اگر جزو کارفرمایانی هستید که می خواهید راندمان کاری شرکت یا اداره را افزایش دهید در اولین مرحله سعی کنید محیطی آرام و راحت و دوستانه برای کارمندان فراهم کنید. البته شرایط فیزیکی محیط کاری هم اهمیت دارد چیدمان میز و صندلی ها و نور کافی محل کار و تهیه مناسب و ... هم در افزایش کارایی کارمندان تاثیرگذار است.

کارمندان را در یک فضای فشرده کنار هم قرار ندهید بهتر است کارمندان این احساس را داشته باشند که برای راه رفتن و حتی نفس کشیدن فضای کافی در اختیار دارند. قرار نیست آن ها را مانند ماهی ساردین کنار هم داخل یک فضای محدود بچینید هر قدر کارمندان احساس راحتی و آزادی بیشتری داشته باشند و با خوشحالی بیشتری کار می کنند.

به درجه حرارت اتاق توجه داشته باشید. دمای اتاق نباید بیش از حد گرم یا سرد باشد وقتی در فصول مختلف کارمندان احساس کنند بیش از حد گرم شان شده یا سردشان است نمی توانند روی کار به خوبی متمرکز شوند.

میزان نور محیط را در نظر بگیرید. بهتر است اتاق در طول روز نور طبیعی داشته باشند اما اگر شرایط به گونه ای است که امکان دریافت پرتوهای طبیعی خورشید وجود ندارد توصیه می شود از ترکیب نور زرد و سفید برای تامین روشنایی کمک بگیرید.

اگر محیط کاری شما چندان رسمی نیست می توانید در کنار میز و صندلی ها چند کاناپه راحتی هم قرار دهید تا در ساعت های استراحت و مطالعه کارمندان فضای راحتی در اختیار داشته باشند.

پاداش را از یاد نبرید

اگر می بینید که عملکرد کارکنان سبب بهبود وضعیت شرکت شده برای ان ها پاداشی در نظر بگیرید. به طور مثال می توانید تک تک کارمندان را به اتاق تان دعوت کرده و از آن ها تشکر کنید یا از طریق ای میل یا پیامک، قدردانی خود را نشان دهید.

در صورتی که یکی از کارکنان ایده جالبی برای بهبود وضعیت کاری ارائه داده یا عملکرد او سبب بهبود وضعیت کاری شده برای او پاداش جداگانه ای در نظر بگیرید.

به یاد داشته باشید تلاش های هر کدام از اشخاص ارزشمند است و توصیه می شود به کوشش های کوچک افراد هم توجه داشته باشید و فقط روی چند کارمند ویژه متمرکز نشوید. اگر رفتار شما عادلانه باشد این احساس در افراد ایجاد نمی شود که شما به چند نفر بیشتر توجه می کنید یا تبعیض قائل می شوید.

فضای رقابتی ایجاد کنید

یک پیشنهاد دیگر برای بالا بردن انگیزه کارمندان ایجاد فضای رقابتی سالم است. زمانی را تعیین کنید تا در پایان برنامه شما معلوم شود که چه کسی کارهایش را سریع تر به پایان رسانده است. به برنده پاداش دهید.

لازم نیست که همیشه پاداش این مسابقه جایزه بزرگی باشد بهتر است پاداش های کوچکی در نظر بگیرید. بلیت سینما یا کنسرت، کارت هدیه، گواهینامه های تشویقی، هدایای فرهنگی و ... از جمله هدایای کوچکی هستند که نتایج بزرگی به همراه دارند.

گاهی اوقات پاداش می تواند به صورت یک روز مرخصی یا چند ساعت دیرتر آمدن به محل کار باشد. به هر حال این موارد هم هدایایی هستند که بعضی از کارمندان از شنیدن شان غافلگیر می شوند.

کارمندان را به صورت گروه ببینید

به کارمندان نشان دهید که همه آن ها را در قالب یک تیم می بینید و به کار گروهی اعتقاد دارید و از این شیوه کار کردن آن ها قدردانی می کنید.

هنگام صحبت درباره اهداف تازه با تمام کارمندان جلسه گروهی تشکیل دهید. وقتی برای صحبت با کارمندان وقت می گذارید و نظرات شان را می پرسید احساس ارزشمند بودن را در وجودشان بیدار می کنید.

ای میل های هفتگی بفرستید و از این راه برنامه های گروه را به همه افراد منتقل کنید.

اگر فکر می کنید که هنوز تا رسیدن به نقطه ایده آل فاصله زیادی دارید بهتر است این موضوع را صادقانه با کارمندان در میان بگذارید. ابتدا از زحمات شان تشکر و سپس انتقادات یا انتظارات تان را بیان کنید.

معجزه غذا را فراموش نکنید

می توانید از غذاهای خوشمزه به عنوان عاملی برای خوشحال کرند کارمندان استفاده کنید. وقتی افراد بدانند فردا صبحانه یا ناهار لذیذی در انتظارشان است با اشتیاق بیشتری سر کار حاضر می شوند.

- از مسئول بخش خدمات بخواهید همواره قهوه و چای آماده را در دسترس کارکنان قرار دهد. در این صورت لازم نیست که کارمندان به بهانه نوشیدن چای یا قهوه از محیط محیط کار خارج شوند.

- حداقل یک روز در هفته صبحانه ای از کیک یا پیراشکی های خوشمزه تهیه و کارمندان را دعوت کنید که با شما همراه شوند حتی می توانید یک بار در ماه برای همه پیتزا سفارش دهید. پاپ کورن، ذرت مکزیکی یا سیب زمینی سرخ کرده هم میان وعده های محبوبی هستند که بیشتر افراد را خوشحال می کنند.

- هر چند ماه یک بار یا به مناسبتی از هر کدام از کارمندان بخواهید که غذایی به همرها بیاورند بعد همه خوراکی ها را روی میز چیده و مهمانی کوچکی ترتیب دهید.

- روز تولد هر کدام از کارمندان را یادداشت کنید و در این روز کیک بخرید و جشن تولدی در محیط کار برگزار کنید.

- بهتر است هنگام خرید خوراکی ها به سلامت موادغذایی هم توجه داشته باشید اگر مدام کارمندان را به مصرف موادغذایی یا میان وعده های چرب و پرکالری تشویق کنید بعد از مدتی با گروهی از کارمندان چاق رو به رو می شوید که شاید لازم باشد برای کم کردن وزن شان به دنبال یک راه چاره اساسی باشند.

شخصیت کارمندان را بهتر بشناسید

شاید به عنوان یک مدیر یا رئیس آن قدر گرفتاری داشته باشید که فرصتی برای شناخت همه کارمندان برای تان ایجاد نشود. با این وجود اگر می خواهید ارتباط خوب و مناسبی با کارمندان تان برقرار کنید توصیه می شود که برای آشنایی بیشتر با آن ها وقت بگذارید.

- زمان نوشیدن چای یا قهوه کنار کارمندان باشید و با آن ها هم صحبت شوید. در این فرصت درباره موضوعات کاری حرف نزنید و از موقعیت ایجاد شده برای شناخت بیشتر روحیات، علاقه مندی ها و شخصیت کارمندان بهره مند شوید.

- درباره خانواده کارمندان اطلاعاتی کسب کنید. آن ها هم عضوی از خانواده کاری شما هستند و ممکن است همسر یا فرزندانی داشته باشند. می توانید درباره خانواده آن ها سوالاتی بپرسید و خودتان را نسبت به شناخت بیشتر علاقه مند نشان دهید. صحبت های شان را بشنوید و خودتان را جدا از این افراد ندانید.

- نسبت به علایق کارمندان مشتاق باشید اگر می بینید یکی از کارمندان تان با شما سلیقه مشترکی دارد یا هر دو از یک سریال تلویزیونی خوش تان می آید، می توانید از این موضوع برای شروع صحبت و برقراری ارتباط استفاده کنید.

- به یاد داشته باشید در برقراری ارتباط دوستانه باید حد و حدودی را رعایت کنید. لازم است برای داشتن روابط بهتر با همکاران آن ها را بهتر بشناسید اما این موضوع بدین معنا نیست که تمام مسائل خصوصی را با آن ها در میان بگذارید بنابراین از علایق و صحبت های معمول فراتر نروید و در راستای صمیمی شدن زندگی شخصی تان را برملا نسازید.

جدیدترین روش جوانسازی واژینال
سبک زندگی
کودک وبانوان
گردشگری
فناوری اطلاعات
سلامت
آشپزی
چهره ها
دکوراسیون
رازهای موفقیت
سرگرمی
نام:
ایمیل:
* نظر: